Отговори
# 660
  • Мнения: 1 352
Ето го нашето меню за днес. Ориз, морков, тиквичка, малко лук, накрая добавих малко масълце:


пасирах, но се наложи след това да мине през цедката, защото останаха много дребни парченца ориз. Ето го готовото пюренце:


Детето яде толкова сладко, изяде всичко, направо не мога да повярвам. Много съм щастлива. Ще си записвам рецептите, които харесва и тях ще приготвям.

Иначе ми остана от тиквичката и моркова и ето какво направих:


и във фризера. Сега ще купя био пилешко месо, смятам да го нарежа на кубчета и него във фризера. Следващото меню съм решила да е с пащърнак.

# 661
  • Мнения: 7
Мариета, много добра идея  Simple Smile аз всичко замразявам. Правя зеленчуците на водна пара, пасирам ги, но не с много вода, след това във формички за лед и бум в камерата. като замръзнат ги вадя и ги слагам в найлонови торбички. Наскоро пробвах и манго да замразя и много добре се получи. Него обаче не го варих, пасирах направо сурово.
Някой беше писал за катрофите че като ги пасират стават лепкеви и се точат..наскоро четох че с пасатора се изкарва нишестето от картофа и затова се получава този ефект. По принцип не е много удачно, но аз също не виздам какъв друг вариант имаме. с вилица става прекалено едро..но може би скоро вече ще са готови бебоците за по груба храна.
преди да забравя, да ви честитя празника на народните будители! за тези които празнуват Halloween честит празник! а аз имам и трети- моята племенничка Рая днес става на две годинки! Почерпете се по едно парче тиквен чийзкейк за нейно здраве !  Hug
Вода трудно пие, но като давам с лъжичка приема. В пюрето много рядко слагам АМ или кърма, единствено ако е много рядко добавям АМ. обикновено след като се е нахранила, да речем 15 мин. след това си търси мляко и тогава и давам най-много50мл.

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 14:47 от madlene

# 662
  • sofia
  • Мнения: 1 190
След 2 седмици ще въвеждам месо и мисля да купувам от готовите пюрета чисто месо.
Какво представлява пюре чисто месо? Аз съм срещала само месно-зеленчукови, където месото е определен процент от останалите продукти.

# 663
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Ние днес ядохме ориз със спанак. Много и хареса. Иначе яде и от готовите пюрета. Правя разнообразие.

# 664
  • София
  • Мнения: 742
Май открих нашия начин на захранване и той е да давам пюре след кърмене. За първи път успяхме да изядем някакво смислено количество, но преди това се кърмихме.  Hug Hug Hug

# 665
  • Варна
  • Мнения: 237
Мирта пюре чисто месо пак не е 100% месо, а 40% с добавка ориз. Има на Хип, Плазмон, Сънвал. Без сол, само с малко рапично олио.Днес се зачетох на етикета на пилешкото месо на Хип, пише за по-големи деца да се маже на филийка-пастет. Първото и баща му така го доизяде:)

# 666
  • Мнения: 1 352
Момичета, видях, че имам червена леща. Мисля да пробвам да сваря малко с пащърнак и картоф. Тя няма люспи и става като крем супа.

# 667
  • Мнения: 29 907
лещата е газообразуваща. Не знам дали не е по-добре да изчакаш...

# 668
  • Мнения: 1 352
Ял е много пъти пюре от боб с ябълка (тук продават такива пюрета за след 4-тия месец), така че не мисля, че ще е проблем. Абе ще пробвам.

# 669
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Определено си е тежка храна. Давай си картофчето, морковчето и прочие пък има време за лещата...  

# 670
  • София
  • Мнения: 92
Здравейте момичета, отскоро следя темата и бих искала и аз да се присъединя към вас. Захраних бебка малко преди да навърши пет месеца и сега яде на обяд зеленчуково- месно пюре , а след обед каша , като и след двете хранения се кърмим , няма заместено хранене. Станале е много люботина и с голмо удоволствие пробва новите вкусове. Скоро започнах да въвеждам глутен \ с овесена каша \  , но и давам и коричка хляб и тя много се радва. Общо взето е много спокойно и лъчезарно бебе.

# 671
  • София
  • Мнения: 742
Adrya, welcome на теб и на бебка! Как се казва тя? Кога се роди и колко голяма?
Пишеш много хубави неща за нея, нека винаги е такава и само да ви радва!!!  Hug Hug Hug

# 672
  • София
  • Мнения: 92
Adrya, welcome на теб и на бебка! Как се казва тя? Кога се роди и колко голяма?
Пишеш много хубави неща за нея, нека винаги е такава и само да ви радва!!!  Hug Hug Hug

Ивайла се роди на 14 -ти април , 50 см 3200 кг , тя е второто ни дете. Каката е на 8 години- втори клас е. Още откакто се е родила е много спокойна и весела , не съм имала една безсънна нощ. Захранването също върви добре. Момичета още не съм захранила със спанак, грах и карфиол , мислите ли ,че ни е рано?

# 673
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Здравейте и от нас Адрия и Ивайла  Hug Hug Приятни минути в темата...  Peace

Смятам, че за грах е рано. Аз на малката давах вече спанак, а за карфиола не знам..  Peace

# 674
  • sofia
  • Мнения: 1 190
По принцип за грах е рано, но аз реших и го захраних с него. Вече 3-ти ден го давам и всичко е ок.
Благодаря за разяснението за пюре чисто месо. Не знаех, че има такова.
Адрия, добре дошла. И аз имам второкласник. Ако искаш може да наминеш и в темата за втори клас: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=617541.0;topicseen

Общи условия

Активация на акаунт