Лекарства от първа необходимост, зад граница

  • 5 240
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 215
Напротив. Ако имаш застраховка (читава) изобщо не ходиш в Спешното. В завсимост от това къде си и какво те е сполетяло им звъниш и те те пращат в болница, с която имат договор. Междувременно се свързват с болницата и като отидеш там, знаят за теб и е много малко вероятно да чакаш 8-10 часа Peace От опит знам  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
Всеки си знае. Peace
Аз за температура антибиотик не давам, изобщо гледам да не давам, пък камо ли на своя глава.

И изобщо антибиотиците не са ли с рецепта дори в БГ?

Аз не съм казала само при температура, казах, ако примерно детето е с гнойна ангина или нещо подобно.  Peace
Иначе АБ в България са без рецепта.

еее Джули...как пък да са без рецепта... на мен не веднъж са ми отказвали без рецепта да ми дадат АБ....


А при пътуване, за почивка от няколко дни какви точно застраховки правите? че да са изгодни и добри все пак.

# 17
  • Мнения: 3 215
Можеш да си направиш застраховка за колкото време искаш. Важното е да е с добро покритие (особено ако пътуваш за по-дълъг период) и да е с асистанс - в такъв случай застрахователят и болницата си уреждат сметките без ти да трябва да плащаш първо и после да ти връщат парите  Peace

# 18
  • Мнения: 3 241
Е, чак пък часове пък да чакаш.
Аз повече от 30мин никога не съм чакала. А пък ако отида в частна клиника и толкова няма да е.

Всъщност - за къде ще пътува авторката?

# 19
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Можеш да си направиш застраховка за колкото време искаш. Важното е да е с добро покритие (особено ако пътуваш за по-дълъг период) и да е с асистанс - в такъв случай застрахователят и болницата си уреждат сметките без ти да трябва да плащаш първо и после да ти връщат парите  Peace

Аз винаги правя такава за мен и семейството ми. До сега не се е налагало да я ползваме (слава богу), но е хубаво да се има. Simple Smile
Ако страната е от европейския съюз, която ще посещавате или ще пътувате през нея, може да си извадите и Европейска здравна карта Simple Smile http://www.ezok.bg/

# 20
  • Мнения: 3 215
Иве, има страни, в които си чакаш точно с часове, и то съвсем европейски  Crazy
Авторката ще пътува с кола...допускам, че до Гърция  Thinking

Здравни карти имаме, но на тях пък никаква вяра им нямам. Но да не дава Господ да проверявам  Praynig

# 21
  • Мнения: 76
Е, чак пък часове пък да чакаш.
Аз повече от 30мин никога не съм чакала. А пък ако отида в частна клиника и толкова няма да е.

Всъщност - за къде ще пътува авторката?
Гърция

Можеш да си направиш застраховка за колкото време искаш. Важното е да е с добро покритие (особено ако пътуваш за по-дълъг период) и да е с асистанс - в такъв случай застрахователят и болницата си уреждат сметките без ти да трябва да плащаш първо и после да ти връщат парите  Peace

Аз винаги правя такава за мен и семейството ми. До сега не се е налагало да я ползваме (слава богу), но е хубаво да се има. Simple Smile
Ако страната е от европейския съюз, която ще посещавате или ще пътувате през нея, може да си извадите и Европейска здравна карта Simple Smile http://www.ezok.bg/
ЕЗК ми изтече началото на годината и като проверих се оказа, че издават само ако престоят в съответната страна е за повече от два месеца. Иначе си я вадех всяка година, не ми се е налагало да я ползвам, но бях спокойна. А сега може би само някаква застраховка, ама се чудя за ЕС дали ми трябва? newsm78

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 09:44 от Boten Mary

# 22
  • Мнения: 3 215
Ами, ако имаш излишни хилядарки, може и да не се замисляш за застраховка.  Money
Даже и да е валидна здравната ти карта, тя е за спешни случаи, което може да бъде тълкувано много ограничително. За да си спокойна, по-добре дайте някой лев и си направете застраховки, не струват милиони  Peace

# 23
  • Луната
  • Мнения: 3 211

ЕЗК ми изтече началото на годината и като проверих се оказа, че издават само ако престоят в съответната страна е за повече от два месеца. Иначе си я вадех всяка година, не ми се е налагало да я ползвам, но бях спокойна. А сега може би само някаква застраховка, ама се чудя за ЕС дали ми трябва? newsm78

Ами сега издават временни удостоверения от РЗОК. Което върши същото. Иначе помисли и за застраховка поне за детето както те посъветва и Old Sport и тя да е с асистанс (малко по-скъпа е)
Цитат
да е с асистанс - в такъв случай застрахователят и болницата си уреждат сметките без ти да трябва да плащаш първо и после да ти връщат парите

Всичко ще е наред и приятно пътуване. Simple Smile

# 24
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Предполагам Панадол или друго подобно  при температура. Против повръщане има и прахчета и сироп Натриев Цитрат . При диария -  Смекта ( прахчета) . Вземете репелент  и Фенистил , при ухапване от насекоми (Фенистил се продава и в Гърция , имат го  и като рол-он ).
  Спешната помощ в Гърция е безплатна за всички , няма нужда от ЕЗК . В големите градове има дежурни болници , където по всяко време на денонощието има педиатър . Но наистина се чака дълго - обикновено до 2-3 часа за педиатър.

# 25
  • Мнения: 3 215
Public health system in Greece provides free or low cost health care service to residents contributing to the social security system including their families.Other European Union nationals can also avail of the free health care benefits provided they have with them their E111 forms.

# 26
  • Мнения: 45
Предполагам Панадол или друго подобно  при температура. Против повръщане има и прахчета и сироп Натриев Цитрат . При диария -  Смекта ( прахчета) . Вземете репелент  и Фенистил , при ухапване от насекоми (Фенистил се продава и в Гърция , имат го  и като рол-он ).
  Спешната помощ в Гърция е безплатна за всички , няма нужда от ЕЗК . В големите градове има дежурни болници , където по всяко време на денонощието има педиатър . Но наистина се чака дълго - обикновено до 2-3 часа за педиатър.

при температура чист парацетамол взимам, против повръщане и аз взимам прахчета натриев цитрат, при диария прахчета ентерол, против ухапване от насекоми и ние фенистил носим и сега съм взела за рани един растителен мехлем ехинацин

# 27
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Цитат на: Old Sport
  Public health system in Greece provides free or low cost health care service to residents contributing to the social security system including their families.Other European Union nationals can also avail of the free health care benefits provided they have with them their E111 forms.
  Аз от личен опит казвам , че конкретно за Солун , никога не са ми искали никакъв документ в спешното . През февруари имах и по-сериозен здравословен проблем - и ми направиха безплатно рентгенова снимка и кръвни изследвания в спешното , въпреки че бях осигурена към една от касите в Гърция . А към децата са още по-внимателни и винаги ще ви приемат и без Е111 .
 Ако имате възможност извадете си ЕЗК , но и без нея (конкретно за Солун) няма  да се наложи да плащате за педиатър в спешното.

# 28
  • Мнения: 33
аз лично при всяко пътуване независимо дали съм зад граница или не, на почивка или нещо друго вземам всичко за което смятам, че е възможно да ме връхлети- първо сироп за кашлица предпочитам умкалор за през зимните пътувания, второ ако ме пипне температура естествено парацетамол, нещо за коремче, зъбобол или главоболие- нурофен, нещо за крайни случаи като раз-во...  ако съм на почивка задължително лосион алгасан за уморени крака, че в жегите в комбинация с токчета ми отичат краченцата, чайче ройбос че си ме тонизира. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 215
Е, алгасан-а за бебето може да си го спестят  Laughing

det, щом казваш, сигурно е така. Аз говоря по принцип. Така или иначе предпочитам застраховката, защото здравната карта не я заменя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт