Отказване от бащинство

  • 12 236
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 897
simon9, хубаво е наистина да четеш и постовете. Само заглавието нищо не казва. А в този случай има голями шансове да ги спечели. Ако не друго на авторката ще й е по-лесно от тук на сетне. Само си представям като за начало от къде ще вземе документи на бащата да запише детето в детска градина.
ivamar, наистина може да се е случило нещо със съубщението.  Peace Не се притеснявай. Важното е че ръзбра къде са.
Хубаво е, че мислиш реално над нещата. Взима си правата, той нека си го обича. Така и така сама знаеш, че няма да спреш срещите им.

# 16
  • Мнения: 21
То аз вече се сблъсках с първите проблеми..не ни одобриха за яслите, защото се води, че детенце има татко, който пък ту е безработен, ту е работен и с една дума не ни стигнаха точките за яслите...и знае, че имам проблем с това и един път не попита, бе, скъпа, какво става как ще го караш, като няма кой да ти помага..ама пука му на човека...аз намерих някакви добри хора, където ми помогнаха да запиша детенце в една ясла и там не трябват документи от бащата, но...тепърва ще се почват проблемите, знам аз...

# 17
  • Мнения: 21
а и , Карина, това ме пиртеснява, дали той ще постъпи интелигентно в случая или ще се води от мисълта за накърнено его и видиш ли ка кискат да му отнемат детенцето и посел да е в ролята на многострадалната геновева..той е склонен към такива безмислени драматизми Sad

# 18
  • Мнения: 897
Едва ли ще пръсне 1000 Е за билети, при положение, че дори не се обажда да чуе детето.
Хубаво е, че си намерила добри хора, които са ти помогнали за яслата.  Hug

# 19
  • Мнения: 21
добре де, а при положение, че той не пожелае да дойде до тук и да се яви в съда, например, това няма ли да спъва и забавя процеса? \Всъщност то май наистина е най-добре да се консултирам с адвокат Simple Smile
Просто ми се искаше да получа мнения от мами или таковци (не изключвам и този вариант, имам лично двама познати, които сами отглеждат децата си, а майките са го удалири на живот..факт), които са били в сходна на моята ситуация и какво са правили...опитах се да намеря такава тема тук, но не успях и затова отворих нова...

# 20
  • Мнения: 21
всъщност, сега се сетих за тази подробност..а, ако му бъдат отнети родителските права, пак ли ще трябва да ми дава съгласието си за излизане на детето в чужбина, за изваждане на паспорт , за детска градина и други документи, които по принцип трябват и от двамата родители при нормални обстоятелства?

# 21
  • Мнения: 897
Ако му бъдат отнети не ти трябват негови подписи.

А за съда има право да не се явява няколко пъти. След това съда се произнася.

# 22
  • Мнения: 7 325
добре де, а при положение, че той не пожелае да дойде до тук и да се яви в съда, например, това няма ли да спъва и забавя процеса? \Всъщност то май наистина е най-добре да се консултирам с адвокат Simple Smile
Най добре е да се консултираш с адвокат. Преди години, когато аз водих дело срещу БНД той също не се явяваше в съда. Това забавяше нещата защото всичко си има законови срокове и дори и да е ясно че той няма никакво намерение да се появи те просто трябва да минат. На края му назначиха служебен защитник за моя сметка и нещата приключиха. Мисля, че можеш да му отнемеш родителските права, вече не е толкова трудно и да си решиш проблемите, без да се притесняваш той какво би или не би направил, още повече че в момента сте с равни родителски права.
Някъде по темите една съфорумка беше писала, че по съвет на адвокатката няма да завежда дело за издръжка, а само за родителски права.
Една година неплащане на издръжка било достатъчно основание за лишаване от род.права.
Много ми е чудно как ще се търси издръжка от някой, който не е осъден да плаща такава, и в какъв размер ще е тя. Много странно ми звучи това и ще ми е много интересно да прочета цялото мнение.


# 23
  • Мнения: 549
В темата пишеше, че 1 г. неплащане е едно от потенциалните основания за лишаване от родит. права. Или осъждаш за издръжка (много по-лесно), или повеждаш по-тежка битка - за лишаване от родителски права
И другото, родителсите права, ако той не е лишен от такива, не могат да бъдат уредени, без да е присъдена издръжка - дали ще е формалност и ти няма да я търсиш, или ще ти я плаща, както е редно, е друга тема

# 24
  • Мнения: 21
сега събирам сили да му кажа, че съм решила да останат родителските права само на мен...много ми е тъпо, че трябва да прибягваме до такива неща, но, мисля , че така ще е най-добер за всички...той пък взе, че се обди вчера селд месец и половина мълчание, за да ми каже, че понеже другите му деца били при него сега, та искал да прати и на моето някакъв подарък...направо ме разчувства...и си мисля, че може би тези спорадични изблици на внимание от негова страна биха били пречка после в съда, ако реши да се съпротивлява...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 120
ivamar, защо трябва да му казваш?
Първо говори с адвокат. Желателно е да се консултираш с повече от един, ако можеш да си го позволиш. И прави това, което адвоката ти казва.
Мисля, че не трябва да му казваш.

# 26
  • Мнения: 21
Piggi, просто ми се иска, ако можем да ги решим цивилизовано нещата, затова искам да му кажа и след като видя вече неговата реакция, ще знам какво да казвам на адвоката и как да се постъпи адекватно...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 120
Първо говори с адвокат дали може бащата доброволно да се откаже от родителски права и чак след това с таткото.

# 28
  • Мнения: 21
хммм...май си права...да не нажежавам от сега обстановката излишно..то и без това ми е едно жежко на мен, мани:)))

# 29
  • Мнения: 897
Ивамар, виж дали си получила ЛС от мен.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт