Виена 4

  • 111 521
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 380
BORI, близо до точката, която си посочила в гугъл мапс има метро, не знам кой е хотелът, но метрото наблизо прави всяка една точка във Виена достъпна. За 5 дни, при добро планиране, може да разгледате много неща.
Ако ми пратиш линк към картата, за която се чудиш, мога да я погледна и да ти кажа дали има смисъл. За мен Виена Пас нямаше.
Аудиогид ползвах само в Шонбрун (включен е в билета), и се включих на безплатен тур в МУМОК. На другите места, предварително събрана и прочетена информация ми беше напълно достатъчна.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 52
glare: Ето линк за тази карта, за която говоря:
http://www.viator.com/tours/Vienna/Vienna-City-Hop-on-Hop-off-To … d454-3585AT025AVS

казва се Vienna City Hop-on Hop-off Tour за 1 ден - 20 евро

# 257
  • Мнения: 380
glare: Ето линк за тази карта, за която говоря:
http://www.viator.com/tours/Vienna/Vienna-City-Hop-on-Hop-off-To … d454-3585AT025AVS

казва се Vienna City Hop-on Hop-off Tour за 1 ден - 20 евро

Изглежда интересно, ако решите да го ползвате, поради краткото време (6:30 минути между първия и последния автобус), бих казала, че над-добре да обиколите 1 път всички с него и след това да слезете там, където ще е най-удобно. Оттам нататък ходите по предварително набелязани забележителности.
Не знам информацията, която е в самия аудиогид, доколко е богата и полезна. Тук вече би могъл да се включи някой, който го е ползвал директно.
По кое време на годината планирате да сте там и за първи път ли отивате?

Да се доредактирам
Подобна услуга съм ползвала в Будапеща, но беше за лодка. Имаше и hop on/hop off aвтобуси, но аз имах там почти 6 дни и успях да обиколя всичко, което беше в програмата на автобуса пеша. Ходих през август, време имаше много за гледане, защото се стъмва късно. Билетът за автобуса важеше за 2 дни, а за лодката - за 1. Имаше и комбиниран. Общо взето, аудиогидът в лодката не беше особено полезен, казаха просто от коя страна на реката какво се вижда плюс няколко интересни факта.
Хоп он хоп офф за мен е най-добър вариант за хора, които отиват някъде за първи път, за да добият обща представа, или за хора, които нямат много време и държат да видят максимално много неща.

Видях, че неделя се включва в престоя. За този ден специално, работят основно музеи и атракции. Може да прегледате и какво точно е отворено до по-късно, аз се сещам за телевизионната кула, Пратера и Хаус дер Музик (музей). Иначе след 17:30 в неделя 98% от местата за посещение са затворени

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 00:25 от glare

# 258
  • Мнения: 371
Моля за съвет - колебая се между три варианта за преспиване - този - http://www.booking.com/hotel/at/kolbeck.ru.html?aid=339530;sid=0 … ooking_directions, този -http://www.booking.com/hotel/at/pension-gross.bg.html?aid=323176;label=pension-gross-M4f_8VGc*Ch331IWGpVZSwS3124293024;ws= и този http://www.booking.com/hotel/at/700mzumring.bg.html?aid=323176;l … dgS3124285104;ws=
1-ви критерий - близост до централната градска част,
2-ри - сигурност и прилкичен вид на стаите
3-то - наличието на добри транспортни връзки до център и летище.
Ще ви бъда много благодарна за отговорите!

Отново да побутна въпроса си - кой е по-добрият  вариант за отсядане?

Без да съм била в нито един от тях - бих предпочела да не е 2* пансиона, и ще ти кажа защо - около него е пълно с влакови линии. Ако е по-топло времето и няма климатик (не съм чела назад темата и не знам кога смяташ да ходиш), но там определено няма да може да се спи. Била съм в хотел с подобно положение в Будапеща и си тракат влаковете нон-стоп.
От другите 2, не разбрах 3тият ти линк колко звезди е точно и категоризиран ли е въобще. И двата пансиона се намират във Виена 9, гледам, че има метро наблизо, тъй че ти решаваш. Аз по принцип гледам оценката (над 7 обикновено е ок), чета какво пише за съответното място в tripadvisor.com, там има и снимки, обикновено виждаш това, дето не е показано в рекламните снимчици на хотела в booking.com. Прочети малко ревю-та и виж от какво не са доволни другите посетители. Аз наример, като ходя във Виена, харесвам Виена2, избирам си хотели 3*, гледам да има включена закуска, интернет без допълнително заплащане и метростанция наблизо.
Дано съм била полезна.

Първият хотел е с две звезди, наистина, но има включена закуска и до колкото видях е разположен на площад. има спирка на трамвая и е близо до Белведере. Другите два са апартаменти, без закуска. Третият е с три звезди и това беше първият ми избор, но понеже пристигаме рано сутринта в края на март и тръгваме късния следобед, там изниква въпросът къде можем да оставим багажа си. А и самите собственици не са много точни - отправих запитване с тези си въпроси и получих отговор от рода, че като наближи времето да им се обадя. Така че поради тези причини май се спирам на първия, макар и с две звезди. От трите избрани от мен, пък, той има оценка 8.
Приемам и съвети за други варианти, но да са сравнително нискобюджетни!
Мерси за отговора!

# 259
  • Мнения: 380
АnnaGaudi, не знам по кое време ще ходиш, но с повечко и редовно търсене по сайтовете, можеш да откриеш наистина добра оферта, която и да не е нискобюджетна.
Колко струва нощувката в хотелите, които си избрала?
Ще ти кажа аз при какви условия спах при последните ми 2 ходения. Миналата година през март резервирах билети за края на април и началото на май. Беше един уикенд и през hrs.com (това  портал, подобен на booking.com, аз ползвам немскоезичната му версия, но не е удобен за резервации примерно на стая за 3ма, ако те интересува, ще пиша подробности), та резервирах аз 2* хотел до Мария Хилфер щрасе за по 60 eвро на вечер 2ната стая със закуска в добре оценен хотел/пансион. Резервацията беше флексибъл, т.е. можех да я отменя без такса. 2-3 дни по-късно, пуснах пак едно търсене, просто да видя как се движат хотелите. Попаднах на невероятна оферта в austria trend hotel messe, казваше са Мадам Тюсо във Виена уикенд пакет, за 2ма за уикенда - нощувка с включена закуска и безплатни ваучери за музея на Мадам Тюсо за 129 евро общо! Нормалната двойна стая на нощ там се движи около 70-80 евро без закуска. Резервирах, без много да се чудя, писах на хотела, за да съм сигурна, че всичко е ок и това беше. Останах много доволна.
През декември бяхме 3ма човека и решихме да търсим стая за 3ма, този път в booking.com. През декември цените във Виена са ужасно високи заради коледните базари. Харесахме си стая в Суит Новотел 3*. Без закуска, но с кухненски бокс в стаята - микровълнова, малък хладилник, кана за гореща вода. Стаята беше 30 м2. Вътре всичко е сравнително ново, защото и хотелът е нов. Излезе ни по малко по-малко от 70 евро на човек за 2та дни. От другата страна на улицата имаше супермаркет Spar, оттам си напазарувахме за 20 евро продукти за закуска, която ни стигна чудесно за 2те нощувки във Виена.
Моят съвет - резервирай сега хотел, който донякъде или напълно отговаря на изискванията ти, гледай резервацията да може да се канселира безплатно до ден-два преди самото пътуване, и в това време си търси по-добра опция. Ако намериш, резервираш по-доброто, и след като си сигурна, се отказваш безплатно от първата резервация. Peace

# 260
  • Мнения: 371
ООО, интересуват ме всички възможни подробности! Благодаря.

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 52
[quote author=glare
Видях, че неделя се включва в престоя. За този ден специално, работят основно музеи и атракции. Може да прегледате и какво точно е отворено до по-късно, аз се сещам за телевизионната кула, Пратера и Хаус дер Музик (музей). Иначе след 17:30 в неделя 98% от местата за посещение са затворени
[/quote]

 Hugблагодаря glare това са мн. добри идеи... в момента чета за виена и си изготвям програмата
и още един въпрос телевизонната кула кога е по-добре да се качим - денем или нощем?
и някъде прочетох че някой музей са безплатни в неделя? в сайтовете им - не мога да открия нищо - някой знае ли дали е така..?

# 262
  • Мнения: 380
BORI, най-добре е привечер, т.е. да имате време хем да видите Виена отгоре по светло, и докато хапвате или пийвате във въртящия се ресторант/кафетерия, да се стъмни и да видите и нощна Виена  Peace
А що се отнася до самото ходене до кулата - по принцип се ходи с метро U1 до спирка Кайзермюен, и оттам може да се чака автобус. Той обаче е много нередовен, 1 път на час или нещо такова, особено вечер. Затова, препоръчвам да вървите пеша. Има знаци/табелки за пешеходен маршрут, минава се през един парк и се стига за кулата за 25 минути. Ако те интересува нещо повече, мога да обясня в детайли.

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 52
BORI, най-добре е привечер, т.е. да имате време хем да видите Виена отгоре по светло, и докато хапвате или пийвате във въртящия се ресторант/кафетерия, да се стъмни и да видите и нощна Виена  Peace
А що се отнася до самото ходене до кулата - по принцип се ходи с метро U1 до спирка Кайзермюен, и оттам може да се чака автобус. Той обаче е много нередовен, 1 път на час или нещо такова, особено вечер. Затова, препоръчвам да вървите пеша. Има знаци/табелки за пешеходен маршрут, минава се през един парк и се стига за кулата за 25 минути. Ако те интересува нещо повече, мога да обясня в детайли.
отново мерси много.... Hug

Още един въпрос може ли? апартамента ще ни бъде тук:http://maps.google.bg/maps?q=Kleistgasse+13+A-1030+Wien,+%C3%96s … &t=m&z=15
и от летището на Виена ще пътуваме с S 7. Маршрута е ясен, само едно не ми е ясно:
как точно се казва гарата на летището: SCHWECHAT или Flughafen Wien, откъдето ще вземем влак S7 ??? На сайта на железниците ми казв, че трябва да се кача от Flughafen Wien, а доколкото знам летището се казва SCHWECHAT ????

# 264
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Едно и също е -Летище Виена, летище Швехат Peace На излизане от летището има табели за S7, следвай ги, няма как да се объркаш Peace

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 52
Едно и също е -Летище Виена, летище Швехат Peace На излизане от летището има табели за S7, следвай ги, няма как да се объркаш Peace
Hug

 newsm78Добре, а на връщане към летището къде да сляза: на тази Schwechat или на Flughafen Wien

гледам спирките дадени по маршрута...

# 266
  • Мнения: 380
На Flughafen Peace Няма как де се объркаш, всички слизат там. То и влакчето май само дотам стига, имам предвид S7.

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 52
На Flughafen Peace Няма как де се объркаш, всички слизат там. То и влакчето май само дотам стига, имам предвид S7.

охх отдъхнах си, защото ще водя и още хора с мен - мога ли да ги заведа другаде.. Embarassed

# 268
  • София
  • Мнения: 795
Не се притеснявай, няма начин да объркаш...и аз се притеснявах, но след това се оказа неоснователно...
на отиване (летище-Виена) огледах района доста добре и на връщане (Виена - летище) знаех къде се намирам и колко ми остава горе долу..най вече по нещо като рафинерия...
А и на спирката има огромни надписи - Vienna Airport, и народа с куфарите се изсипва там Simple Smile

Приятно прекарване!

# 269
  • Мнения: 212
И аз първия път се бях засилила да слизам на Schwechat  Embarassed тоест в средата на нищото Simple Smile
Втория път вече си знаех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт