Виена 4

  • 111 451
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 52
Може ли още малко помощ: baby_neutral

Във Виена ще ползваме тази карта за транспорт The 8-day Climate Ticket, http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/programView.do/pageTypeId/ … /channelId/-17256
включва ли се в нея и спец.трамваи по Ринга Vienna’s Ring-Tram http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/programView.do/pageTypeId/ … /channelId/-28163
или те са извън всякакви карти и билети

# 271
  • Мнения: 380
Може ли още малко помощ: baby_neutral

Във Виена ще ползваме тази карта за транспорт The 8-day Climate Ticket, http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/programView.do/pageTypeId/ … /channelId/-17256
включва ли се в нея и спец.трамваи по Ринга Vienna’s Ring-Tram http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/programView.do/pageTypeId/ … /channelId/-28163
или те са извън всякакви карти и билети

Този билет е валиден за зона 100, т.е. за цялата Виена, основна зона. Като валидирате участък, го ползвате все едно имате 24 часова карта.
Доколкото разбирам, за специалния Ринг трамвай трябват отделни билети. Обаче - има други трамваи, които си вървят по Ринга и са си с нормалния билет, например номер 1, ако не бъркам.

Eто ги тук спирките, минава покрай операта, парламента, Карсплац, театъра... според мен им се покриват маршрутите, просто едното си е градски транспорт и е на цената на обикновения билет. Другото е турситическо и може би има нещо в добавка към пътуването. С този трамвай ходихме и до Хундертвасер хаус, ако си спомням правилно.

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 13:56 от glare

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 52
 glare Party благодаря ...

# 273
  • Мнения: 380

Моля  Hug

Да допълня. Само трябва да проверите за билета, дали са 24 часа от валидирането или важи само за същия ден. Това ми се губи точно как беше.
Ето, намерих
В немската версия на сайта - gültig ab Entwertung bis 1 Uhr des folgenden Tages - т.е. до 1 часа през нощта на следващия ден след валидирането. Т.е. в 19 вечерта няма смисъл да се маркира такъв билет

# 274
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Не ми се отварят линоквете от последните постове за това директно питам - има ли туристически групови карти за транспорта? 4 човека ще сме и ме интересува как да се групираме. Ако има и цените да ми кажете, много благодаря предварително  Hug

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 52
Ние също сме 4 - ще ползваме това:
The 8-day Climate Ticket, http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/programView.do/pageTypeId/ … /channelId/-17256
Може да се ползва от няколко човека, /но ми се струва че трябва да са заедно когато пътуват/,
не си ограничен от времето - в смисъл - може през ден, през 2,... и с една 8 - дневна карта, всъщност ще пътуваме 2 дена - 4 човека

# 276
  • Мнения: 380
Да, трябва да сте заедно, защото талончето е едно, то се прегъва, за да се валидира още 1 път, т.е. ако двама го ползват, за да може да се изпечата маркировка на следващото поленце.

И трябва да се валидира по-раничко този билет, примерно ако е сутринта, пътувате с него цял ден, иначе - ако е по-късно, вариантът с 24 часова карта е по-добър, тя хваща и целия следващ ден до часа на маркиране.

# 277
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Значи ако ви разбирам правилно (защото линка не ми зарежда  Confused ) тази карта дава право да се пътува 8 дни, като те може да не са един след друг. Групата се движи заедно (което не ни е проблем, така и така ще сме заедно) и се валидира сутрин, за да се използва целия следващ ден.

Валидирането в транспортното средство ли става, или някъде на спирката се валидира и после през деня няма нужда да се прави друго, само се прекачваш където и колкото искаш, или?

А цена някаква да ми кажете  newsm78

# 278
  • Мнения: 380
Картата дава право да се пътува 8 дни, но ако я ползва един човек. Ако я ползват двама едновременно, те валидират по 2 участъка на ден и могат да я ползват съответно максимум 4 дни, които може да не са последователни.
Ако я ползват 4 човека, те валидират всеки ден по 1 участък на човек, т.е. общо 4 участъка и така картата може да се ползва максимално 2 дни, които може и да не са последователни.

Отиваш на http://www.wienerlinien.at, избираш английски, оттам Моving in Vienna, Tickets for tourists, 8 day climate ticket -> 28.80 eur

# 279
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Ааа, схванах - много благодаря  Hug Устройва ни идеално даже  Mr. Green И ние ще сме 2 дни, така че тамън ни се хваща.

Опитвам за нти път, успявам до първата страница и като натисна ангилйски или Билети за туристи и се бъгва и край  #Cussing out

Ще пробвам вкъщи през друг браузер, че сега може от служебния компютър да е или от нета.

Много благодаря за инфото  Hug

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 52
Още един от може би тъпите въпроси, които задавам... Embarassed
От летището ще пътуваме с влак S-7. На летището билети и карти за транспорта могат да се вземат от апаратите за тази цел, но как да си взема този билет от 1,80 евро, който ми покрива зоната от летището до зона 100 и от там нататък с картата за транспорта. Т.е. - трябва ли да търся офис за продажба на билети? или машините за билети са умни?

# 281
  • Мнения: 380
Още един от може би тъпите въпроси, които задавам... Embarassed
От летището ще пътуваме с влак S-7. На летището билети и карти за транспорта могат да се вземат от апаратите за тази цел, но как да си взема този билет от 1,80 евро, който ми покрива зоната от летището до зона 100 и от там нататък с картата за транспорта. Т.е. - трябва ли да търся офис за продажба на билети? или машините за билети са умни?

Машинките са мисля общо 3 на брой долу на перона и са умни.
Не знам обаче дали продават от този специалния билет за 8 дни, това не съм го проверявала.
(проверих, на сайта в немската версия пише, че се продава на няколко места, включително и на
Wiener Tabak-Trafiken - т.е. павилиони за вестници и цигари
Ticket-Automaten in den U-Bahn-Stationen - автомати в метрото, тези автомати са като автоматите долу при S7, т.е. 99% вероятност да се продава този билет там)

По принцип, от автомата там може да си купите билетите за самата Виена (зона 100) и да си вземете по един допълнителен билет (тук ще трябва да четете внимателно, има билети за допълнение на билет, не знам точно как е на английски, но на немски със сигурност съм го виждала на автомата) или да си вземете обикновен билет за една зона, който да си маркирате на летището, ако имате вече билет за зона 100, който също трябва да маркирате, защото ще минете от 2ра зона, за която е допълнителния билет в друга зона, която е самата Виена (зона 100).
На мен почти винаги така ми са се нагласяли пътуванията, че съм отивала до Виена с билет за 2 зони, и оттам съм купувала карта за 48/72 часа, която тъкмо ми е изтичала, така че пак съм си купувала 2 зони до летището. Един път само съм си купувала такъв допълнителен от Виена към летището, който се валидира преди качването и се показва заедно с билета за зона 100.

И вижте дали допълнителните билети са с час (за пътуване веднага) или без час (ако са без, трябва да ги вадидирате, пише - Hier entwerten в единия край)

Последна редакция: ср, 21 мар 2012, 00:39 от glare

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 52
 HugМай схванах, а това означава ли че ако искаш да си вземеш само билет от летището до виена - си вземаш директно 2 отделни билета?

# 283
  • Мнения: 380
HugМай схванах, а това означава ли че ако искаш да си вземеш само билет от летището до виена - си вземаш директно 2 отделни билета?

Можеш да си вземеш или
1. Един билет за 2 зони
2. Специален билет за основната зона (24 h карта, 48h карта или такъв за 8 дни)+ допълнителен билет за 1 зона на човек

# 284
  • Мнения: 212
На летището можете да си вземете билети от информационния център - намира се точно срещу лентите с багажа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт