Виена 4

  • 111 511
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 894
...или от телешко "von Pute".

Това е пуешко, телешко/говеждо е Kalb/Rind.

# 316
  • Мнения: 277
glare, целта не е да спестим пари от билетите,а просто да се разходим и да усетим истинската атмосфета на града.Но тъй като все още не съм разглеждала картата на Виена и нямам реална представа кое къде се намира, исках да знам дали е възможно,за да се ориентирам след това къде да търся хотел. Явно няма да стане така както го мисля.

е, не е невъзможно да се направи и пеша. едни приятели го изходиха от шонбрун почти до пратер. просто част от пътя няма да е страшно интересна. но можете да ползвате и колелета. виена е доста безопасно място за колоездачи и много хора така се предвижват. може да си вземете безплатни колелета, ако имате кредитна карта. виж тук:

http://www.citybikewien.at/

това, ако сте без деца де. не съм виждала да има детски колелета

# 317
  • Сливен
  • Мнения: 382
виена е доста безопасно място за колоездачи и много хора така се предвижват. може да си вземете безплатни колелета, ако имате кредитна карта. виж тук:

http://www.citybikewien.at/


Това е изкушаваща идея. Някой тук ползвал ли я е? А има ли специални правила, които трябва да се спазват? Тук си карам както ми дойде, като гледам да не преча на околните, но това е по моя преценка. Като знам как всичко е уредено във Виена, все си мисля, че без да искам ще наруша някое правило.
Къде може и къде не може да се кара колело? По тротоарите вероятно не може, може би има вело-алеи? Бях там преди 10 години и нямам никакъв спомен. Rolling Eyes

# 318
  • Мнения: 277
виена е доста безопасно място за колоездачи и много хора така се предвижват. може да си вземете безплатни колелета, ако имате кредитна карта. виж тук:

http://www.citybikewien.at/


Това е изкушаваща идея. Някой тук ползвал ли я е? А има ли специални правила, които трябва да се спазват? Тук си карам както ми дойде, като гледам да не преча на околните, но това е по моя преценка. Като знам как всичко е уредено във Виена, все си мисля, че без да искам ще наруша някое правило.
Къде може и къде не може да се кара колело? По тротоарите вероятно не може, може би има вело-алеи? Бях там преди 10 години и нямам никакъв спомен. Rolling Eyes

аз лично не съм, но мои познати си ползват колелетата. те са обозначени и се виждат в града. има много вело алеи. понякога се пада върху тротоара, понякога до него. ако няма обозначена, на нас ни се е случвало да караме и по тротара, но това не в центъра. там мисля има навсякъде алеи
аз имам карта на алеите

случвало ми се е да ползват и този пленър http://www.anachb.at/radroutenplaner

# 319
  • Варна
  • Мнения: 282
Тъй като ще имам Сиси билет от Хофбург и след това ще посетя Шонбрун искам да попитам допълнителни билети за Зоологическата градина и Глориете от къде се купуват. Например за Зоологическата градина пред самата градина ли се продават или на главния вход на Шонбрун.
Питам за да знам дали да влизам директно, тъй като ще имам билет за замъка или пак се налага да изчакам опашката.

# 320
  • Мнения: 212
Зоопаркът си има самостоятелни каси. Може да ползвате панорамното влакче, ето повече информация за него, спестява доста ходене Wink

# 321
  • Мнения: 380
За зоологическата градина - билет на входа. На самата Глориете не видях да продават билети. Ние бяхме миналата година с комбиниран за замъка и Глориете (и лабиринта и за една градина) и влязахме с него. Предполагам, че само за Глориете пак ще се редиш на опашка на касата на замъка. За зоо-то може мисля и онлайн.

# 322
  • Мнения: 212
Какво имате предвид под билет за Глориете?

# 323
  • Мнения: 380
Да се качиш отгоре на платформата, плаща се отделно. Има страхотна панорама

# 324
  • Мнения: 212
Аз си платих на място за Глориетето, мисля, че 2 евро струваше билета.

# 325
  • Варна
  • Мнения: 282
Благодаря, предполагам че и за Зоологическата ще важи.
А за да разгледам градините трябва ли да имам този билет Crown Prince Garden или това е отделна градина?

# 326
  • Мнения: 380
Да, градината също е отделно. Ако трябва да си избереш между градината и лабиринта - препоръчвам лабиринта. Миналата година към 1ви май, градината още не беше особено впечатляваща.
Това е една градина, заобиколена от тунел с жив плет, с малка платформа от която се вижда самата градина, вътре между отделните "килими" с цветя не може да се минава. Има и шадраванче в центъра, то не работеше, когато аз ходих.

Прекрасна градина на закрито в павилион има близо до зоологическата в Палменхаус. Входът мисля беше 3.50, и наистина останах очарована. Ако някой реши да ходи, имайте предвид, че има 2 места с името Палменхаус, едното е в центъра и е заведение, отново в такъв закрит павилион, а градината е до зоо-то - ето това

Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 10:42 от glare

# 327
  • Варна
  • Мнения: 282
Лабиринта мислех да го пропусна, но сега се замислих...
Щом е по-интересен да отидем, но да не се загубя и да затворчт градините докато намеря изхода Laughing

# 328
  • Мнения: 380
Лабиринта мислех да го пропусна, но сега се замислих...
Щом е по-интересен да отидем, но да не се загубя и да затворчт градините докато намеря изхода Laughing

ilianagm, само възрастни ли ще ходите, или ще има и малки деца с вас? За децата при лабиринта е интересно, имаше огледала, разни други интересни неща за скачане върху тях, едни водни пръскалки, които се активираха като скачаш върху тях...
Крон Принц градината също не е лоша, но може би аз очаквах повече.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 282
С дъщеря ми на 10 години - ще е впечетлена. Реших!!! Само дано не вали, че прогнозата не е обещаваща.
Аз още малко ако се чудя ще взема голд пас, но за 1 ден май няма да успея да разгледам.

Общи условия

Активация на акаунт