Виена 4

  • 111 458
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Момичета,предстои ми ходене до Виена след 2 месеца.Изчетох последната тема- в нея има мн.полезна информация, благодарение на всички вас  bouquetИмам обаче един въпрос-може ли всички забележителности да се разгледат пеш-имам предвид разположените в .тн ринг,Пратера, Шонбрун и градините на Белведере и Хофбург/ евентуално/ ако остане време за тях/ и къде трябва да се намира хотела-в кой район за да е по- удобно? .Ако може транспорт да ползваме само до летището. Питам,защоот ние така обиколихме Рим и беше мн.приятно,свикнали сме да ходим пеш и това няма да е проблем,а във Виена забележителностите ми се виждат по-концентрирани ,отколкото в Рим и мисля че ще се справим.Но искам и мнения от вас Thinking

Основните наистина са концентрирани и не е проблем, особено щом обичате ходенето пеша. С изключение на Шонбрун и Пратера. Ако не отсядате съвсем в централната част е добре да сте до спирка на метрото, с което за минути се стига до центъра. До Шонбрун също с метро.

# 301
  • Мнения: 380
mimipopova, До Шонбрун пеша ми се вижда абсурдно... особено пък ако тръгнеш натам от Пратера.
Каква е целта да не си купувате билети?

# 302
  • Мнения: 15
glare, целта не е да спестим пари от билетите,а просто да се разходим и да усетим истинската атмосфета на града.Но тъй като все още не съм разглеждала картата на Виена и нямам реална представа кое къде се намира, исках да знам дали е възможно,за да се ориентирам след това къде да търся хотел. Явно няма да стане така както го мисля.

# 303
  • Мнения: 380
Eто карта с районите .

Най-добре са тези в средата. Периферните - не чак толкова. 21 и 22 не стават за туризъм по мое мнение.

Цените на хотелите са в повечето случаи според разстоянието от 1ви район.
Аз предпочитам Виена 2 - Леополдщадт. Като цена-качество напълно ме удовлетворява, всичко ми е на едно метро разстояние.

# 304
  • Мнения: 15
Glare,благодаря ти за информацията. Тази карта я видях в темата,но не бях наясно с районирането.Гледах и апартаментите от този сайт -http://www.apartmentsvienna.info/bg/
.Някои от момичетата са отсядали там и дават добри мнения,но ще разгледам и хотели в района,който казваш.Колкото повече мнения чуя,мисля че ще ми е по-лесно. Simple Smile

# 305
  • Мнения: 380
mimipopova, във Виена 2 най-удобно е около Пратерщерн - това е спирка, на която се засичат U1 и U2, а също спира и S7 за летището. Там е Пратерът (както увеселителния парк, така и голям парк за разходки, много приятно място), също и Аугартен. Панаирният център също е във Виена 2. По тази причина наоколо има доста хотели, понякога, когато няма изложения, цените там са много добри. С U1 от Пратерщерн до Щефансплац е по-малко от 10 минути. От Щефансплац може да се обиколят пеша почти всички централни забележителности, има много приятни маршрути, ако искаш да разглеждаш тематично  Peace
Конкретно не мога да препоръчам апартамент, защото винаги съм отсядала в хотели. Не се притеснявай да избереш и хотел/апартамент, който е малко по-далече от същинския център, важното е да има метро наблизо.
Наистина, най-удобно е да не се ползва градски транспорт, а да се обикаля преди всичко пеша, но това означава хотел в центъра, който обикновено струва 30-40-50 евро повече на вечер, сравнено с аналогичен хотел, с не толкова централно местоположение.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 282
Търся комбинирани евтини билети за Шонбрун и Хофбург и попадам на този билет SiSi Family ticket (2 Adults + 3 children) за 49.9 евро, който ми е изгоден дори с 1 дете.

http://www.hofburg-wien.at/en/plan-your-visit/admission-charges.html

Някой знае ли как да си го купя онлайн? Варианта при онлайн билетите е само 2х23.5+14=61.
Ако оставя на място да го купя а съм с 1 дете, а не 3 ще важи ли според Вас?

И другото ми притеснение е за багажните кутии на гара Запад. Лесно ли се намирет и може ли да няма места?

# 307
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Здравейте, ние вече сме си резервирали хотел, според вас как е като локация?

http://maps.google.com/maps/place?cid=12305671583764426110&q … 4vXWBA&dtab=2


И другото ми питане - каква е цената на билета за Виенското колело, че не мога да я открия?  newsm78 Има комбиниран билет колелото и тв кулата - 12.9 евро струва  и ме изкушава доста  Party

# 308
  • Мнения: 380
И другото ми питане - каква е цената на билета за Виенското колело, че не мога да я открия?  newsm78 Има комбиниран билет колелото и тв кулата - 12.9 евро струва  и ме изкушава доста  Party

http://www.wienerriesenrad.com/index.php?menu=info&source=fa … reise&lang=de

9 евро

# 309
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Благодаря много, значи си заслужава  Simple Smile

# 310
  • Мнения: 71
И още едно питане - тъй като сме с дъщеря ни на 10 години какъв билет за транспорт и трябва.
Ще сме 2 дни във Виена. Дали да взема 8 дневния билет за два дни за тримата или мога за нас 2х48 часа, но в този случай незнам за нея какво за взема?
Може да купите 1х48 часа и 1 Vienna Card (72 часа)- дава възможност за безплатно пътуване на още 1 човек до 15 години, както и отстъпки в много музеи.
Друг вариант е 2 Vienna Card (72 часа) за да може и двамата възрастни да ползвате отстъпки в музеите.
Първият вариант е по-добър, защото в много музеи семеен билет (Family ticket) е с по-голяма отстъпка от билети с Vienna Card. Peace
Благодаря за помощта Лариса!
Ще пътувам след 2 седмици, а нямам време да организирам всичко и да прочета форума.
Още 3 съвета:
Vienna Card не се продава на автоматите на входа на метрото, само 48 часа. Vienna Card може да се купи от информацията в залата на летището (има и специално надписано гише).
Да не пропуснете, че за пътуването от летището до центъра и обратно освен картите, ще ви трябват и добавки от 1.80Е за възрастните и 0.90Е за безплатно пътуващото дете - от автоматите на входа на метрото.
Купените карти и билети не важат без валидиране. Задължително е да ги валидирате на устройствата на входа на перона (слагат начална дата и час). При нас във влака от летището към центъра мина контрола. Глобата е 70Е на човек и не се приемат никакви извинения. Добавките (и билетите) важат и при последователни прехвърляния, но без прекъсване.  Peace

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 15:26 от Лариса

# 311
  • Варна
  • Мнения: 282
Пак благодаря!  bouquet
Ние ще пътуваме с влака от Будапеща (хванахме промоционалните полети по 24 лв) и ще пристигнем на гара Запад. Там мисля че ще има гише за Виена кард. То различно ли е от гишетата за други карти?

А как е "виенски шницел" на немски.  Embarassed Да не би да седна в заведение и да не ме разберат. Cry
Днес ни казаха да не си поръчваме ''виенско кафе'', понеже виенчани незнаели какво значи. Дали е така?

# 312
  • София
  • Мнения: 15 254
Ето какво съм копирала отнякъде за кафето във Виена:

Vienna prides itself of its dozens of varieties of different coffees, although the Italian style and names are better known by many youth than the Viennese, the cafés are keeping the traditions alive. Most commonly:
•   Kleiner Schwarzer also known simply as a Schwarzer or as a Mokka is the Viennese version of espresso. It is made with a tick more water, a Viennese roast (the point between origin and roast flavor) and it is pulled slowly allowing it to oxidize.
•   Großer Schwarzer is simply a double Schwarzer (similar to a double espresso).
•   Kleiner Brauner is a mokka (espresso) with cream, often on the side.
•   Großer Brauner is a double Mokka with cream.
•   Melange is prehaps the most typical Viennese coffee. Similar to cappuccino but with the Viennese style mokka and more foamy milk in equal parts.
•   Verlangerter is mokka (espresso) with extra hot water, similar to a small Americano.
•   Kapuziner is a mokka (espresso) with a dollop of whipped cream on top.
•   Kaffee Verkehrt (or in the more modern places Kaffee Latte) is the local version of a latte.
Also consider specialties like the Kaisermelange (coffee, milk, egg yolk and cognac) on the menu. Most cafés have a house specialty (for instance, "Kaffee Central" at Café Central).

А "шницел" не е ли "Schnitzel" ?

# 313
  • Мнения: 380
Vivi, много добре събрана и обобщена информация за кафето.
Благодаря   bouquet

за шницел-а - така се пише на немски Simple Smile

# 314
  • Мнения: 71
"Там мисля че ще има гише за Виена кард. То различно ли е от гишетата за други карти?"
Другите карти обикновено са от автомати.

А как е "виенски шницел" на немски.  Embarassed Да не би да седна в заведение и да не ме разберат. Cry
Днес ни казаха да не си поръчваме ''виенско кафе'', понеже виенчани незнаели какво значи. Дали е така?
"Виенски шницел" е "Wiener Schnitzel". Той e: от свинско - "vom Schwein" или от пуешко "von Pute".
Нашето "виенско" кафе е "Kaffee Melange".  Simple Smile

...или от телешко "von Pute".

Това е пуешко, телешко/говеждо е Kalb/Rind.
Поправка.  Embarassed

Последна редакция: пт, 06 апр 2012, 20:24 от Лариса

Общи условия

Активация на акаунт