Отказ на детето да пие вода

  • 2 306
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 149
Аз давам чайче на Хип вместо вода. Чистата вода не я иска, изпиваше максимум 40-50 мл. за 24 часа. Откакто давам чайче (даже го правя доста рядко, т.е. - слагам съвсем малко чай във водата, колкото да има някакъв аромат, да не е гола вода) изпива неограничени количества, и до 300 мл. и нагоре е стигал (жаба!). Мисля, че и това е вариант да поема достатъчно вода

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
 Голямо притеснение ми беше миналото лято в горещините как не искаха ни сок, ни вода, ни чай. Течност различна от АМ пропиха тази зима. Смесвах вода със сок от компот и стана лека полека. Сега си пият вода, но не в количества в които аз си представям. Най-много 200-300 мл. за денонощие  Tired

# 17
  • Мнения: 2 562
И моята дъщеричка не иска да пие вода.Като предложа,все едно газ й давам Sick Предлагам с чай копър на Хип.Така че явно е нормално за децата под 1г да не харесват водата...

# 18
  • Мнения: 914
Йони още от малко бебе обича вода и чай,но Лори до преди 1 месец пиеше по няколко глъдки на ден.Сега изпива за деня около 130-150мл.

# 19
  • София
  • Мнения: 790
Голямата ми дъщеря пропи вода чак след годинката. Предлагах и, но не искаше. На кърма бяхме до 1,5 г. Сега вече е на 6 г. и все още пие много малко течности, като в повечето случаи трябва да я подсещам.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моето дете пропи вода чак след навършване на една година. Не съм го кърмила никога - пиеше само АМ и чай.
Лекаря ми каза, че на детето трябва да се предлага по няколко пъти на ден вода, както и да има достъп до шише с вода. Ако не пие значи си набавя течности от мляко, сокове, плодове, зеленчуци и др.

# 21
  • Мнения: 5
И моята дъщеря не искаше да пие вода докато кърмех,нито сокчета и чайчета(пробвала съм разлияни видове)Когато спрях да я кърмя пропи първо вода,а вече пием и сокчета.Ако не иска,не настоявай,пробвай през различни интервали от време Simple Smile  Hands Thumbsup   

# 22
  • Мнения: 141
И моята неискаше вода,пиеше само сокчета и чай,вода пропи на 10 м

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 1 642
Би могла да предложиш водичка в чаша или лъжичка, за да заинтригуваш детенцето.

Ние сме с такава чаша. Бебка реално пропи вода около 10-я месец. Но пък дотогава се кърмехме много сериозно.

# 24
  • Мнения: 800
Моето дете вече е на 1г и 2 месеца и още не пие. Имаме цяла колекция от биберони и чаши с различни накрайници, но уви, не вършат работа. Но тя не пие и сокове. Понякога, много рядко приема сок или вода с лъжичка, но повечето пъти блъска и плюва. За храненето пак така, рядко хапва нещо различно от кърма. И сутринта изядох скандала от бабите, изкараха ме некъдърна да си гледам детето, а то си е просто такова, със зор не става и това е.Опитвам се да вярвам, че все някога ще прояде и пропие водичка, но бабите ми смазват нервите.

От няколко дена пробвам да го обърнем на игра, с биберона започвам да цикам в устата й, тя ги отваря и се смее, понякога преглъща, понякога плюва, но поне не реве,а мисли, че е игра. Мъжа ми се смее, че ако някой ни види, ще ме подиграва, но не ми пука, важното е, че  по тоя начин вкарвам някакво количество 10-20мл, които са мен значат много.

# 25
  • Мнения: 212
И моята госпожица не обича вода. За сметка на това пие с удоволствие всякакви горчиви и кисели чайове без захар  newsm78 За последно пи чай от шипка по лекарско предписание заедно с другото назначено лечение за разстройство. Докторът беше казал да добавим малко захар в него, но вобще не се наложи, на нея си й хареса и така.

Избягвам детските гранулирани чайове, защото съдържат захар или декстроза, а в нашето семейство тези продукти не се консумират  Naughty

Шило_в_торба, ако не течностите, отказът на дете на една година да поема храна, различна от кърма не те ли притеснява?

# 26
  • Мнения: 800


Шило_в_торба, ако не течностите, отказът на дете на една година да поема храна, различна от кърма не те ли притеснява?

Притеснява ме , обаче това е положението, насила не става, а и не искам съвсем да я отвратя от храната.
Не смятам и да я отбивам принудително,за да прояде така, както твърдят , че уж щяло да стане.Още стрес не ни е нужен, нито на мен, нито на детето  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 060
Моят големият син прояде храна, различна от кърмата на година и 3 месеца и то направо от нашите чинии. До тогава с много лъжи е изяждал около 1/3 бурканче пюре от 130 мл. Т.е. около 40 гр. твърда храна на ден. И краставици и плодове също хапваше по малко. Така че за мен не е притеснително, ако и резултатите от изследванията му на 1 г. са били нормални.

По темата - не правете грешката да давате разреден сок, така развалих зъбките на сина си. Уж сокът беше истински, бебешки, без плодсладители, оцветители и консерванти, уж 1/3 сок и 2/3 вода...обаче сега детето е с една резка на горните 4 централни зъба, която е като по учебник пример за "биберонен кариес". Като се сдоби с него на 1г и 4 месеца, тогава и махнах соковете и той си пропи вода.

# 28
  • Мнения: 212
Не смятам и да я отбивам принудително,за да прояде така, както твърдят , че уж щяло да стане.

Много се извинявам, че продължавам да любопитствам, но горното кой го твърди - бабите или чичо доктор?

Иначе доколкото съм чела - при дечица, които плюят храната и не желаят да я преглътнат добри резултати давало храненето с пръст. Вместо с лъжичка на твоят пръст да си намажеш малко количество пюре или каша и да му го  подадеш да го изсмуче. В Щатите даже има голяма група родители, подръжници на т.нар. фингърфидинг, които хранят по подобен начин децата си дори с АМ.

# 29
  • Мнения: 800
Не смятам и да я отбивам принудително,за да прояде така, както твърдят , че уж щяло да стане.

Много се извинявам, че продължавам да любопитствам, но горното кой го твърди - бабите или чичо доктор?



всички вкупом  Mr. Green

Да, с пръсти е по-склонна да се храни, взима си трохичка, залък, резен плод.Стола за хранене също много я изнеря и я води до истерия  Tired
Със спринцовката от панадол съм пробвала да дам вода и сок, 3 дни вършеше работа-изпиваше по 2-3 спринцовки, но после престана.....
Опитва се да пие от чашка понякога, но по-често я отблъсква и нея.

Общи условия

Активация на акаунт