как да разбирам това

  • 2 327
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 242
И според мен всичко си е ок, просто овулацията е била късна. При мен овулацията пък е била ранна, няколко дни след цикъл и като отидох на преглед в 7г.с. (по МЦ)  плода беше 6г.с.+4дни, дори се видя и сърдечния ритъм.
 Игуана, кажи кога ти е бил последния цикъл, та да видим дали изчисленията ти са верни, но мисля, че няма повод за притеснение Simple Smile

при тебе е имало разлика от 3-4 дена , докато при момичето което пита разликата е 3-4 седмици !

# 16
  • Мнения: 3 242


Плод на 3-4 седмици означава бременност на 5-6 седмици - т.е. нищо не бърка.  Naughty

Когато видяха при мен бях бременна в 7 седмица, но бебетата са били 5 седмица.
От там идва объркването. Гестационните седмици са с 2 повече от реалните, защото се броят от МЦ, а реалните от последвалата го овулация, когато е заченато бебето.

Мацката казва плод на 3 седмици а гестационните седмици са поне 6, което може и да е 7 седмици ...
Както и да е докато не каже кога и е бил последния цикък няма как да разберем къде е грешката и Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 908
Аз ли не разбирам, както и azaf, ама ако плода е в 3-та седмица (г.с.), просто плод няма-няма лекар (хайде български  Mr. Green), който да види плод в 3-та г.с.-това казва azaf.  Peace Така,че щом има някакъв плод, то явно лекаря е броил 3-та седмица след зачеването,а не г.с., които са най-вероятно 5-6 г.с. А и до колкото чета първият и пост е точно така-видял е лекарят плод на около 3 седмици-самият плод е на 3 седмици вече. Което значи+още 2 да речем преди това до началото на цикъла и прави 5 г.с. Значи всичко е наред. А това със зацапването ми говори точно за имплантиране тогава, а не за цикъл. Ама наистина тя ако знае да каже кога точно е имала добър цикъл.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 12:41 от огнена стихия

# 18
  • На топло...
  • Мнения: 584
И аз така го разбирам, огнена стихия. Обаче голям казус, голямо бистрене стана Laughing...
На 3 седмици ембрион (преди 2 седмици зацапване - имплантация), видян също на три седмици от лекаря.
Оплождане 3 седмици след цикъл, ако трябва да са 6 гестационни сега, което значи просто, че овулацията е закъсняла с една седмица. Реални 5 гестационни, ако се смята възраст на ембриона плюс 2 седмици.

# 19
  • Мнения: X
Обаче голям казус, голямо бистрене стана Laughing...

Иии... в тази връзка да уточним, че до края на втори месец говорим за зародиш (или ембрион), не за плод.  Laughing

Както и да е, надявам се всичко да е наред при авторката и да се е успокоила.

# 20
  • Мнения: 6
здравейте отново . Последния ми нормален цикъл беше на 20 юни . Целия юли не съм имала никакви признаци за менструация освен това прцапване в края на месеца около 23 или 24 . Много благодаря на всички още веднъж . Изчетох всички публикаций и вече доста неща ми се изясниха .

# 21
  • Мнения: 4 965
Искаш да кажеш, че от 20-ти юни до сега не знаеш дали си бременна и лекарят не може да го установи? Shocked
Поне нови тестове не си ли прави.
Та това са повече от 8 г.с. или 6 реални.
Иди при друг лекар, защото този не ми вдъхва доверие. И първо си направи тест.
Та ако си бременна, ти вече си във втория месец. Peace
Ако не си бременна, толкова време без цикъл е добре да се вземат мерки.
Дано да е бебе!

# 22
  • Мнения: 3 242
Искаш да кажеш, че от 20-ти юни до сега не знаеш дали си бременна и лекарят не може да го установи? Shocked
Поне нови тестове не си ли прави.
Та това са повече от 8 г.с. или 6 реални.
Иди при друг лекар, защото този не ми вдъхва доверие. И първо си направи тест.
Та ако си бременна, ти вече си във втория месец. Peace
Ако не си бременна, толкова време без цикъл е добре да се вземат мерки.
Дано да е бебе!

Или доктора не разбира от ултразвук или игуана бърка нещо с цикъла си Simple Smile

# 23
  • Мнения: 490
Хич не чакай повече, а си вземи нов тест и го направи и независимо какъв е резултата ходи на лекар, ама при друг! Това си е много време за без цикъл, ако не си бременна, а пък ако си бременна колкото и късна да е била овулацията, трябва да се види на ехографа.

# 24
  • На топло...
  • Мнения: 584
Айде побъркахте момичето.
Не всички имат еднакви по продължителност периоди. Знаете, че има много причини за късна овулация - напрежение, смяна на климат и т.н. Ако се развива добре ембрионът, то всичко е наред.
Лично моите цикли никога не са падали под 33 дни, да не говорим, че тези 33 са били изключения.

Ако е видял лекарят плоден сак, значи го има, важното е да се проследи как се развива Peace.

# 25
  • Мнения: 3 242
Айде побъркахте момичето.
Не всички имат еднакви по продължителност периоди. Знаете, че има много причини за късна овулация - напрежение, смяна на климат и т.н. Ако се развива добре ембрионът, то всичко е наред.
Лично моите цикли никога не са падали под 33 дни, да не говорим, че тези 33 са били изключения.

Ако е видял лекарят плоден сак, значи го има, важното е да се проследи как се развива Peace.

Ако доктора е видял само плоден сак определено си е проблем ...
Това което аз не разбирам е ,че игуана вместо да си направи тест за бременост и да потърси второ мнение пита по форумите ...

# 26
  • Мнения: 490
Това което аз не разбирам е ,че игуана вместо да си направи тест за бременост и да потърси второ мнение пита по форумите ...
На същото мнение съм и аз. Не бих могла да стоя и да чакам толкова време с надеждата някой от форума да ми пропокува какво всъщност се случва с мен. Аз при тест с 2 супер ярки черти, след 3 дни си направих нов, за да съм сигурна, в това което първия тест е показал.
Не целя да чета конско и да се карам, просто изказвам мнение  Peace

# 27
  • На топло...
  • Мнения: 584
Тroy, не е проблем изобщо нищо в момента, ако е просто късна овулация!
Нека се види как се развива, друго така или иначе в момента не може да се направи.

И никак не е удачно една евентуално бременна жена да се хвърля в паника.

# 28
  • Мнения: 4 965
Е, колкото и да е късна - това са си 2 месеца без цикъл.
Особено пък ако има плоден сак, който изостава толкова много в седмиците.
Или просто следващото зацапване си е било цикъл, а е забременяла по-късно.
Аз предполагах, че последният й МЦ е бил юли, но той е бил още през юни. Както и да го смята докторът, няма как бременността да е на 3 или 5, че дори и на под 7 седмици.
Никой МЦ не продължава по 60 дни. Wink
Въпросът не е да я плашим, а да вземе мерки навреме, че бременността не е шега /или липсата на такава при отсъствие на цикъл/. Игуана наистина е твърде спокойна - ако е бременна така ще си минат още 7 месеца - кога ще разбере или ще чака да й нарастне коремът. Peace

# 29
  • На топло...
  • Мнения: 584
Какви мерки да вземе към момента?
Трябва да се види развитието, ако е толкова малък ембрион и няма сърдечна дейност, ще има след 2-3 седмици видима за ехографа. Евентуално може да пусне в два последователни дни ЧХГ, да се види покачват ли се нивата, но тук лекар може да каже през колко дни да е вторият тест.

По различни причини може да има отсъствие на цикъл и това не е непременно болестно състояние, а временно хормонално разстройство.
Закъснение на овулацията с колко - 3 седмици? Защо да не може?
На никого ли не му се е случвало да прескочи цикъл или по незнайни причини да се окаже с такъв на морето примерно?
Приказвам си като човек, който откак се помни има хормонални проблеми и никога не е знаел кога и дали ще му дойде Peace.

Общи условия

Активация на акаунт