До кога се хранехте през ноща???

  • 12 327
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 234
Като ви слушам че от 3-4 месец не се храните през нощта направо ви завиждам.Толкова опити правя но си иска да хапне и сладко заспива но след 40мин пак започва да мърда.В 8рм яде и после към 1-2ам и след това чак към 9 сутринта, но по цяла нощ не спи и се буди много често, тъкмо се настаня да спинкам и плюе бибата и започва едно търкане на уши, очи и въртене, направо ме подлудява. #Crazy Кога ли ще почне да спи не знам. Завиждам на тези които децата им спят по цяла нощ. baby_neutral

Аз се похвалих преди известно време, че вече спим по цяла нощ, обаче от 3 дни вече не е така - буди се по 4-5 пъти на нощ, като задължително 2 пъти да суче  newsm78

# 76
  • Мнения: 3 647
Все още се храним нощно време. До кога, не знам?

# 77
  • Мнения: 162
При нас нещата вървят наобратно.От новородена до 3-4 мес.Мартина спеше като пън.Заспиваше в 21ч и се будеше в 5 и 30-6ч.за да цокне и пак сън до 9-10ч.Всички казваха,че имам бебе мечта.Обаче дойде лятото и тя започна да спи неспокойно и да ожаднява.Събуждаше се да цокне  и по 4-5 пъти на нощ при,което аз  Tired.Сега не етака вече ,но й остана навика да се буди и сега се храним по 1 на нощ.

# 78
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Използвам темата, за да споделя нещо. Племенничката на мъжа ми ще стане след 1 месец на 4 годинки и още се буди за мляко нощем. Изпива по литър мляко нощем, по думи на майка й, а през деня се храни много еднообразно и в малки количества. И страда от ужасен запек Sad Не че ми е работа да се меся, но много го обичам това детенце и ми става много тъжно, като чуя как се мъчи с този запек  Confused

# 79
  • София
  • Мнения: 1 455
elfie, според мен нощното хранене на 4 годишно дете не е нормално. Какво мисли лекарят на детето? Какво мляко пие ?  

# 80
  • Мнения: 158
Ние гледаме последното му вечерно хранене да е към 22-22,30,защото така или иначе и ние лягаме късно.От около 2-3 седмици почна да се буди към 5-6,даже и до 7.30 е изкарвал. CrazyА след това си продълважа през 3 часа.

# 81
  • Wonderland
  • Мнения: 813
elfie, според мен нощното хранене на 4 годишно дете не е нормално. Какво мисли лекарят на детето? Какво мляко пие ? 

Напълно съм съгласна....дете на такава възраст трябва да яде разнообразна домашно сготвена храна и да има изобилие от плодове и зеленчуци.Аз самата много ям плодове и затова и на детето си давам пресни плодове. Ние нощното хранене го махнахме отдавна.....До към 5-тия месец се хранеше през нощта,но и по препоръка на педиатъра не му го спрях дотогава,защото се роди много мъничък на кг. Имахме период,в който ни растяха 3 зъбчета едновременно и през деня нищичко не хапваше почти,но към 1 през нощта се будеше да пие АМ,но това беше когато беше на 10 месеца и тогава му давах. Според мен трябва да се консултират с лекар,защото това определено не е нормален хранителен режим на дете на 4 годинки.

# 82
  • България/Германия
  • Мнения: 515
elfie, според мен нощното хранене на 4 годишно дете не е нормално. Какво мисли лекарят на детето? Какво мляко пие ?  

Напълно съм съгласна....дете на такава възраст трябва да яде разнообразна домашно сготвена храна и да има изобилие от плодове и зеленчуци.Аз самата много ям плодове и затова и на детето си давам пресни плодове. Ние нощното хранене го махнахме отдавна.....До към 5-тия месец се хранеше през нощта,но и по препоръка на педиатъра не му го спрях дотогава,защото се роди много мъничък на кг. Имахме период,в който ни растяха 3 зъбчета едновременно и през деня нищичко не хапваше почти,но към 1 през нощта се будеше да пие АМ,но това беше когато беше на 10 месеца и тогава му давах. Според мен трябва да се консултират с лекар,защото това определено не е нормален хранителен режим на дете на 4 годинки.

И аз си мисля, че детенце на почти 4 годинки би трябвало да има друг хранителен режим, но за съжаление, въпросът е много деликатен, тъй като самата майка се държи така, сякаш няма никакъв проблем и не прави нищо за премахване на нощното хранене. Напротив, вечер нарежда шишенцата с мляко до легълцето и те на сутринта са изпити. Пие обикновено прясно мляко. Ох, знам, че не е моя работа да определям кое е нормално и че е по-добре да не се бъркам, но като разбрах за проблема със запека и че му дават разни разхлабващи средства на детенцето, а не правят нищо, за да балансират храненето, не знам, не ми дава мира ... ooooh!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 455
 Значи менюто на детенцето е предимно съставено от прясно мляко и то е със запек? А как реагира бащата, говори с него?  Мисля че запекът ще е по-малкия и по- лесно решимия проблем на детенцето, много трудно обаче се променят лошите хранителни навици.

Последна редакция: вт, 20 дек 2011, 09:46 от Ева на третия етаж

# 84
  • Мнения: 299
И моя син се буди още нощем.И то не един или два пъти!Забравила съм какво е сън повече от 2-3 поредни часа Tired
При нас очевидно е от глад и може би като го отбия ще се променят нещата.Случвало се е да яде 1 ден адаптирано мляко вместо кърма.Резултата беше 9 часа сън! Shocked
Когато го кърмя спи максимум 5 часа и после през час примерно.Отделно сега и зъбите....абе не ми се говори направо...

# 85
  • Мнения: 3 241
И моя син се буди още нощем.И то не един или два пъти!Забравила съм какво е сън повече от 2-3 поредни часа Tired
При нас очевидно е от глад и може би като го отбия ще се променят нещата.Случвало се е да яде 1 ден адаптирано мляко вместо кърма.Резултата беше 9 часа сън! Shocked
Когато го кърмя спи максимум 5 часа и после през час примерно.Отделно сега и зъбите....абе не ми се говори направо...

Нищо ненормално няма едно кърмаче да се буди.
Кърмата се преработва много по-бързо от АМ.
По-натам ще се оправят нещата.  Peace

Elfie, много деликатна ситуация.  Confused

# 86
  • Мнения: 273
само в родилното ядеше през нощта

# 87
  • Мнения: 1 262
Откакто стана на  2 месеца и половина започна да не се буди през нощта да яде. Сега последното му ядене е към 23-24 часа и яде сутрин към 6-7.
Tedy, какво е това адаптирано мляко, с което бебето е издържало 9 часа да не яде?  newsm78
Моят син въпреки че не яде, се буди към 3-4 часа, давам му залъгалка няколко пъти или вода и пак заспива по някое време. По принцип не ми се събират повече от 6 часа сън общо (с прекъсване). Не повече от 4-5 пъти ми се е случвало да ми се съберат 7-8 часа сън, но пак с прекъсвания.

# 88
  • София
  • Мнения: 357
Когато стана на 6 месеца се отказа от нощното хранене, но от месец насам започна пак да се буди. Предполагам, че зъбите го мъчат и като се събуди не може да заспи и иска да се приспи с мляко.

# 89
  • Мнения: 115
До 10-11 месец. Едвам издържах да се храним 4,5 пъти на нощ. Говорих с няколко мои приятелки, с по-големи деца и те ми дадоха кураж да спра нощите хранения. От тогава спи по цяла нощ. Е, разбира се остана ми навика да се будя по-няколко пъти на нощ и да я проверявам дали се е от гънала, но това мисля, че е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт