На 6 месеца не иска никакви пюрета помогнете!!!!

  • 5 269
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 274
Моите уважения, ама не плановете за връщане на работа, бива да са приоритет, а здравето на бебето.
Не мога да се съглася (а и СЗО, АПА както вече и бг-педиатрите) отричат категорично захранване преди 6 навършени месеца-при това с аргументирани доводи и изследвания...не че майките не могат (а и е факт) да си правят експерименти с децата; ама после следват теми като "що ми е алергично бебето"; "от къде се появи АД"; "бебето ми е с гастро проблеми" и т.н.....

То не може седнало да стои, пък дай да му даваме манджи ooooh!-цял живот ще ги яде...сега му е нужно само и единствено МЛЯКО. Peace

Напълно съм съгласна и аз така мисля ,! А  и от собствен опит видях колко е трудно да се дава пюре на бебе което не може да седи само-Иска си млякото отваря си устата за биберона и се чуди какво е това чудо лъжица което се насочва към устата му. Пробвах да му дам картофено пюре не иска повече от половин чаена лъжица ще пробвам и морков и ако не иска ще изчакам!

# 76
  • София
  • Мнения: 2 483
Моите уважения, ама не плановете за връщане на работа, бива да са приоритет, а здравето на бебето.
Не мога да се съглася (а и СЗО, АПА както вече и бг-педиатрите) отричат категорично захранване преди 6 навършени месеца-при това с аргументирани доводи и изследвания...не че майките не могат (а и е факт) да си правят експерименти с децата; ама после следват теми като "що ми е алергично бебето"; "от къде се появи АД"; "бебето ми е с гастро проблеми" и т.н.....

То не може седнало да стои, пък дай да му даваме манджи ooooh!-цял живот ще ги яде...сега му е нужно само и единствено МЛЯКО. Peace

Напълно съм съгласна и аз така мисля ,! А  и от собствен опит видях колко е трудно да се дава пюре на бебе което не може да седи само-Иска си млякото отваря си устата за биберона и се чуди какво е това чудо лъжица което се насочва към устата му. Пробвах да му дам картофено пюре не иска повече от половин чаена лъжица ще пробвам и морков и ако не иска ще изчакам!

Moят опит и наблюдения показват, че има и проходили и говорещи деца, които не желаят никакви пюрета, а само кърма. Много сектантски гледате нещата, внушава се някаква вина, все едно всички алергични и болни деца са така, защото майките им рано са ги захранили и/или са тръгнали на работа. Де да беше толкова просто, 6, 8 или 12 месеца мляко и вечно здрави деца. Не всеки може да си позволи да стои години наред у дома-финансово, професионално и чисто човешки, за да спазва препоръките на "загрижените" организации и докторите-фурнаджийски лопати.

# 77
  • Мнения: 9 487
Little Evil, ще връщаме дебата в изходна позиция ли? newsm78

# 78
  • София
  • Мнения: 2 483
Little Evil, ще връщаме дебата в изходна позиция ли? newsm78

Не...няма смисъл да повтаряме едни и същи неща до втръсване...всеки вярва в каквото си иска и действа както намери за добре. Бях провокирана от последния пост и особено от удивителните в него  Wink.

# 79
  • Мнения: 478
Ако ранното захранване е толкова вредно значи аз и брат ми към тоя момент трябваше да сме хронично болни от какво ли не...особено пък аз дето съм кърмена около 2 седмици и след това главно на домашно кисело мляко и някакво подобие на АМ(каквото е съществувало преди 23 години ), което не ми е харесвало и съм го повръщала и в резултат чудо..аз съм наддавала повече от необходимото и на всичкото отгоре са ми давали и сокове...брат ми е хранен по приблизително същия начин само че от 3тия месец защото до тогава е имала майка ми кърма...И двамата сме напълно здрави нямаме нито една хранителна алергия и никакви храносмилателни проблеми...Не всичко е черно и бяло...има случай в които се налага и да се захрани по рано...това си е личен избор и затова всеки си носи отговорността за детето...Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт