Коремът вече ми тежи,но до ОКТОМВРИ бебчо в мен ще си стои!

  • 26 213
  • 693
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 262
Хехе и аз да се разпиша в новата тема. Ама много светкавично изписваме темите.  Laughing

Toni77, доколкото знам подаването на документи за еднократната помощ за раждане става по местоживеене от социалната служба, която е към съответната община.  Според мен най-добре да отскочиш до общината, която се води за съответния адрес (понеже в София са няколко общини) и там на място да попиташ как стоят нещата и ако трябва, имаш време да си смениш адреса.  Wink Аз също мисля тази седмица да отскоча до нашата община да разпитам какви документи трябва да се носят и т.н. да ги подготвя, че след раждането на детето, няма да имам много време за обикаляне по общини и институции. Ако може с едно отиване да се отърва тогава.  Simple Smile

Sunny_Girl, гледам че си написала - тази тема без избързали бебета, но то след 3-4 седмици ще е нормално да започнат да се раждат поне тези с по-ранните октомврийски дати. Макар че като гледам как ги изписваме, май няма да устиска темата толкова дълго време.  Laughing

emanuella89, много ми напомняш на мен - т.е., на последния ми период, в който си казах - така и така съм дебела, защо не си хапвам от любимите неща?! Та и аз се поотпуснах - днес като станах и се залепих за течния шоколад.  Laughing В интерес на истината обаче не качвам повече от преди - качила съм само 1 кг за 2 седмици, което е доста странно според мен. Нали сега започнах да наблягам на нездравословните храни?!  Laughing

# 16
  • Мнения: 15
Честита нова темичка на всички
Toni77 трябва да си смениш постояния адрес, но имай в предвид че има нов правилник и ще ти трябва декларация от собственика на жилището, че е съгласен ти да се регистрираш, съответно той трябва да си нос и нотариалният акт на жилището. А отностно Личните документи след смяна на фамилия срока е 30 дни и трябва да си смениш всички документи. Ако те интересува още нещо за Личните док. миожеш да ми пиеш на лични Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 17
  • Мнения: 270
Добро утро.
Съни,благодаря за темичката  bouquet
Ей,момичета ще ви се карам,какво се отпуснахте така на финала-бинбони,шоколади Peaceне забравяйте ,че и на бебето се отразява.
Електра и аз смятах да не сменям шоф.книжка,но доста пътувахме в чужбина и се наложи.

На мен ми заглъхва едното ухо,много е неприятно.Меря кръвното 110/70-нормално е,а защо така ми се получава newsm78

Лек ден и до после,ние след малко тръгваме за Сливен.

# 18
  • София
  • Мнения: 15
Честит празник! Да сте живи и здрави! Честито на именниците, ако има такива! Честито и на варненки- днес е денят на Варна! bouquet

Съни, темата е страхотна, както винаги  bouquet ама ти си си специалистка де...

За анкетата, отговорих - нормално раждане, въпреки че като дойде момента ще се разбере. дано успея да си родя нормално, да не се случва нещо непредвидено.

Сега отивам да прочета предишните странички

# 19
  • Варна
  • Мнения: 913
Добро утро! Честито на именниците!   bouquet Не може да няма.  Wink
Честит празник и на варненки! Да вземем да се видим ли...  newsm78 Да хапнем по някой тортичка, че тук едни изкушения обсъждат, то не бяха шоколади, бонбони...  #Crazy
Sunny_Girl   bouquet ! Темичката както винаги е супер. Наистина бързо я изписваме, а сега като излязат всички по майчинство, вярвам съвсем по-бързо ще се случва.
А относно бебоците, след 3-4 седмици може, но по-рано - всички да си седят по местата.  Naughty
Аз моя хубостник тази седмица ще ходя да го видя какви ги върши.  Mr. Green И изследвания трябва да си пускам, че те исторически станаха! Ама моята АГ защо да не излезе 2 седмици в отпуск.  #2gunfire Сега като се завърне пред кабинета и ще е панаир.  #Cussing out

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Добро утро!
За анкетата-аз съм секцио по желание пак.Мислех си за нормално,но се отказах бързо Mr. Green
Съни,много ни е хубава темата. Hug

# 21
  • Мнения: 5
Добро утро и от мен!  newsm51

Аз гласувах за нормалното раждане Wink без упойка. Ох каква ще я патя незнам гледам да не мисля за това... хаха
Тази нощ сънувам бебка че плаче и аз я вдигам и я гушкам и тя мълчи...ако знаете колко реално беше....оххх как се разнежих.....  Crazy
Хайде дами отивам да поработвам на магазина а вие да сте поизписали че ми е интересно да ви чета! Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 9
 smile3523
Един бърз запис, че много ангажименти имам. Бебичкова е 1870 гр (от консултацията тази сутрин). Слава Богу нямам разкритие след серията контракции.

Честит Имен Ден на Мариите, Мариа(я)ните и Мариовците! Вървете само по светли пътеки и нека Богородица ви закриля винаги!

Хайде, после пак ще пиша като мога и до скоро Hug

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добро утро в новата темичка  Hug Съни, както винаги чудесна  Hug   bouquet
Честит празник на всички, които празнуват днес, и нека Богородица закриля всички нас и всички В нас, да се родят живички здравички и да имат мнооого късмет в живота   bouquet
Хубав ден от мен  Hug

# 24
  • Мнения: 181
Минавам на бързо сега.После повече.
Честито на всички празнуваще днес!Много здраве,щастие и любов!   bouquet
Радвам се,че темата ви харесва,макар че вече сменям само надписа и картинките,а и лентичките,но...
Хирсен,ами...ще добавя раждане във вода,макар че в България не е много разспространено...
Шеметче,нощеска те сънувах hahahaНе знам какво търсех в родния ти град(а дори не знам кой е той),та влязох в една закусвалня...гледах,гледах...и накрая на стената стои табелка,че специалитета на заведението е приготвен от Шемет Невероятен Mr. Green и пишеше даже какво е,но аз не се сещам... Joy
А за анкетата-и аз гласувах нормално без упойка,пък да видим....
Айде,до после! Hug

# 25
  • Мнения: 93
Момичета, здравейте! Дано ме помните още, че не съм писала отдавана!
Да ви кажа на мен бременността ми уж протича леко, с много малко проблеми, но ми е много трудно и чакам с нетърпение да родя. Въобще не ме е страх от раждането. Секцио, нормално, болки, молки всичко ще изтърпя, за да се отърва от корема. Броя дните до големия ден!
Тази нощ, както и няколко предни не съм спала, корема ми е станал огромен и ако лежа на ляво и се опитам да се завъртя надясно и той боли, не мога вече нищо да правя, а съм забелязала, че ако се залежа много и получавам сърцебиене. Киселини нямам редовно, но имах няколко пъти и четох, че банана помага и наистина поне на мен ми действа като хапче. Краката ми не се подуват, но ако ходя продължително получавам леки отоци на ръцете, които обаче не са болезнени.
Поръчали сме си вече количка Бугабу Хамелеон и легълце от Дибо, което ще е готово след 4 седмици. Много съм доволна от обслужването и се надявам и резултата да е добър. Иначе леглото е 60 на 120, ММ настояваше за този размер. Дано не и е тясно на малката
Еми това е засега от мен Simple Smile
Радвам се малката Сара и вярвам, че скоро се възстанови. Успех и на Ава!
Честито на празнуващите!

# 26
  • София
  • Мнения: 260
Добро утро и честит празник Simple Smile Нека Богородица пази всички ни  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз гласувах в анкетата за нормално раждане с упойка, но какво ще се случи в последствие идея си нямам  Crazy

От днес се реших да пазарувам за бебо и надявам се да имам успех  Grinning (пожелавам си го)
Пожелавам ви много ползотворен и усмихнат ден  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 723
Честит празник на всички празнуващи именници днес   bouquet  bouquet  bouquet

След последната консултация от петък бебка вече е около 1400 гр., пак е едра, но вече е в средата на графиката т.е. съвсем нормално. Приключих с инжекциите с Б12 и сега след около седмица ще се пусна ПКК да видим дали малко сме вдигнали хемоглобина.   

lusine  мериш ли си кръвното редовно, че това сърцебиене не е много добре? Влизаме в етап, който е рисков от към хипертония така, че ако получаваш подобни симпоми е все пак добре да си мериш редовно кръвното.

# 28
  • Мнения: 775
Добро утро и от мен.
Честит празник на всички, които се чувстват празнично!  Simple Smile  bouquet

Гласувах за нормално с упойка, защото така ми се ще да стане, но има вероятност да решат и да е секцио. Живи и здрави да сме, каквото-такова.
Жега ми е от сега и вече се размечтах за есен, ама не дъждовна. Утре съм на работа и направо не знам как ще стана, като отвикнах, пък и нещо нямам трудов ентусиазъм.  Wink
На консултация съм чаак на 23-ти.

# 29
  • Мнения: 1
И аз като Лусине не мога да мигна по цели нощи. Темата е супер, много ми харесва, но не съм съгласна със загглавието. Стане ли 1 Септември и искам да се оттървам вече, не искам да чакам до октомври - тезииииии, болииииииии Първия ми син се роди в 35 седмица - и той добре, и аз се оттървах рано. Сега пак така искам!!!!

Общи условия

Активация на акаунт