Що за наглост е това?

  • 6 801
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Това, че толкова има и толкова дава държавата, хич ама хич не я оправдава. Ако управниците ни мислеха дългосрочно за науката като цяло в страната ни, започвайки с образованието, такава подигравателна обява нямаше да четем!  Crossing Arms
Вие от Марс ли падате, или наистина не можете да разберете за какво става дума.
Нашата любима държава България Е НАЙ-БЕДНАТА ДЪРЖАВА В ЕВРОПА. Това не го ли знаете, сега ли го чувате. Каква наука, какво образование очаквате в най-бедната държава в Европа. Хората оцеляват, борят се за живота си, някой тук седнал за нАука да ми говори. Ай сиктир...

# 16
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Оооо, я стига сте говорили популистки глупости. Подигравка било... Май забравяте че Роженската обсерватория е изцяло ДЪРЖАВНА и заплатите на специалистите които работят в нея идват на 100% от държавния бюджет. Което автоматично означава че за да вдигнат заплатите на служителите в Рожен ще трябва да увеличат вашите данъци за да има повече пари в бюджета за държавните служители готованци. Всички вие дето ревете че било несправедливо съгласни ли сте да ви увеличат даниците за да могат служителите в Рожен да взимат по 1000 лв. колкото заслужават явно според някои тук.
Нищо подигравателно не виждам аз тук. Толкова има държавата, толкова дава.
Защо пък трябва да надуят данъците?
Я да посмятаме:
 - 1500лв представителни на депутат х240 депутата = 360 000лв
 - 15000 лв за избран депутат на за партията, която го излъчва х 240 калпака = 3 600 000лв (те май ги намалиха с 3%, ама сумата пак остава внушителна).
ако добавим още разходи, свързани с любимите ни политици-галеници + погалените от закона тарикати като Ковачки, дето дължи 16 млн и ще ги върне на куково лято, може да станат не 1000лв/учен, а двойно повече.
КОлкото и да им е мъчно, Обсерваторията едва ли ще намери специалист да работи при тези условия и на тия пари. Факт! А не популизъм.

P.S. Държавата може да е бедна, но за да дръпне напред, са нужни образовани хора и наука. А не само мотика и мистрия.

# 17
  • Мнения: 0
КОлкото и да им е мъчно, Обсерваторията едва ли ще намери специалист да работи при тези условия и на тия пари. Факт! А не популизъм.
Ще намерят не се притеснявай. Има достатъчно млади учени идеалисти все още, за които парите не са всичко в тоя живот.

# 18
  • Мнения: 6 323
Тази обява за работа аз я приемам като вик за помощ и протест.
Един вид - вижте какви са изискванията и колко ни плащат.
Според мен съвсем тенденциозно е написана толкова подробно и публикувана така, че да е общодостъпна и да е видим абсурдът.

# 19
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Имаше телевизионен  репортаж по темата.

# 20
  • Мнения: 2 011
КОлкото и да им е мъчно, Обсерваторията едва ли ще намери специалист да работи при тези условия и на тия пари. Факт! А не популизъм.
Ще намерят не се притеснявай. Има достатъчно млади учени идеалисти все още, за които парите не са всичко в тоя живот.
То  че има такива - има ... Ама ще са за кратко !  Tired
После и те  ще се ориентират  навън... Щом  държавата  не може да се погрижи  за народа  си той ще бяга и ще се спасява където и както  може!  Tired

# 21
  • Мнения: 2 030
Tова го коментираха сутринта по Нова. Оказа се, че имало кандидати, защото работата е на смени и имат свободно време да се занимават с наука, хоби, допълнителна работа. Едното момче каза, че допълнително е електротехник, а на Рожен дори ринел сняг.
Аз като ходих на Рожен преди години, беседата ни изнесе студент по физика. Заради чужденците искат да се знаят езици.
А на разните там енергийни оператори, агенции и др. защо са големи заплатите? Нали и те са бюджетни.
Не всеки има връзки да стане консултант на водопад.

# 22
  • Мнения: 0
Абе айде сега... на крива ракета космоса и пречи.. хахаха. Аз за какво не се ожених за един дето само за звезди и планети ми говореше. Колко предвидлива съм била само!!! Да му мисли  жена му, вас кво ви бърка, колко ще взима горкият човечец??  Hug

# 23
  • Мнения: X
Трябва наистина да си отдаден на науката, за да приемеш подобна оферта /забрави да мислиш за семейство и т.н./ или просто да си богат, да имаш страничен доход, рента някаква и никакви материални проблеми. Тогава проблем нямаш да идеш и на Рожен, и на остров Тамбукту... ще си свиркаш и ще си обогатяваш жизнения и професионален опит.
Аз съм археолог по образование. Знам колко мои колеги мизерстват, но упорито държат да се занимават с наука. Не ги разбирам. Наш преподавател ни каза още в първи курс /един вид предупреждение/: Археологията е занимание за аристократи, които отглеждат коне, кучета и рози. Това е лукс.
Важи за всяка наука.
Тогава не го разбрах.  Grinning

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не е нагло
тъжно е ...

# 25
  • Мнения: 10 614
В миналата седмица бях в Обсерваторията. Обявата ни беше преразказана от човека, който изнася беседата. Още преди да го направи, гледах този млад човек, вече прегърбен, със стари дрехи и обувки и си мислех за държавата, която не дава пари за наука.
Никога не е ставало дума за затваряне на Обсерваторията, а просто за спиране на финансирането й, което в крайна сметка е същото. Човекът каза, че са искали 900 милиона годишна издръжка, дали са им 640 хил.лв. Каза, че в Германия имало 7-8 такива и бюджетът им е милиарди евро.
Има и друго обаче - беседата включваше само показване на телескопа и разходка по външната част на купола. Не ни показаха какво наблюдават на монитор, нито поне актуални снимки. По стените висяха черно-бели снимки.... Всички деца бяха много разочаровани, че в крайна сметка нищо не видяха....

# 26
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
И пак по въпроса за кого има и за кого нЕма пАри
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=993720
Към това да добавя, че депутатските жилища се ремонтират и преобзавеждат след всеки нови избори (защото били като след бомбардировка), за автопарка, дето все реват, че е стар, да не говорим.
Изобщо някъде щедро се пилеят пари, а другаде девизът е "пари нЕма"
Вече наистина не мисля, че е нагло. Толкова са им възможностите, за съжаление.

# 27
  • Мнения: 1 788
Не, не е подигравка.
Но за съжаление точно това е действителността в България.
Все пак не забравяйте, че всички научни дейности имат нужда от спонсори и от подкрепата на държавата.
Второто при нас не съществува.
Първото също, защото бг-инвеститори на подобни проекти няма. По-изгодно и печелившо е да се инвестира в хотели и всичко онова, което носи бърза печалба...

# 28
  • Мнения: 2 563
И пак по въпроса за кого има и за кого нЕма пАри
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=993720
Към това да добавя, че депутатските жилища се ремонтират и преобзавеждат след всеки нови избори (защото били като след бомбардировка), за автопарка, дето все реват, че е стар, да не говорим.

А американските конгресмени си спят по офисите като са в столицата да заседават, защото американският данъкоплатец не им предоставя дом и чистачка. Отдавна им е време на българските депутати да смъкнат стандарта малко.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Тази обява я коментирахме преди няколко дни във фейса
и извода е, че всички млади и умни хора, трябва да се спасяват
далеч от тази държава. И както се носи един виц в нет пространството,
Дянков казал, че поради икономии, спират светлината в тунела  ooooh!
Мисля, че няма какво повече да се каже по темата.
Тук по-добре няма да стане. Отдавна минахме дъното и ни чака
съдбата на Гърция ...
Бъдете щастливи !

Общи условия

Активация на акаунт