неиска да се изходи по голяма нужда

  • 10 335
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135

ПРИ НАС ПРОБЛЕМА Е, ЧЕ НЕИСКА НИКъДЕ.
Нито в тоалетна ни в памперс нито в гасти ни в гърне....
отка3ва да ака  Crazy
но търпение трябва това е ясно..
благодаря на всички

# 16
  • София
  • Мнения: 44 120
по принцип ако се стиска само 2 дни не е кой знае какъв проблем, обаче обърни внимание, ако после е твърдо и го боли, възможно е и от там д идва нежелание и може би не е зле да обсъдиш с лекар да включите нещо лактолоза например.
В темата има обсъдени какви храни са подходящи, също мисля имаше и хора обърнали се към хомеопатия и т.н. Според мен  темата може да ти е полезна...

И дано бързо премине.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И дъщеря ми мина такъв период,но доста дълъг-около година и половина.Сдобихме се с фисури от това стискане.

# 18
  • Мнения: 135
не се е стискал повече от 2. днес му сложих памперс и се и3ходи. май неиска гърнето осте и 3атова сте му слагам памперс дано там си ака. осте не сме 3а лекар, а3 отрано се грижа и няма да оставя да ми става с хронични 3апеци. те баби и лели нека да цъкът с е3ици, че бил с памперс осте не им обръстам внимание. то стана така, че вече отглеждането на дете е свър3ано само с това кога е бе3 памперс и кога е оставило детето биберонът..това е най важното  Naughty
дали ти е 3драво и спокойно детето не ги вълнува много такива лелки и бабки...

# 19
  • Мнения: 4 615
И по възможност не давай на детето да разбере, че това е проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 30 142
Цитат
то стана така, че вече отглеждането на дете е свър3ано само с това кога е бе3 памперс и кога е оставило детето биберонът..това е най важното 


това е като съревнование кой най-рано е свалил памперс и махнал биберон, значи детето му е повече от другите. Кой е по-по-най  Laughing А, пък за бабите е гордост, че е свалило памперса на 1г. и пие от чаша на същата възраст   Grinning

И по възможност не давай на детето да разбере, че това е проблем.

това е най-важното  Peace

# 21
  • Мнения: 135
Цитат
то стана така, че вече отглеждането на дете е свър3ано само с това кога е бе3 памперс и кога е оставило детето биберонът..това е най важното 


това е като съревнование кой най-рано е свалил памперс и махнал биберон, значи детето му е повече от другите. Кой е по-по-най  Laughing А, пък за бабите е гордост, че е свалило памперса на 1г. и пие от чаша на същата възраст   Grinning

И по възможност не давай на детето да разбере, че това е проблем.

това е най-важното  Peace


 Peace Peace :peace

с вас съм Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 4 615
Уф, аман от баби! Когато моето дете си свали памперса реших, че е защото е готово да ползва гърне, а не беше така. Просто му беше топло, а знаеше какво е да си без памперс. Беше ужасно изнервяне и за двете страни, стискане, проблеми... През септември пак си поиска пелената. Аз я върнах и спрях да настоявам. На 2 г и 6 м от раз си свали дневния памперс, а на 2 г и 9 м нощния. Макар и до предната вечер да преливаше още с махането не е имало инциденти. Ако детето само се насочва, но не се настоява и не си мерим бебетата нещата ще са в пъти по-лесни и главоболията по-малко. При някои деца (както при моето) ненавременното настояване за порастване води до проблема със стискането.

# 23
  • София
  • Мнения: 30 142
Цитат
Ако детето само се насочва, но не се настоява и не си мерим бебетата нещата ще са в пъти по-лесни и главоболията по-малко.


лошото е, че това "съревнование" е предимно м/у майките, а не само сред бабите. Нямам идея от какво е породено, но е меко казано нелепо  Rolling Eyes Все едно колкото по-бързо проговори, проходи, свали памперса и прояде кюфтета, толкова е по-развито  ooooh!

# 24
  • Мнения: 27 524
лошото е, че това "съревнование" е предимно м/у майките, а не само сред бабите. Нямам идея от какво е породено, но е меко казано нелепо  Rolling Eyes

От комплекси и незнание. Но предимно от първото  Wink

# 25
  • Мнения: 14 654
Не му обръщай внимание - ще премине. Малкият ми син имаше подобен период на стискане, обаче за съвсем кратко - просто не му обръщах никакво внимание и детето се отпусна, не съм го слагала никога да седи на гърне, а само съм му казвала къде се ходи по голяма нужда и изчаках той да направи връзката. Сега сам си намира гърнето, сваля гащите и само ме вика да го избърша.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
На тази възраст и дъщеря ми правеше така. Периодът продължи дълго - докато тръгна на градина. После в градината в първа и втора група не беше ходила по голяма нужда в самата градина, а само в къщи, докато накрая преодоля и това и даже само там започна да ходи.
Тя се стискаше с дни и накрая като съвсем я напъне, лягаше на дивана по корем и си затискаше дупето с възглавница. Какво правех аз - водя я в тоалетната (защото не е ползвала гърне, а направо на детска дъска на тоалетната), държа я за ръчички и й говоря и я насърчавам, докато не свърши работата. Но това не всеки ден, а като видя, че нещата съвсем се закучват.
Според мен една от причините и то основна е, че може да ги е заболяло някой път от по-твърдо ако и трябва да се работи в тази посока - храни, които са по-разхлабващи.
Най-важното е без драми и притеснения - и това е период, който ще отмине. 

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 12:19 от Н а т и

# 27
  • Мнения: 4 615
Това с болките може и да следствие. Това, което съм срещала е, че до 5 г възраст просто обичат да стискат, освен това така упражнявали и контрол. Разбират, че те са тези които влияят и от тях зависи кога и дали ще се изакат. Понякога стискането е толкова по-настоятелно, колкото повече родителя иска детето да се изака. После идва и проблема с болката. Не искат да се разделят с нещо свое и пр. При нас беше така. Първо стискаше защото можеше, после я беше страх да ака, защото след 6 дни акото става голямо и определено причинява трудности при излизането. Въпреки лаксативите. И още, и още психологически фактори. И не само, разбира се. Имам и някакъв спомен, че според Фройд в тази възраст децата са в "аналната фаза". Ето най-общо за нея:

"анална фаза (1,5 - 3 год.)- периода на обучение къде и как да отделя детето. Начало на социални властови игри: детето се научава как чрез определен физиологичен акт да повлияе върху възрастните, да ги накара да бъдат "добри" или "лоши". Също тогава се появява асоциацията между фекалии и "подарък", "богатство". Затова в европейските езици скъперниците се наричат "стиснати", а богатите се "въргалят в пари"."

# 28
  • Мнения: 135
Цитат
Ако детето само се насочва, но не се настоява и не си мерим бебетата нещата ще са в пъти по-лесни и главоболията по-малко.


лошото е, че това "съревнование" е предимно м/у майките, а не само сред бабите. Нямам идея от какво е породено, но е меко казано нелепо  Rolling Eyes Все едно колкото по-бързо проговори, проходи, свали памперса и прояде кюфтета, толкова е по-развито  ooooh!

това са (описаните) глупави жени.точка.

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 19:31 от trombon

# 29
  • Мнения: 135
Не му обръщай внимание - ще премине. Малкият ми син имаше подобен период на стискане, обаче за съвсем кратко - просто не му обръщах никакво внимание и детето се отпусна,
опитвам се да го правя, но дребното като му дойде акото и тича след мен и ка3ва "ако ако" и а3 вече не3нам какво да му кажа, но следвастия път направо го 3аря3вам и да прави каквото иска даже и да ме гони, че имал ако сте бягам Laughing
гони ме и само това, стиска си го иначе

Общи условия

Активация на акаунт