Тестове за овулация

  • 2 309
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 966
Здравейте и от мен, сравнително нова съм във форума, а и в темата Simple Smile За пръв път ползвам тест за овулация - clear ovu. Цикълът ми е абсолютно редовен и е или 25 или 28 дни (няма средно положение) и по принцип си усещам овулацията с лека болка в яйчниците. Вчера, 10-ти ден от цикъла, усетих познатата болка още сутринта, също имах и лигаво леко течение и вечерта направих тест - резултата беше две еднакви чертички, съответно се постарахме Simple Smile Днес вече нямам абсолютно никаква болка в яйчниците, обаче цял ден нещо ми едно такова леко замаяно и ми се вие свят, преди малко направих тест и за моя изненада показа хубав наситен пурпурен цвят на тестовата ивица,  около 2 пъти  по-наситена от контролната, което според инструкциите значи, че овулацията все пак предстои след 12 до 48 часа. Според вас възможно ли е теста да дава такъв резултат след като вече овулацията е минала? И на кое да се доверя повече, на теста или на личните ми усещания?

# 16
  • Мнения: 69
Нямаше ли един дигитален тест за овулация, мисля че се казваше персона.

# 17
  • Мнения: 7 987
Според вас възможно ли е теста да дава такъв резултат след като вече овулацията е минала? И на кое да се доверя повече, на теста или на личните ми усещания?

Не е вързможно теста да дава такъв резултат, ако овулацията е минала. И мен ме болят яйчниците понякога, но не знам болката преди или по време на овулацията е

Последна редакция: нд, 21 авг 2011, 09:25 от celika

# 18
  • Мнения: 7 987
Нямаше ли един дигитален тест за овулация, мисля че се казваше персона.

Аз знам едни дигитален Клеър Блу, ама струва над 40 лв и тоя месец не ми се даваха толкова.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 951
...........Според вас възможно ли е теста да дава такъв резултат след като вече овулацията е минала? И на кое да се доверя повече, на теста или на личните ми усещания?

Ако си със СПКЯ - има вероятност теста да е (+) и да е имало О.
Ако МЦ ти се води нормален - не.
Първо е пика на ЛХ, след това е пика на Е2 и едва тогава е О.

Кое е по достоверно теста или личните усещания? Ако си с нормален МЦ и О. - теста.
Според мен личните усещания са най-подвеждащи.
Ако са подкрепени с тестове, БТ и т.н. по-може да им се вярва.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 966
Благодаря ви за отговорите, момичета! celika, може би си права за болката, възможно е и да я усещам преди О, засега не съм ходила на фоликуметрия, просто при нормални прегледи се е виждало, че съм имала овулация (вижда се жълто тяло). Иначе при последния УЗ гинеколожката ми каза, че единият ми яйчник е леко поликистозен, но това да не ме притеснява, принципно не пречело за забременяване. Не съм имала никога отклонения в цикъла - 25 дни е когато спортувам повече и е 28 когато не спортувам особено много. Това за яйчника не ме притеснява много, понеже друг път не се е виждало такова нещо, а точно този месец, когато ми беше УЗ, малко висях по болници, заради хранително отравяне, бях в цикъл в болницата, но цикълът ми спря и после пак продължи заради дехидратация, което може и да е оказало влияние на хормоните ми, но беше преди повече от два месеца и вече би трябвало да е ок.

Общи условия

Активация на акаунт