Януарки 2011 Тема 20

  • 24 657
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 493

Благодаря ти много  Hug  bouquet А знаеш ли случайно кое е калция и кое желязото?  newsm78

# 721
  • Мнения: 119
Ще правя курабийки от бебешката каша...нещо трябва да се дъвче  Grinning

# 722
  • бургас
  • Мнения: 624
Клео,като стана въпрос за пола,пак ми стана смешно. hahahaИзвинявай,ама като се сетих предната ти бременност какво чудо беше определянето на пола на бебето.Цяла бременност си знаеше за момче,накрая ти казаха момиче,а най-накрая пак момче.Такова чудо не бях видяла до сега.Помниш ли? Grinning Laughing LaughingДано сега случиш на свестен АГ!

да,голям смях беше  Laughing в 12г.с. ми казаха момче,а в осми месец момиче та се побърках,всичко мъжко бях купила  Laughing

тази бременност малко ме измъчва,никак не се чувствам готова и немога да се зарадвам,уплашена съм не само заради финансовия дефицит ами и с две деца съвсем самичка,знам че няма да се справя... Confused

# 723
  • Мнения: 6 443
Ще правя курабийки от бебешката каша...нещо трябва да се дъвче  Grinning
Аз току що спретнах едни.
Овесени ядки, оризово брашно, 2 банана, 2 ябълки и 1л. масло от гроздови семки.
Утре ще се опитата, предполагам, че ще се одобрят.Станаха хубави. Peace
А с кашата как стават?

# 724
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Клео Честито ти fertilizationМного хубава новина Heart EyesПожелавам ти много лека и изпълнена само с положителни емоции бременност!!И една сладка сладуранка точно на термин!
Няма как още да не ти е странно,все пак до вчера бяхме браменни.За мен тази ми бременност беше непланирана и доооста дълго време ми трябваше да се укопитя и да приема какво се случва.Даже и сега на моменти ми е нереално като си погледна Викчето  Kissing Heart
За притесненията ти-няма как да не се оправиш..нали знаеш,че за твоите душички ти си целият свят Heart Eyes
ЧРД и на рожденничките/на патерици и не съвсем/!!Много усмивки и любов!!
Болничките по-бързо да оздравяват,че с тия болести,ще станем на естесвени кичури вече 4470
Хайде лекичка от нас smile3524

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 22:55 от gali&presi

# 725
  • Мнения: 1 687
клео, успокой се! вече сте взели решението, мисли позитивно! как няма да се справиш! ще се справиш и ще си чудесна майка на 2 дечица! помисли си сега колко много неща знаеш вече. всичко ще е наред! наслаждавай се на бременността си!

# 726
  • Мнения: 2 631

Благодаря ти много  Hug  bouquet А знаеш ли случайно кое е калция и кое желязото?  newsm78

HGB e желязото. Извинете, че се намесвам...

# 727
  • Мнения: 42
Клео,като стана въпрос за пола,пак ми стана смешно. hahahaИзвинявай,ама като се сетих предната ти бременност какво чудо беше определянето на пола на бебето.Цяла бременност си знаеше за момче,накрая ти казаха момиче,а най-накрая пак момче.Такова чудо не бях видяла до сега.Помниш ли? Grinning Laughing LaughingДано сега случиш на свестен АГ!

да,голям смях беше  Laughing в 12г.с. ми казаха момче,а в осми месец момиче та се побърках,всичко мъжко бях купила  Laughing

тази бременност малко ме измъчва,никак не се чувствам готова и немога да се зарадвам,уплашена съм не само заради финансовия дефицит ами и с две деца съвсем самичка,знам че няма да се справя... Confused
Мила не се шашкаи  ще се справиш, много се зарадвах като разбрах за теб   bouquet .Аз лично все още не мисля за второ моята хубавица е много палава още от сега а за натам знам че ще става и по лоша Laughing, но случи ли се ще постъпя като теб, само преди това ще извия врата на мижа #Cussing out #Cussing out #Cussing outгоре главата ще се справиш къде  едно там и две.

# 728
  • Мнения: 192
Жоржи Честит Рожден Ден! Бъди здрава и много щастлива! /Я,колко много Деви сме се събрали тук Hug/   bouquet newsm59

Днес не можах да се включа,ама ми беше нещо крив деня Tired Дано утрешния да е по-добър Hug

Лека нощ Hug

# 729
  • Велико Търново
  • Мнения: 245

Благодаря ти много  Hug  bouquet А знаеш ли случайно кое е калция и кое желязото?  newsm78

HGB e желязото. Извинете, че се намесвам...

Не, не е желязото, а хемоглобина. Двете не са едно и също. В посочената таблица не фигурира нито желязото ( Fe ), нито калция ( Ca ).

Бебеш, ето тук, доста надолу в текста има референтни стойности на желязото, но мисля че трябва 24-часово изследване:

http://arsmedica.bg/bg/lab/c_id/2179/subprm/electrolytes/alpha/0.html

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 23:45 от Тонита Тикарам

# 730
  • Мнения: 411
Не е нужно 24 часово изследване на желязото. Обикновено се взема кръв сутрин.

# 731
  • София
  • Мнения: 415
Какче, скоро слагали ли сте ваксина? Да не е от нея Т?


Не сме слагали скоро, последните му ги биха на 9-ти август.
Днес почти не е вдигал температура, дай Боже така да мине и нощта  Praynig
Kalifornia, мерси че ме подсети за урината  Hug, и без това трябва да пуснем стерилна, че нали при първата имаше проблем Confused

Виктор ме измъчи тази вечер с приспиването, горе-долу ми коства 2 ч. и куп скъсани нерви. Та сега ги лекувам с биричка, че не върви да пийна нещо по-твърдо  Mr. Green

Понеже и аз съм на тема млечни и скоро мисля да започна да давам извара, ето малко инфо:

Възраст за млечни храни, различни от кърма:
* Млечни продукти (стандартни или бебешки с необработен краве белтък) = 8 м. най-рано
* Млечна каша (за разнообразие или за допълване на кърмене) = на всяка възраст
* АМ (за допълване на кърмене) = на всяка възраст

Ред за въвеждане на млечни продукти:
сирене - (извара) - масло - кисело мляко - прясно мляко
масло - сирене - извара - кисело мляко - прясно мляко
масло - извара - сирене - кисело мляко - прясно мляко

Масло = 8 м.
Сирене = 8-10 м.
Извара = 8-10 м.
Сметана, сухо мляко в пюре = 8-10 м.
Кисело мляко, йогурт = 8-12 м.
Прясно мляко (това е смисълът на 'краве мляко' в преводните статии) = 12 м.

# 732
  • Мнения: 488


Патеееее, да си жива и здрава! Всичко най-прекрасно!


Вяра вече е добре  Rolling Eyes  Сама си свали температурата, останаха и дежурните сополи...Гърди чисти, гърло спокойно...Откъде дойде тая Т?

За козето сирене и масло и прочие...знам, че са за предпочитани пред кравето. Но каквото и да е, най-важното е да е обезсолено добре  Peace

# 733
  • Мнения: 488
Ииииииииии кафето  Wink

# 734
  • Мнения: 1 419
Клео, пола може да се каже от добър ехографист при първата ФМ около 11-12 г.с. и докторите го гледат на двуизмерен, това 4Д е кино и е за твой кеф.

Точно така, на мен ми казаха за Ел точно тогава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт