още коледни сладки

  • 21 498
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Здравейте момичета, рецептите са страхотни   bouquet искам да ви питам дали може маслото да се замени с маргарин  Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
в повечето от рецептите, които аз съм дала тук, може.

# 17
  • Мнения: 750
Здравейте момичета, рецептите са страхотни   bouquet искам да ви питам дали може маслото да се замени с маргарин  Thinking

Може, но според мен не е много препоръчително и от вкусова и от здравословна гледна точка.

# 18
  • Мнения: 1 708
Снощи направих ореховите топки на Джема и станаха невероятни и на вид и на вкус newsm44, но май ще трябва да направя няколко дози newsm10!
Ето ги тук:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=11398&AlbumId=33335

Мария-Антоанета няма набухвател.

# 19
  • Мнения: 1 708
Надявам се да не ти отговарям късно.Пека ги около 15 минути при 180 градуса.Потапям ги в разбития белтък и после в орехите.

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Снежи, прекрасни сладки и са вкусни нали? Питаш ли ме мен как съм ги изпокрила, защото останаха на половина, а те и без това не излизат кой знае колко много. Laughing

# 21
  • Мнения: 1 708
Джема аз не успях да ги скрия и няма,но ще правя пак.Те са просто върха!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
днес прекарахме половината ден в печене на сладки. ограничихме се с пет вида. преди малко по желание на децата преброих резулатата: 340 броя (като изключим изядените в процеса и занесените на баба още топли-топли). не ми се мисли как ще ги украсяваме утре.
 ooooh!

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Marie-Antoinette, вече съм давала някои рецепти ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10463.135

А рогалики с сыром са тук:
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=365&sid=b375b … 6f383338f3fd945fe

Тортата е тук:
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=619&postdays= … =asc&start=15

 Шарлота
7 яйца, 1 литър пр. мляко,2 ч ч захар,25 гр желатин,3 пак. ванилия,2 с.л брашно.
Жълтъците се разбиват, прибавя се брашното. От пр.мляко се отделя 1 чаша, в която се разтваря желатина. Останалото мляко с 1 ч захар се сварява, като поизстине на тънка струйка се прибавя към жълтъците, прибавя се и желатинът. Слага се на огъня да клокне като се бърка непрекъснато.Прибавя се ванилията.Оставя се да изстине.Белтъците се разбиват на гъст снягс останалата захар. Лъчица по лъжица се прибавят към крема. Сместа се разделя на 4. Едната се оцветява в червено, другата в жълто, третата с какао, в четвъртата се прибавя 1 ч ч орехи. Изливат се във форма облята със студена вода в следната последователност:червена, жълта,кафява, орехова смес.Налива се само в средата на формата, така всяка следваща смес избутва предната настрани и се получават ивици. Много е ефектна и вкусна. Оставя се да желира една нощ в хладилника , преди да се извади , формата се потапя за миг в гореща вода и с леко изтръскване се обръща в поднос.

За тези, които не са виждали снимката на шарлотата:
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=62911& … D=838309&ob=0

Последна редакция: сб, 17 дек 2005, 23:16 от djemma

# 24
  • Мнения: 1 708
Не не се разбива на сняг,а съвсем леко! Hug

# 25
  • Мнения: 3 379
Търся очевидец, който да ми каже къде има коледни формички за сладки!

Решила съм тази Коледа и аз да понаправя сладки, но днес луднах да търся формички за рязане с коледни мотиви (елхичка, камбанка, звездичка и т.н.), уви не намерих Sad Нито в Билла, нито във Фантастико, нито в още 1-2 квартални... Кажете моля ви откъде да си купя такива формички?

# 26
  • София
  • Мнения: 722
Аз също правих ореховите топчета, но моите при печенето се 'разляха' малко и не стояха точно като топчета. Вече няма нито една  Mr. Green Бяха малко твърдички, но се ядяха. Предполагам, че ако бяха останали щяха да омекнат.

А за формичките- аз виждах в Билла. На една метална халка 9 формички май бяха. Незнам другаде къде може да има. Провери в магазините по 1 лев.

# 27
  • София
  • Мнения: 591
Търся очевидец, който да ми каже къде има коледни формички за сладки!

Решила съм тази Коледа и аз да понаправя сладки, но днес луднах да търся формички за рязане с коледни мотиви (елхичка, камбанка, звездичка и т.н.), уви не намерих Sad Нито в Билла, нито във Фантастико, нито в още 1-2 квартални... Кажете моля ви откъде да си купя такива формички?

Здравей,аз съм очевидец.На Пиротска,в магазина на Солинген продават формички с коледни мотиви.На метална шина има къв 6-7 формички-елхичка,снежен човек,дядо Коледа,камбанка,ангелче и т.н.-струваха към 6 лева комплекта.Вчера ги гледах лично,така че там има със сигурност. Grinning

# 28
  • Мнения: 3 379
Уна, мерси, къде е на Пиротска този магазин?

# 29
  • Мнения: 2 818
Търся очевидец, който да ми каже къде има коледни формички за сладки!

Решила съм тази Коледа и аз да понаправя сладки, но днес луднах да търся формички за рязане с коледни мотиви (елхичка, камбанка, звездичка и т.н.), уви не намерих Sad Нито в Билла, нито във Фантастико, нито в още 1-2 квартални... Кажете моля ви откъде да си купя такива формички?



В ХИТ има едни пластмасови, не хич лоши, на тях има звездичка, елха, сърчице, зайче, пате(или нещо такова) и цвете. Могат да стават и с дупка повечето ако искаш.

Общи условия

Активация на акаунт