Санторини

  • 152 668
  • 826
  •   1
Отговори
# 105
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 357
Много ми се ходи на Санторини,но не обичам пътувания по море,а фериботът бил 8 часа.Мъжът ми пък мрази да пътува със самолет.Освен да "навия" някоя приятелка....

# 106
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Аз съм  пътувала от Пирея до Санторини с ферибот за 4 часа.

# 107
  • Мнения: 287
   8 приятни часа беше моето пътуване Пирея-Санторини. Помня,че не ги усетих. Гледки, снимки, спирки на Наксос и Парос, два филма изгледахме на лаптопа...и то времето мина. Има и бързи пътнически ферита, ама ние кола возихме, та нямаше как да ги ползваме.
  По отношение пътуване със съпруг или приятелка. Твърдо съпруг. Толкова е романтична дестинацията, че за да бъде пълно изживяването, човек трябва да  го възприеме с половинката си по възможност.

# 108
  • Мнения: 972
Нещото което най-много ми хареса на мен беше точно пътуването с ферибота! Уникално изживяване!
Пък и можеш да си наемеш каюта,не е задължително да седиш 8 часа на столче... Има приятни местенца за хранене...Минава се и се спира на Иос,Наксос,Парос... Има толкова неща за снимане...
На отиване снимахме изгрева над морето. На връщане -залеза! Уникално е и който го е пропуснал заради летене със самолет не знае какво е изгубил !  Peace

# 109
  • Мнения: 11 097
Приближаването с ферибота към калдерата също е незабравимо - ако не пристигате през нощта, де Simple Smile

# 110
  • Мнения: 139
Моят съпруг не тръгва никъде без колата, а за самолет до Гърция не иска и да чуе Mr. Green Сега научих нещо ново от вас - спирането на други острови  Heart Eyes Санторини може да се окаже за мен не само мечта, но и реалност! Ако ми помогнете и с информация за цените на ферито, започвам агитацията у дома  Wink

# 111
  • Мнения: 972
За пътници цената беше около 28-30 Евро. За коли не мога да кажа.

# 112
  • Мнения: 11 097
За коли е скъпо, за съжаление - точно на тази дестинация не съм качвала кола, но като пресмятам разстоянието, може би около 130-150 евро в една посока. За пътниците се плаща отделно.

# 113
  • Мнения: 1 243
Честно казано пътуване за Санторини с кола не ми се струва много рентабилно, още повече, че и на самия остров колата не е най-удачният превоз - тесни улички, нагоре-надолу, повечето се придвижваха с АТВ, а доколкото помня имаше и евтини бусчета  Peace
kattrin, най-добрия вариант според мен е със самолет до Атина и с ферибот после, иначе си е бая път.

# 114
  • Мнения: 139
Моят мъж шофира 24 часа нон стоп с половин часова дрямка (и кратки почивки насред пътя), ама аз не издържам сгъната на седалката Close Така пътувахме и до Закинтос с 6-годишно дете. Тръгнахме към 12 на обяд от Русе и на другият ден в 10.30 хванахме ферибота от пристанището в Килини.
Със сигурност бихме тръгнали с кола, но имайки предвид цената на ферибота и това, че на острова няма да ни е необходима, ще трябва да я оставим в Атина.

# 115
  • Белгия
  • Мнения: 303
За нас колата беше много голямо удобство на Санторини. Ние отидохме без кола и си наехме още на втория ден. Нямам спомен от тесни и непроходими улички. Естествено в Тира са такива, но там идеята е да се разхождаш. Обикаляхме по цял ден всички краища на острова, ходихме на различни плажове, после си оставяхме багажа в колата и разглеждахме, обядвахме и т.н. С АТВ ми изглеждаше по-неудобно (жега 40 градуса, често силен вятър, прах и криволичене между колите). Но пък тийнейджърите само такива караха.
Но собствен транспорт си трябва. Иначе се ограничаваш до едно населено място или разчиташ да висиш по спирки в жегите и да чакаш "редовния" обществен транспорт.

# 116
  • Мнения: 139
В Гърция без кола за нас е немислимо да се ходи. Друго си е да можеш да обиколиш... Но от прочетеното тук останах с впечатление, че на Санторини не е удобно да се придвижваш с кола поради тесните улички  Thinking
Имам време да мисля, защото за мен Санторини е място, където е добре да се отиде извън летния сезон и...без деца  Wink

# 117
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Санторини не е само Фира и калдерата. Има къде-къде още много неща да се видят, посетят, усетят и опитат. Има много описания по-напред в темата.

Изобщо е немислимо за мене да се посещава Гърция без кола, вкл. и 3-дневен престой в Атина, а какво остава за една седмица на остров. Sunglasses

Рядко пътувам донякъде с моята кола, защото са ми дълги преходите за шофиране. Ако има как, винаги ще ходя със самолет до там, където.
Когато стигнем, взимаме кола под наем. 25 евро е нормална цена за малък шевролет например. А като се имат предвид цените по остовите , и изобщо в Гърция, не става и дума да се пести от тази сума...

# 118
  • Мнения: 287
  И аз съм на мнението на Ина, че в Гърция без кола е трудно. На Санторини имахме колебания дали да я влачим,но го направихме и не съжалявам. Проблем с тесни улици не съм имала.

# 119
  • Мнения: 972
На всяка крачка на Санторини може да се наеме кола,мотор,АТВ, на прилична цена. Така че,не виждам смисъл да плащате такса за ферибота,за да качите колата си !  Peace

Общи условия

Активация на акаунт