Санторини

  • 153 743
  • 826
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 783
Ох, дойде ми музата да споделя малко кулинарни и сомелиерски впечатления от Санторини (без претенции да съм познавач на виното Simple Smile ). Опитахме прословутото Винсанто. Наистина човек трябва да го опита, защото е много различно от всичко останало, което съм опитвала, но не е моето вино - много сладко, десертно вино. Опитахме и няколко други вина, но съм много впечатлена от това. И като казах вино, е редно да споделя, че гроздето на Санторини е един път Simple Smile Винаги съм пренебрегвала този плод, но там гроздето е толкова сладко, хрупкаво и топящо се в устата, че можех постоянно да си го хапвам  Laughing Пробвахме и доматени кюфтета, но не съм впечатлена. Даже поръчахме два пъти, защото не знаех дали първия са били приготвени както трябва, ама не е моята храна - приличат на червени бухтички.

# 391
  • Мнения: 158
Като се правят едно към гьотере и не се вложи материал, в случая домати - стават червени бухтички. Или ако намалява доматената смес се добавя повечко брашно, за да се спаси положението. При разрязване на кюфтето трябва да се виждат кубчета обелени домати и зелени подправки.

# 392
  • Мнения: 72
tsachewa в Камари имаше много симпатична кръчмичка на брега на морето,мисля че имаше табела,на която пишеше само taverna sea view. Там хапнах страхотни доматени кюфтенца и цените са им добри,само не знам дали ще работи. Всъщност извън сезона цените в Камари и Фира са почти едни и същи.Малолитражна кола извън сезона е 35-40 Е на ден.За 20Е ще намерите читав мотор или АТВ. Входа на Акротири е 5 Е на човек.Круиза до Неа Камени и Палеа Камени е 15 Е на човек.С това  мога и аз да погна   bouquet

# 393
  • София
  • Мнения: 783
В първата половина на септември малолитражна кола струваше 27-30 евро, няма как през октомври да е по-скъпа.

Зорита, виждаха се доматчета и други подправки, ама пак си бяха тестенички, затова им казвам бухтички Simple Smile Някой път ще ти гостувам, та да ми ги приготвиш както трябва доматените кюфтенца  Hug

# 394
  • Мнения: 72
Moharet предполагам,че зависи откъде я наемаш колата.Ние наехме смарт кабрио от Фира в началото на май и цената беше 40 Е.Вероятно в Камари цените ще са други.

# 395
  • София
  • Мнения: 783
Да, най-вероятно има разлика от къде се наема колата. То там за всичко има разлика  Laughing Ние питахме в 2 тур.агенции в Периса и това бяха цените, предполагам в Камари ще са подобни  Peace
Сетих се да те питам - в цената за рент-а-кар имаше ли включена CDW, защото на нас ни казаха, че не предлагат такава застраховка, та е възможно, ако сте имали допълнителна застраховка, това да е вдигнало цената.

# 396
  • Мнения: 158
Ние бяхме без резервация, на пристанището една усмихната и пъргава госпожа успя да ни привлече, закара ни с бусчето си до хотела в Пeриса   http://honeymoon-beach-hotel.hotels7.info/
Докараха  ни пред хотела една Киа или нещо от сорта, не помня марка,  за 20Е на ден. За два дни (40Е)обиколихме и се нагледахме, допълнихме резервоара с бензин за 15Е. Явно има разлика, ако е повече от ден, защото в жабката намерихме разписката от предните наематели - англичани и цената беше 35Е за един ден.
Същото се случи и на Наксос, пак наехме за два дни, а в разписката пишеше 30Е на предните ползватели. Стаята ни каза 35Е, после ни взе по 30Е на вечер. Коктейлите в менюто бяха с цена 7Е, таксува ни ги по 4Е  Laughing Хайде върви и търси логика...........
Moharet, заповядай във Варна и ще си сготвим заедно и други неща.

# 397
  • Мнения: 72
Moharet не знам каква е тая застраховка  Embarassed Знам само,че преди да тръгна бях чела във форума да питам за пълна застраховка  Laughing Така и направихме,моят мъж се договаря там и помня,че го пита дали застраховката покрива всичко.И човека ни обясни,че покрива и че няма да имаме проблем.Ние също наехме колата за два дни.А сега си спомних,че преди да вземем смарта, в друга агенция ни предлагаха един матиз за 30 Е на ден.Обаче на нас хич не ни хареса (ще кажеш ,че ще го купуваме  Laughing ) и решихме да търсим нещо по-добро. Иначе преди да тръгнем гледахме коли под наем на някаква агенция в Камари и бяха по евтини.
zorita явно сте си  късметлии   bouquet

# 398
  • Мнения: 222
Здравейте, побутвам темата, защото планирам пътуване.
Какво ви е мнението за настаняване в Периса? Прочетох половината тема и продължавам да чета, но рядко срещам този вариант за престои в коментарите ви.

# 399
  • София
  • Мнения: 783
Периволос е по-добрият вариант от Периса, според мен - плажът е по-хубав, а и заведенията повече ми харесваха. От Периволос до центъра на Периса се стига за 20тина минути приятна разходка по крайбрежната алея. Иначе и двете градчета са вариант за по-евтино настаняване, защото на Калдерата си е цифромания и не само спането, а и хапването. Има автобус сравнително често от Фира до Периволос и Периса, така че не е проблем, че са отдалечени  Peace

# 400
  • Мнения: 222
Офертата, която съм набелязала е с автобусен транспорт и хотела е в Периса, което обяснява и изключително ниската цена. Щом има и градски автобусен транспорт от Периса до Фира, смятам ,че не е краен минус отдалечеността на мястото за настаняване от атрактивните локации. Гледайки картата, плажа на Периса не ми изглежда лош  (ако изобщо мога да си направя някакви изводи за него по картата)

# 401
  • Мнения: 624
Впечатления от майско пътуване до Санторини.
Чартътр с Астрал. Обикновено не ползвам агенции, но те предлагаха хотела, който искам + чартъра на цена, която booking.com ми предложи само за хотела. С две ръце ЗА чартър, за час бяхме там.
Много лъскав хотел в Иа с гледка към вулкана.
В Иа всичко е много скъпо, даже магнитчетата за хладилник. Сандвич в хотела ни беше 27 Е.
Но пък и градчето е най-красивото. И не става дума само за залезите, просто за мен ТОВА Е Санторини.
От другата страна на паркинга в центъра имаше фурна с прилични цени, от която може да си вземете соленки, сладки, хлебчета.

Като нискобюджетен вариант може да се спи в Периса или Периоволас. Там изглеждаше приятно, но няма духа на накацалите бели къщички по 300-метрова отвесна скала. Ако се спи там, трябва задължително посещение на Иа или Фира, иначе нищо няма да разберете от острова.

20Е малка кола под наем. Не бих ползвала АТВ, както са писали по-горе, прашно е, а и някои пътища са доста стръмни. Зависи колко ще обикаляте, но за еднодневна обиколка из острова не зареждайте гориво за повече от 10-15Е, няма да го изгорите.

Музей на виното. Интересно място, интерактивни сцени с движещи се кукли, докато ти разказват истории. Дегустацията, включена във входния билет беше на няколко вина, едно от които беше много хубаво, но не запомних име. Винсантото е... интересно и различно вино. Почти ликьор, много сладко и ароматно.

Фира е също типично за Санторини градче. Цените са малко по-приемливи от Иа, но все пак е скъпичко. Всички автобуси тръгват от там за останалите градчета. Т.е., ако искате да пътувате от Иа до Камари, минавате през Фира. Ако искате от Камари до Периса, пак през Фира. Сметнахме, че не си струва да се чака автобус и да се плащат билетчета всеки път и до всички градчета, които да обиколите. Наемът на кола излиза горе-долу толкова, ако сте повече от двама пък със сигурност е по-изгодно. Да не говорим за удобството да спреш, където поискаш.
Цена за лифта до пристанището 5Е.
Цена за магаре в Иа или Фира 5Е.
Магаретата се ползват само нагоре.

Най-евтино хапнахме на малкото островче Тарасия. Ресторантче на пристанището. Прясна рибка и вкусни салати на цени като в БГ.

Разходката до кратера на вулкана беше също ок, имаше и къпане в някакви топли извори, което през май беше на ръба на поносимо студеното.

В обобщение, прекрасно преживяване, вълшебно място.

# 402
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
...
Много лъскав хотел в Иа с гледка към вулкана.
...
Но пък и градчето е най-красивото. И не става дума само за залезите, просто за мен ТОВА Е Санторини.
...

Абсолютно те подкрепям!

Когато бяхме там, отседнахме в Монолитос. Ходихме напред-назад и чак на втория ден вечерта отидохме в Иа.
Тогава аз възкликнах от дън душа: "Най-сетне стигнахме в Санторини!"- реплика, която моят мъж още повтаря и много ме бъзика.  Joy

# 403
  • Мнения: 11 283
Когато бяхме там, отседнахме в Монолитос. Ходихме напред-назад и чак на втория ден вечерта отидохме в Иа.
Тогава аз възкликнах от дън душа: "Най-сетне стигнахме в Санторини!"- реплика, която моят мъж още повтаря и много ме бъзика.  Joy

и за мен няма много смисъл от екскурзия до Санторини, ако не отсядаш горе на калдерата Simple Smile
Наистина хотелите с изглед често са ужасно скъпи, но ако човек гони бюджетно пътуване - ръбът на вулкана, освен към морето, има и друга страна, която гледа надолу към сушата. В в същото време панорамата към калдерата ти е на 5-10 минутки приятна разходка пеша, а може би и по-малко.
Такива места за настаняване има много и евтини, дори по 25-30 евро.
Иа е best of the best, естествено, но същата позиция на калдерата имат и Фира, Фиростефани, Имеровили.

# 404
  • Лондон
  • Мнения: 449
Аз се повтарям, повтарям и другите, но за мен няма смисъл в пътуването от Периса до Фира и Иа всеки ден, а в самата Периса няма нищо толкова приблекателно... Сигурна съм, че във Фира, която на мен ми хареса повече от Иа, може да се намерят и по-поносими цени на хотели... Ние бяхме края на юли, та евтино нямаше, но по принцип....

Общи условия

Активация на акаунт