За яслата

  • 3 194
  • 17
  •   1
Отговори
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Днес за пръв път Никол е на ясла. Страшно ми е напрегнато. Даже сутринта като я оставих и плаках. Незнам защо.
Тя не плака, влезе на вътре при дечицата и на мен като ми стана едно тъжно Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry
Така ли беше и при вас, споделете

# 1
  • Мнения: 2 693
Ще ти кажа след 3 седмици Wink !

# 2
Напълно те разбирам
на мен ми е притеснено 1 седмица преди да сме тръгнали, а незнам какво ще е другия понеделник....
но е нормално .... ще свикнете
това че не е плакала първия ден е много добре а и утре ако не плаче значи е герой...

а мама и тя трябва да е смела...
успех

# 3
  • Мнения: 1 655
Моят син тръгна на ясла март месец, но от тогава до сега не му се събират повече от 2 месеца ходене (поради големия брой боледувания които си навлече от там). След лятната ваканция е отново на ясла. Сутрин отиваме с рев - той на отиване, аз на връщане. Сега е в къщи с баща си, че е хванал от яслата оня гаден вирус с повръщането и разтройството, баща му естествено и той успя да го прихване:-) Тази седмица малко почивка ще има и от другата отново с бодра песен към яслата. Имам чувството, че няма да успее да се адаптира това дете ;-(

# 4
  • Варна
  • Мнения: 513
Laughing Спокойно, ще свикнеш! Утре сигурно ще плаче детенцето, защото ще знае че в яслата ще е само, но ще свикне, а и ти покрай него! Мисли позитивно и успокоявай малкото, така по-лесно ще свикнете и двамата! Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 332
Днес дъщеря ми беше за 5-ти ден на ясла и все още много плаче, като първия ден плака най-малко, а днес най-много. Аз съм много притеснена дали ще се адаптира това дете. За сега съм доволна от леличките успокояват я, занимават ги, но тя до сега е била само с мен, много е привързана към мен и плаче за мама. Днес имаше и още едно ново дете и то много плачеше, а това си оказва влияние за настроението на всички останали.
Решила съм да проявя търпение и да изчакам поне месец, за да видя как ще бъде с адаптацията, дано само не се травмира много детенцето ми.

# 6
  • Мнения: 429
Ние не сем и почнали да ходим на ясла  Rolling Eyes
Баба дойде малко да ги гледа , защото трудно ми беше да намеря свободни места за един ден .
Но ние и днес мноого плакахме за мама .Хем познават баба си , а един рев...
Постоянно казвали на баба си да ми се обади , вземали телефона и почвали да набират някакви  числа ...
Като се върнах тааааакава радост беше... Оставиха камионите ( а с тях и за сън не се разделяме) и при мама . Явно съм им липсвала  Shocked
И сега ставам все по-объркана , далии да ги пусна на ясла , не зная вече , не искам да плачат , но и не бива да ги откъсвам от средата им. Не зная  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 072
Днеска ни бе 4_ия ден на ясли.Ние не пла4еме поне за сега, ни6то 4е сме малки на 14месеца. Но пьк поне е об6тителен, свикнах го с други хора о6те от бебе, 4е тука баби нямаме да ни помагат.Наистина някои де4ица по:бавно свикват, ама трябва тьрпение Simple Smile
на6е приятел4е ходи непрекьснато на ясли от година и 2 мес., но си пла4е всяка сутрин Neutral Face

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
Моята Александра ходи от края на юни. Плака съвсем малко първите 3-4 дни. После се разболя и аз си викам "Край, ще свиква наново"... Да ама като отидохме след боледуването и тя направо тичаше към вратата на яслата. Сега като я оставяме се смее и маха за чао. Спокойно, ще свикне Никол! Важно е ти да си спокойна и уверена, за да бъде и тя такава Grinning

# 9
  • Мнения: 307
Мами, а на  каква възраст се пускат децата на ясла Confused:  Confused:  Confused:

# 10
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Да разкажа за първият ни ден в яслата Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Всички е минало като по ноти според леличките там. Никол е плакала само когато дошли да си вземат първото детенце. И като ме видя на вратата и се гушна в мен и малко поплака. Яла е самичка, спинкала е. Като я питах дали иска да отиде пак и тя вика няма. Но сутринта обувам и аз пантофките и тя чу децата да говорят и тръгна да ходи при тях с такава щастлива усмивка, че чак на мен ми стана хубавооооооооооооооо
Каза :Мамо, чао и отиде при дечицата да си играе. В нейната група са около 10 дечица и има 3 лели дето се грижат за тях. Каза ми че са пяли и показва с ръчичките си как са танцували.
Така ми олекнаааа, направо ...
Пожелавам на всички мами, на които предстои да дават дечицата си в ясла, така да минат нещата както при нас и всичко най - най... Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина ходи на ясла вече втора седмица...
Сутрин е голяма трагедия. още със събуждането се почва един плач "не искам при децата" и не дава да я обличам...ужас.
и като отиде там се успокоява. Като я взимам е весела....странна работа защо сътрин така се дърпа...

Иначе...от каква възраст...то си зависи от настроението на учителките в яслата май.
като гледам в групата на Елина всичките за по-големи от година и половина...трябва да питаш.

# 12
  • Мнения: 466
Според мен детето трябва или да е на 1г.-1.3м. или след 2.5-6м., защото когато е малко, по-трудно разбира какво става, а когато е голямо пък разбира, че в яслата има играчки, дечица ит.н.
Аз дадох моя на 1г.9м. и вече два месеца и половина ходи, нокакто каза една майка по-горе половината време беше вкъщи болен, все още си плачи сутрин като се разделяме.Но в сравнение с началото, сега е песен.В началото престоят му в яслата се свежда до това, да седи цял ден на прозореца да ме вика , да реве и да ме чака Cry  Cry  Cry . Беше кошмарно.
И аз по едно време се отказах да продължаваме с мъките, но все някога трябва да минем този период Cry  Stuck Out Tongue .

# 13
Браво на Никол,
наистина е героиня ...
ще се справите....
искам да попитам от първия ден ли я оставихте за цял ден ....на мен от яслата ми обясниха че трябвало първата седмица по половин ден да го оставям докато свикне и спре да плаче и след това вече като се адаптира за по цял ден .....

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и при нас е така...първата седмица до обяд. сега е цял ден, но гледам да я взимам по-рано..към 16.30, че да не и е толкова тъжно..после постепенно ще удължим престоя....

Общи условия

Активация на акаунт