Как можем да осъдим съсед

  • 7 592
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Съжалявам, че така нахлувам в темата, но тъй като пак става дума за съседски неволи, бих желала съвет /ако сте имали подобен случай/.

Нанасям се в апартамент на родителите ми. 7 години имахме наематели, които не са имали претенции към общото помещение на стълбището. От това се възползва съсед-наглец, който разбива катинара и се самонастанява, сменяйки го с нов.  #Cussing out

На етажа има още един апартамент, но собственикът му също изглежда да е хрисим човек и не е предявявал претенции.

Да, обаче аз не съм толкова добричка и си искам, което ми се полага. Още повече, че сега работата ми ще е относително близко и ще ми е най-удобно с колело, което да мога да държа в това помещение.

Въпросът ми е- освен повдигане на въпроса на общо събрание, какво друго ми остава като алтернативо?

Не искам да се разправям с тях директно - първо, защото с простак не се спори, а и не искам да си обтягам отношенията още от началото.

# 31
  • Мнения: 5 701
Общото помещение на стълбището е общо за всички собственици.Кой има право да го използва повече или по-малко?Това трябва да се реши на Общо събрание.

В нашият блок,който ползва общите на етажите помещения, плащат месечен наем,който отива в общата каса.

# 32
  • Мнения: 0
Съжалявам, че така нахлувам в темата, но тъй като пак става дума за съседски неволи, бих желала съвет /ако сте имали подобен случай/.

Нанасям се в апартамент на родителите ми. 7 години имахме наематели, които не са имали претенции към общото помещение на стълбището. От това се възползва съсед-наглец, който разбива катинара и се самонастанява, сменяйки го с нов.  #Cussing out

На етажа има още един апартамент, но собственикът му също изглежда да е хрисим човек и не е предявявал претенции.

Да, обаче аз не съм толкова добричка и си искам, което ми се полага. Още повече, че сега работата ми ще е относително близко и ще ми е най-удобно с колело, което да мога да държа в това помещение.

Въпросът ми е- освен повдигане на въпроса на общо събрание, какво друго ми остава като алтернативо?

Не искам да се разправям с тях директно - първо, защото с простак не се спори, а и не искам да си обтягам отношенията още от началото.
Здравейте,
Проблемът Ви е често срещан. Има собственици, които си мислят, че могат да правят всичко, което сметнат за добре. В ЗУЕС чл. 6, ал. 1, се казва, че собствениците са длъжни да не пречат на другите собственици и обитатели да ползват общите части на сградата.
Съветвам те да свикаш общо събрание и да повдигнеш въпроса, въпреки че не искаш това е органа, който управлява общите части. Подготви си закона и му покажи разпоредбите, но по-добрият вариант е да поговорите и да му кажеш доводите си, ако не разбере тогава пробвай с общото събрание.
Може да накараш и управителя, ако имате такъв, да говори с него и да го прикани да освободи общите части.
Понякога кротката дума прави чудеса... Stop

Общи условия

Активация на акаунт