Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не само, че не си заслужава, а и съм сигурна, че в това училище има поне един телевизор. А ако наистина няма, то компютри има.
Освен това може да се гледа и на голям екран с мултимедия, каквито вече има почти във всяко училище.

# 46
  • Мнения: 31
Фризьорката може би наистина завижда. Ако е така - жалко за нея - може да впрегне тази енергия в нещо градивно, вместо да губи време в обсъждане на добронамерените постъпки на хората. Аз лично съм давала много малки подаръци в детската градина - символични - такива, с които да могат да играят всички деца. Правила съм го с радост и ако случайно някой се е подразнил, наистина не бих го разбрала.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 349
Тази помощ е с един удар - два заека! Хем помагат в училище и се натягат на учителите, за да може да толерират децата им, хем пробутват материали от свои или на близки фирми.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И когато другите не са в състояние да помагат се гледа на тях с лошо око.

# 48
  • Мнения: 2 898
Хайде сега и аз да си кажа, че съм от другата страна - на учителите. В училищата пари за материали няма. Казват - имате родители, спасявайте се. Делегираните бюджети не стигат. Или работиш само с маркера на дъската, или родителите помагат. Ако става въпрос за ученици в начален курс, нуждата от всевъзможни материали е належаща. Ако пък са 1-2 клас на целодневно  - още повече. За какво става въпрос - като се почне от белите листи, картинките за оцветяване, канцеларски материали, та се свърши до пр. закачалките за дрехи, шкафчетата  или килимче, на което децата да играят и разпускат в занималнята.
 Моите родители помагат много. И никой не е пожелал да се споменава това, с което е помогнал. Разбира се, има и мърморещи и вечно недоволни. Е, те се броят на пръсти, но не липсват. Точно техните деца обаче, вечно нямат необходимите пособия за часовете. Другите им услужват, аз давам каквото имам, но не е приятно. Не става въпрос за дарения, те са лично решение и желание. Става въпрос детето ти да идва в училище с всичко необходимо за часовете.
Та мен ме дразнят тия, дето мрънкат постоянно. Ще има екскурзия - мрънкат, няма да има - пак същото, и така за всички места, където водим децата, за тържествата, за учебната работа, за всичко.

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 16:21 от Дъждовно време

# 49
  • София
  • Мнения: 4 349
Но тези помощи преди 5 -6 години се изразяваха в по 200 лева на дете, за да можело да се направи ремонт на тоалетната, на стаята и прочие. А за някои това е доста голяма сума и когато казаха, че не могат да си позволят, бяха изгледани на криво. Така че, къде е помощта?  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 И после образованието било безплатно!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Най-големият майтап, който някога са сътворявали!!!!! Понятие като безплатен обед просто няма и няма да има. Образование, медицинско обслужване и прочие - нищо не е безплатно. Който може си го позволява, който не - да се оправя както може!!!

# 50
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 489
Тази помощ е с един удар - два заека! Хем помагат в училище и се натягат на учителите, за да може да толерират децата им, хем пробутват материали от свои или на близки фирми.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И когато другите не са в състояние да помагат се гледа на тях с лошо око.

ти сериозно ли го мислиш това?  #Crazy Shocked

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази помощ е с един удар - два заека! Хем помагат в училище и се натягат на учителите, за да може да толерират децата им, хем пробутват материали от свои или на близки фирми.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И когато другите не са в състояние да помагат се гледа на тях с лошо око.

ти сериозно ли го мислиш това?  #Crazy Shocked
А ти мислиш ли, че няма такива?

# 52
  • София
  • Мнения: 4 349
Тази помощ е с един удар - два заека! Хем помагат в училище и се натягат на учителите, за да може да толерират децата им, хем пробутват материали от свои или на близки фирми.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И когато другите не са в състояние да помагат се гледа на тях с лошо око.

ти сериозно ли го мислиш това?  #Crazy Shocked


А интересно защо човекът, който предложи да помогне с доставката на хартия и дрруги подобни консумативи изведнъж се оказа, че държи книжарница????  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Явно го оформя като дарение, и както казах с един куршум два заека и то големи!!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 4 349
Тази помощ е с един удар - два заека! Хем помагат в училище и се натягат на учителите, за да може да толерират децата им, хем пробутват материали от свои или на близки фирми.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И когато другите не са в състояние да помагат се гледа на тях с лошо око.

ти сериозно ли го мислиш това?  #Crazy Shocked
А ти мислиш ли, че няма такива?



Има всякакви! Затова светът е пъстър, затова са и тези форуми, за да може едните да казват, колко са добри като помагат на закъсалото ни образование, а другите - да пишат против тях и че нищо на този свят не се прави без да имаш изгода за това.   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 54
  • Мнения: 79
Няма нищо лошо в това да се помогне с каквото маже на децата .Дори и да държат книжарница, и да си правят дарения, и да си получават облаги от това .Важно е  децата да са доволни . Това е моето мнение . Училищата ни са доста обеднели ,а и нека не забравяме ,че не всеки родител може да си позволи . По принцип лишаваме себе си, за да има нужното за малчуганите ,но има и семейства с минимални доходи ,където нещата са много по- сложни.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 349
Наистина няма нищо лошо в това който може да помага. Въпросът е, че след това учителите са "по-благосклонни" към децата, чиито родители са помагали, и "по-малко благосклонни" към тези, на които родителите нямат тази възможност. След като навсякъде декларираме, че образованието ни е безплатно училищата трябва да се справят без да искат или да чакат от родителите, ако иска училището може да търси спонсори, но децата им да не учат в това училище, за да не правят разлика между децата след това!!!!!   

# 56
  • Мнения: 2 898
Един учител винаги миже да е по-благосклонен / или обратното / и без фактора  "дарение". Колкото до безплатното образование, тук може да се спори безкрайно. Май нищо безплатно не остана. Най-чинно си плащам всички осигуровки, но в болницата ми вземат пари почти за всичко. Да не се задълбаваме в тази тема.
Училищата са различни, децата също. Аз работя в централно училище в голям град и тук нивото на децата не позволява да се работи само с учебника. Няма да намериш училище, в което никой да не помага - кой с труд, кой с материали. За мен няма нищо странно в това, че собственик на книжарница е дарил примерно листи и картон. Не е длъжен да го прави, нали?

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...В училищата пари за материали няма. Казват - имате родители, спасявайте се. Делегираните бюджети не стигат. ...

Това не е вярно. Въпрос на добро ръководство и управление.
ДТВ или ДМС получавате ли?

... Аз работя в централно училище в голям град и тук нивото на децата не позволява да се работи само с учебника. ...

И аз работя в централно училище, в което обаче има начин да бъдат осигурени и материали, и консумативи, и да не се просят пари от родителите.
Моята работа е свързана с компютри и имам осигурено всичко необходимо за работата ми извън учебника и маркера. И ръководството продължава да влага средства в нови технологии.

Да не казвам и по колко различни програми може да се кандидатства и работи за да влязат още средства. Но по-лесно е да се изпроси от родителите, които от страх да не би да последва лошо отношение, продължават да дават.

# 58
  • Мнения: 2 898
Лиляна, не смятам да споря. Това са условията, при които работя аз. И темата не е за просия, а за доброволна помощ. Колкото до ДТВ и ДМС - не, не получаваме.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 508
А интересно защо човекът, който предложи да помогне с доставката на хартия и дрруги подобни консумативи изведнъж се оказа, че държи книжарница????  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Явно го оформя като дарение, и както казах с един куршум два заека и то големи!!!!

Я да чуя, кои са тези два заека?

По закон, даренията, извършени от данъчно задължено лице, т.е. фирма, не се признават за разход.
Какво от това, че държи книжарница? Това само значи, че може да помогне със закупуването на въпросните хартия и други консумативи с намаление, и има възможност да ги закупи с по-големи отстъпки от места, които може и да са недостъпни за частни клиенти. Ама нали пак дава пари за тях?  Това, че има книжарница, по никакъв начин не омаловажава дарението.

Общи условия

Активация на акаунт