Отговори
# 90
  • Мнения: X
И учителите ли не знаеха какво е станало с въпросния телевизор?

   

Всеки когото питахме, каза че нищо не знае. Даже не си спомняха за телевизора. Намекнаха нещо за две напуснали колежки.

# 91
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако някой реши да подарява телевизор в детската градина - ще се подразня.

Към момента дори не смея да кажа, че учебното помагало по моя предмет е задължително за купуване. Дори напротив - казах, че ще направя така, че да предоставя на децата всичко необходимо като задачи, а ако някой много държи и да чете, ще намеря начин да му го дам в електронен вариант.
Сега текат тестове за входни нива, които абсолютно сама подготвям и разпечатвам и дума не съм направила някой да ги финансира.

# 92
  • Мнения: X

Сега текат тестове за входни нива, които абсолютно сама подготвям и разпечатвам и дума не съм направила някой да ги финансира.

Ааа, ние в първи клас си ги плащахме. След което аз си ги прибирах в къщи, защото все си мислех че ще дойде моментът да покажа на когото трябва бисерите на госпожата. Като например "айран", поправено с червен химикал на "айрян".  Joy И много други такива. Госпожата ни ги даваше за подпис и аз не й ги връщах. Като ми ги поискаше й отговарях, че са мои защото съм ги платила.  Mr. Green

п.п. Не ми е ясна много тази система с тестовете. Или родителите плащат, или госпожата, така ли? Защото сега не ни събират пари за това. Обратното ми се вижда нелепо, но не ми харесва и госпожата да плаща от джоба си.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2011, 22:46 от Анонимен

# 93
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.....
п.п. Не ми е ясна много тази система с тестовете. Или родителите плащат, или госпожата, така ли? Защото сега не ни събират пари за това. Обратното ми се вижда нелепо.
Зависи от училището. Министерството ни ги изисква, но пари за тестове не съм видяла да отпуска. При нас ползваме само принтерите на училището, а листове си купуват учителите. На мен ми е удобно да си ги направя вкъщи и много често и вкъщи си ги разпечатвам. Някои колеги събират пари, но на мен ми е неудобно. В последно време малко се изхитрих и понякога пускам електронни тестове.

# 94
  • Мнения: 3 927
Няма да ме дразнят, ако са нормални, необходими вещи или материали, свързани с работата. И аз съм носила и помагала според чергата си (засега съвсем малко в у-ще, но съвсем не малко в градината).....

Но ме дразнят преподавателите, които се качват на главата на родителите с искания и претенции.
Засега класната в първи клас на дъщеря ми е поискала само разумни неща на разумна цена, но опитът ми с детската градина в рамките на 4 години беше ужасен, уважаемите госпожи просто прекалиха.....

# 95
  • Мнения: X
При нас ползваме само принтерите на училището, а листове си купуват учителите.

Предполагам е политика на училището. Делегираните бюджети не покриват и 30 листа хартия на ученик за тестове ли? 500 листа могат да се купят на едро за 3-4 лева.
Наистина ли ви казват "Купувайте си сами необходимата хартия"?

# 96
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ти го каза - политика на училището. Всяко решава какво да поеме и какво не с бюджета си.
При нас се поемат например тези телевизори, мултимедии, компютри, принтери, ремонти разни и др., които в други училища чета, че събират пари родителите. Листовете в едно училище вървят като топъл хляб за много други неща и тестовете биха били капакът.

# 97
  • София
  • Мнения: 4 349
Вече не знам какво точно ме дразни! Още не са почнали учебната година като хората, а вече почнаха да събират пари и то не малки суми за най-различни неща, включително и за санитарни материали, което определено мисля, че е задължение на самото училище. Не знам за какво отиват тези делегирани бюджети, но май като гледам само за заплати на учителите!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire Образованието било безплатно!! Кое му е безплатното - 10 учебника дадоха тази година, а всичко друго - учебни тетрадки, помагала, сборници и т.н. си ги купуваме ние. Това не е безплатно образование, а само приказки от 1001 нощ.

# 98
  • Мнения: 353
И в нашето училище се събират пари. Купихме пердета, шкаф... сега са в нова стая - обстановката е отвратителна. Там ще трябва да се вложат повече пари... С каквото мога ще помогна Peace

# 99
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Принципно нямам нищо против родителите, които могат и помагат. Всяка година детето е в нова класна стая, която опитвахме да пооправим( боядисване, слагане на закачалки, пердета...).
Но... след като тази година видях тоалетните на етажа( почти неизползваеми #Crazy и децата слизат на долния етаж по нужда), нещо в мен се пречупи. Госпожата каза, че ремонт не е предвиден.  А училището ни е голямо, с голяма материална база.
 Сега осъзнавам, че това ще продължава до безкрай. Бясна съм, когато за належащи ремонти или се молят родителите за помощ, или просто си остава мизерия. Tired
Преди 4-5 години, когато учителите искаха да кажат много важни неща, не всички ги разбраха правилно. Tired

# 100
  • Мнения: 2 898
Преди 4-5 години, когато учителите искаха да кажат много важни неща, не всички ги разбраха правилно. Tired

В България всеки разбира от работата на другия. Да не говорим пък за учителската. За времето, за което говориш, всички гракнаха - искат високи заплати и много си права, никой не чу другите искания и недоволства.

# 101
  • София
  • Мнения: 4 349
Накрая нещо чудно да ни съберат и пари за нова сграда за училище! Ние от 1 до 4 клас всяка година правихме ремонт на по една нова стая и купувахме чинове и дъски. А един път събирахме пари за ремонт на тоалетната. Добре сега че за всеки предмет са в различна стая иначе пак щяха да искат пари за ремонт.

# 102
  • Мнения: 442

    От една страна родителите са прави да недоволстват, че им се искат пари. От друга страна материалната база в повечето (да не кажа всички) училища е под всякаква критика и ако искаме за децата ни да е по-добре, хубаво е да помагаме. Друг е въпросът, че няма сигурност къде отиват тези пари. Затова, според мен най-добрия вариант е родители да събират пари, по своя инициатива, и да ги дават с идеята, че трябва да отидат за ремонт на стая (нещо конкретно) , да се иска разписка, да се изисква резултат до определен срок и пр. Ако чакаме някой друг да оправи нещата и децата на децата ни ще продължат да си ползват същите материални бази, с почти незначителни подобрения.
    Да, има стаи, в които има нови чинове, столчета и пр., но те от какво качество са? Има училища, в които децата седят на меки и удобни столчета ( при условие, че прекарват в училище доста време, според мен е наложително), проблема е, че и ние нямаме пари, за да помагаме с кой знае колко.
   Поне да имаше прозрачност- за какво се използват въпросните задължителни ''дарения''.  Thinking

# 103
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Честно казано, на нас досега не са ни искали пари просто ей така, без да знаем за какво. Винаги е било за нещо конкретно и разписките отиват в касиера.
Притеснява ме това, че туй даване, всъщност,  е мечешка услуга. Особено когато е задължително. В момента закърпваме положението, защото искаме нашето дете де учи при поносими условия. Следващите, и те така- дават. Ама за здраве и образование даваме, хванали са ни цаката.  Thinking

# 104
  • Мнения: 442

     На нас преди време ни казваха, че са за какво ли не (цялостен ремонт на стаята, някаква техника, подмяна на столчета или каквото и да било друго, ама това така и не ставаше. Спомням си в 10 клас как ни поискаха 20 лева, като казаха, че с тях ще се освежи стаята (т.е. ще боядисат и пр.) , няколко дни след това ни накараха да си съберем наново пари( по-малко, но все пак), купихме боя и си боядисахме...  Grinning С други събрани пари ни казаха, че ще циклят паркета. Така си и остана в продължение на 3 години, а пък на никого не му се занимаваше да се разправя и в това ни беше грешката.
    На мен не ми е за парите, а просто искам да знам къде отиват.

Общи условия

Активация на акаунт