Носите ли си храна от вкъщи на работа?

  • 22 936
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 595
Ето това ми е въпросът. Би ми било интересно и да споделите мотивите за "Да" или "Не". Интересно ми е как другите възприемат колегите си, които си носят храна, приготвена у дома.


Нося, да. Не всеки ден, но често. Предпочитам да ям нещо, приготвено от мен, тъй като съм малко вманиачена на тема "неядене на боклуци" и подбирам продукти, начин на приготвяне и т.н. Не понасям полуфабрикати и набързо приготвени манджи.

# 16
  • Мнения: 322
Когато спазвам определен хранителен режим нося почти всеки ден  Peace Иначе не ми се занимава  Blush

# 17
  • Мнения: 8 242
Нося си най-вече плодове или зеленчуци.
Манджа или супа не бих си донесла никога. Просто не ми е приятно да ям манджи в работна атмосфера Simple Smile
Иначе в офиса (такава ни е работата) редовно "готвим" нещо - най-вече кремчета, сосове, кисели млека, хлябове, шоколад, бисквити.. и какво ли не..
И като опитам и от това онова.. понякога няма смисъл и от вкъщи да си нося Simple Smile

Офисът е доста отдалечен от нормални заведенеия за хапване и магазини.. но най-предпочитам да хрупам плодове и зеленчуци през деня.

# 18
  • Мнения: 1 615
Да, винаги, когато имам нещо подходящо за носене в кутия или не ме мързи да си направя сандвич Simple Smile
Като почне учебната година вероятно ще зачестя, защото задължително правя нещо за детето за училище и по-често има и за мен Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 577
Намерила съм един кулинарен магазин, от който си вземам хапване за около 2.50 - 3.00 лв, съвсем поносимо, или китайско - пак за тези пари.
Мързи ме да нося от къщи, самото носене - аз преди работа се разхождам и не ми се носи дори дамска чанта. Освен това, готвя често, но никога не ми се яде това, което съм сготвила втори път  Close

А салата не знам как може да се носи, направена - че тя 20 мин след нарязване не прилича на нищо.
Мусаката например ще си развали формата, а течните ястия ако се излеят ...

# 20
  • Мнения: 198
Напоследък все по-рядко си нося, защото почти нищо не готвя, а и около офиса има къде да се хапне вкусно и според режима, който се опитвам да спазвам. Има много хора на разни диети и режими и храна от вкъщи или от близката скара не са проблем, имаме си и къде да седнем да ядем. Купуваме си също отвън и си носим в офиса. Аз държа на обяда с колеги главно заради социалния елемент.
В предишната ми работа пък масово си носехме от къщи поради липсата на свестни места за хранене и беше голяма веселба - един ще донесе сърмички, друг хляб, трети краставици Simple Smile))
Отдавна не съм срещала предразсъдъци по темата храна от къщи, дори мисля, че се налага все повече именно защото по заведенията е супер гадно, а все повече хора държат на качеството на храната и я приготвят със свои продукти. Всяка уважаваща се фирма има обособена кухня в която хората да се хранят.

# 21
  • Мнения: 700
Нося си, да, не го намирам за срамно или пък неудобно. Каквото съм готвила вечерта - за другия ден разпределям за мъжа ми и за мен. Simple Smile Някой път не си нося - налага се да купувам някви неща и пак стоя гладна. Колегите ми ходят всеки ден да обядват, но аз не мога да се нахраня примерно само с 1 супа. А една порция скара или пък там нещо готвено ми се вижда скъпо, т.е. трябват ми 5 лв. примерно за мен за обед, толкова и за мъжа ми, което смятам за излишно, предвид факта че за вечерта трябва да дам още толкоз, за да наготвя нещо.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
Случва се да нося понякога, предимно нарязана салата от вкъщи, която овкусявам там. Край офиса нямаме заведения с нормални цени - имаше една Яфа, която е затворена в момента и едно друго заведение, в което салатите са по 10лв., основните - нагоре. Най-щастлива бях, когато поръчвахме готвена храна от едно заведение наблизо, което фалира за жалост.  
Имаме обособена кухничка, с хладилник, МВ и прочие, имаме и стаичка, в която да хапваме. Наскоро купихме и нова посуда.
Масово колегите си носят храна от вкъщи и вече на никой не му прави впечатление.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Иначе в офиса (такава ни е работата) редовно "готвим" нещо - най-вече кремчета, сосове, кисели млека, хлябове, шоколад, бисквити.. и какво ли не..
И като опитам и от това онова.. понякога няма смисъл и от вкъщи да си нося Simple Smile

Иха!  Simple Smile  Какво работиш, ако не е тайна?

# 24
  • Мнения: 21 457
  Като имам в къщи, си нося. Предпочитам, отколкото да се чудя каква гадост от околните да изям на обяд. И колегите ми си носят - сандвич, манджа, кой каквото иска.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
А салата не знам как може да се носи, направена - че тя 20 мин след нарязване не прилича на нищо.
Мусаката например ще си развали формата, а течните ястия ако се излеят ...

Аз лично готвено и у дома много рядко ям и да - супа не бих рискувала да си помъкна в чантата. Основно набивам сурови неща и млечни продукти. Салатата е лесна - домати, краставици и подобни си нося измити цели и си ги режа на място. А салата айсберг няма проблем да се нареже сутринта и да се овкуси непосредствено преди консумация.

# 26
  • Мнения: 243
Не съм вманиачена на тема неядене на боклуци, нито пък съм на специален хранителен режим, но около офиса няма от къде да си вземеш обяд и започнах да си нося от вкъщи. Имаме обособена кухня с всичко необходимо. Найстина започват да се носят разни аромати докато всички се наобядват, но отваряме да проветрим. Имаме и кафе в което продават сандвичи и тем подобни, затова не съм много постоянна в носенето на готвена храна от вкъщи, но и сандвичите писват. Не ме е срам да си донеса кутийката с манджичка  Mr. Green Всички колеги го правят  Wink

# 27
  • Мнения: 8 242
Иначе в офиса (такава ни е работата) редовно "готвим" нещо - най-вече кремчета, сосове, кисели млека, хлябове, шоколад, бисквити.. и какво ли не..
И като опитам и от това онова.. понякога няма смисъл и от вкъщи да си нося Simple Smile

Иха!  Simple Smile  Какво работиш, ако не е тайна?
Склад на едро за специализирани суровини за ХВП. Като даваме и готови технологични решения на клиентите, което включва да правим опити, докато постигнем каквото се иска в заданието Simple Smile

# 28
  • Мнения: 155
Нося си да, сега рядко, но преди много често.

Защо ми се струва, че имаше вече пусната такава тема преди  newsm78

# 29
  • Мнения: 21 457
  
А салата не знам как може да се носи, направена - че тя 20 мин след нарязване не прилича на нищо.
Мусаката например ще си развали формата, а течните ястия ако се излеят ...



 Точно мусаката е много удачна за носене в офиса. В една кутийка и готово. Освен това стават всякакъв вид картофи, оризи, домашни баници (не, че аз имам, ако майка ми ми даде), ненарязани плодове, зелечуци,салати от зеле и прочие не много течни неща. Със супа точно и аз бих се затруднила...

Общи условия

Активация на акаунт