Едно уточнение за хомеопатията

  • 59 109
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 655
Сега чета за класическата хомеопатия и май имам още въпроси. Разбирам че се ходи на хомеопат около 1 път на месец. Това в случай на някакво хронично заболяване предполагам (например аз имам алергия). А ако няма такова заболяване? Въобще при такъв хомеопат като при обикновен лекар ли се ходи, в случай на нужда, или редовно, за да проследява нещо. Иначе разбрах че първият преглед е по-особен.
Ако лекуваш хронично заболяване е необходимо да се ходи първите месеци по веднъж да се проследява как върви излекуването, евентуално да се смени лекарството. Ако през това време се разболееш от нещо остро (грип, ангина, бронхит...), също трябва да се чуеш с хомеопата и да ти назначи необходимото лечение за случая, а не да се прибягва до стандартните лекарства. Изобщо трябва да се забравят алопатичните лекарства докато се лекуваш при хомеопат. Той трябва да е в течение със състоянието ти, дори и острите състояния, възникнали по време на лечението са от значение.

# 16
  • Мнения: 3 506
явно имаш късмет, защото моето джипи ме посреща с лафа: какво пихте предишния път, за да не го пиете пак!
женицата е в абсолютно невидение, че вече 2 години не пием нищо, а само си събирам рецептите!

Съгласна, че Никол е късметлийка - такива доктори като нейните са все още рядкост тук. На нашата педиатърка любимият и лаф е: "А, ма аз май отдавна не съм ви давала антибиотик? (отдавна - разбирай месец-два). Да вземем да им дадем едно оспамокс-че (или друг антибиотик, но винаги е умалително)"  Joy
Само че тя е печена и аз си признавам (най-често предварително) като не изпълнявам предписанията...

По темата: аз досега веднъж съм водила малката на хомеопат, класически доколкото разбрах, изписа и конституционално лекарство 15CH + Бела Дона 15CH (ако вдигне температура), като каза, че мога да ги давам през половин час, ако се налага + по 3 пъти на ден водорасли. И до момента не ми е съвсем ясно дали се отклони от принципите на класическата хомеопатия, нито пък дали (само) тя помогна, но малката оздравя, а преди това беше изпила бая антибиотици без ефект.

# 17
  • Мнения: 1 866
Ставам малко досадна, но ще питам още нещо, нали затова съм отворила тема.
Разбирам че кл. хомеопат предписва само по един медикамент наведнъж. Вярно е, че ние вземаме по няколко понякога. Въпреки че аз не съм много стриктна в пиенето и обикновено се концентрирам в основния медикамент, т.е. пия главно този, който отговаря на главните симптоми. Може ли някой да ми даде пример за лечение на нещо елементарно с различни симптоми. Например имаш хрема, зачервено гърло и температура. Как така с един и същи медикамент се третира? В един такъв случай ние взимаме:
- Най-често Allium Cepa или  Nux Vomica 9CH за хремата,
- Belladonna 9 CH за температурата и червеното гърло през 1 час или по-често докато се смъкне температурата
- Oscilococcinum най-вече в началото като се усети неразположението.
Какво предлага кл. хомеопат в такъв случай?

Ето един друг пример: аз от вчера имам една гадна хрема. За такова нещо не ходя на лекар ами вадя редовните медикаменти споменати по-горе. Взех Oscilococcinum и Allium Cepa защото реших че хремата ми прилича на такава за Allium. Обаче никакъв резултат. Снощи чак се усетих че бъркам нещо и че прекалено много кихам и затова взех Nux Vomica 9CH ама направо се натъпках. През 5 минути по 5 гранули и после спах като къпана. Днес съм значително по-добре, мисля че утре ще съм като нова.

Интересно ми е да ми дадете някакъв подобен пример.

А иначе вече реших, че ще намеря във Варна класически хомеопат и ще пробвам. Но предпочитам да съм подготвена, защото си спомням че когато за първи път отидох на хомеопат във Франция, малко се стреснах, тъй като обстановката и методите бяха много непознати за мен: той не беше лекар (там е разрешено от закона), правеше акупунктура и разни магнити и даваше и олигоелементи. Не ми помогна, но и аз не му помогнах много Grinning

# 18
  • Мнения: 35 967
класически доколкото разбрах, изписа и конституционално лекарство 15CH + Бела Дона 15CH (ако вдигне температура), като каза, че мога да ги давам през половин час, ако се налага + по 3 пъти на ден водорасли. И до момента не ми е съвсем ясно дали се отклони от принципите на класическата хомеопатия, нито пък дали (само) тя помогна, но малката оздравя, а преди това беше изпила бая антибиотици без ефект.

Михайлова ли беше? тя е класически хомеопат

# 19
  • Мнения: 1 655
Лала, приемането на Allium Cepa при настинка и течащ нос си е чисто подтискане на болестта. А с хомеопатчен препарат можеш да направиш по-голямо подтискане и от алопатичен! Вярно е, че хремата при Allium Cepa е водниста, но това на практика е алергична хрема , а не такава, каквато се получава при настинка. С подобен прием на хомеопатични лекарства, само на база - вид на хремата, гърло, температура не могат да се постигнат добри резултати. Класическия хомеопат ще се заинтересува в такъв случай - как се държи болния, топло или студено му се пие, променена ли му е активността (отпаднал, превъзбуден...), топлокръвен или студенокръвен е, евентуално предшестващи случки от предишни дни... и още куп други неща.
Един добър класически хомеопат никога няма да ти предпише лекарство за хрема, лекарство за температура, за червено гърло... а за цялото ти състояние - психическо, физическо и емоционално.
Ако можеше да си предписваме сами хомеопатични лекарства, нямаше да има нужда от хомеопати.

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 14:38 от Svetla1

# 20
  • Мнения: 1 091
Лала, нашата хомеопатка /класическа/ казва, че не бива така безразборно /т.е. сам да си решаваш кога какво/ да се пият хомеопатични лекарства, защото може да се обърка организма и съответно реакциите му. Тя иска да и се обаждам /или да ходим при нея/ когато се разболеем и е много пестелива по отношение на лекарствата.
Светла 1 е обяснила всичко много добре, така че няма да я повтарям, само искам да споделя моя опит. Ходили сме при 'боаронски" хомеопат повече от година, сега посещаваме класически пак повече от година и за огромно мое съжаление нямаме особен резултат, но аз много искам да вярвам в този метод на лечение и още упорствам. Не съм изхвърлила от аптечката си алопатичните лекарства и все още ги ползвам, защото има случаи, в които действат видимо и безотказно, за разлика от хомеопатичните. А и хомеопатката ни е изписвала алопатично лекарство понякога, но в повечето случаи оставя организма да се справя без алопат. лекарства. Идеята за хомеопатията е прекрасна, много искам да е истина, но и с много /скептично настроени/ лекари съм разговаряла, които твърдят, че досега не видели някой излекуван с хомеопатия. Според мен трябва да се намери баланса, да не се залита само в едната или другата посока и да се намали възможно най-много приемането на каквито и да е лекарства.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз използвам същите методи като Лала, същите лекарства. Ходя при хомеопат само в тежки случаи. Иначе за хрема, гърло итемперутура си знам 10 лекарства познавам симптомите им как действат и си ги вземам. В началото ми ги изписвахе лекарката сега знам какво да взема и действа - особенно за хремата. Спроред вас това лощо ли е?
Подтискам ли нещо като лекувам сама хрема за 4-5 часа? Не съм питала лично лекарката ми но не мисля че това е класическа хомеопатия, но ме устроива! Hug

# 22
  • Мнения: 1 655
Подтискам ли нещо като лекувам сама хрема за 4-5 часа? Не съм питала лично лекарката ми но не мисля че това е класическа хомеопатия, но ме устроива! Hug
Има една много хубава книга в хомеопатичната аптека 'Теория на подтискането' на Виджейкър (много известен индийски хомеопат).
Според това, което съм чела по въпроса, лекуването на хрема е подтискане (Хомеопатията лекува човека, не болестта). Не съм категорична в случая, като прочета горната книга ще имам повече инфо по въпроса.
Колкото до самоназначаването на лекарства, и аз съм го правила в рядки случаи, но никога не съм се водила от диагнозата - хрема, температура...

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 16:31 от Svetla1

# 23
  • Мнения: 1 866
Абсолютно съм съгласна, че хремата не е просто хрема в хомеопатията, а тя може да има различни модалности както се казва и да се подобрява или влошава от различни фактори. И че при различните хора е различно. Аз затова дадох примера с погрешното ми взимане на Allium (него го взимам често тъй като имам точно алергична хрема, но в случая хремата ми се оказа не алергична, затова смених медикамента). Мога да кажа, че досега боаронската хомеопатия не ме е разочаровала въпреки, че аз все още взимам малко алопатични лекарства в някои по-спешни случаи, например когато детето ми вдигне много висока температура. Сигурно това не е най-доброто, което може да се направи, но е факт, че сме намалили драстично взимането на алопатични лекарства в семейството. Да не говорим, че с хомеопатия се излекувах за броени дни от уртикарии, които не се оправяха месеци наред с традиционна медицина. Естествено не се самолекувах този път. 
Благодаря много за изчерпателните отговори на Светла 1, а и на всички които се вклюват. Изводът за мен лично е, че при всички случаи трябва да се опита и класически хомеопат. Ако мога да постигна още по-добри резултати, защо не?
Ще се радвам, ако темата продължи и се включат повече хора.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 439
lala, dai koordinatitite na edin klasi4eski homeopat kydeto da vodq bebo pri nugda
predvaritelno blagodarq:)

# 25
  • Мнения: 1 866
Soleil ти за Варна ли питаш? Аз не съм ходила на класически хомеопат още и не мога да препоръчам от личен опит. Тук из старите теми видях да се препоръчват двама във Варна:
Кремена Хаджиева : 618 217, 0888 221 888
Елиа Костова : 0887 907 042

Ако има някой от Варна да потвърди?

# 26
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Може ли да задам и аз един въпрос за хомеопатията? Може ли с хомеопатия да се излекува мигрена? Досега нито едно алопатично лекарство или комплекс от лекарства не са ми помогнали а имам мигрена от около 20 години.

# 27
  • Мнения: 1 655
Може ли да задам и аз един въпрос за хомеопатията? Може ли с хомеопатия да се излекува мигрена? Досега нито едно алопатично лекарство или комплекс от лекарства не са ми помогнали а имам мигрена от около 20 години.
Абсолютно е възможно да се излекуваш! Обърни се към добър класически хомеопат.

# 28
  • Мнения: 3 506
Михайлова ли беше? тя е класически хомеопат

Не. Д-р Стоименова - препоръчаха ми я в Dir-а, мисля, че и тя е класически, но все пак ни даде две лекартства + водораслите. Аз обаче бела дона така и не дадох.

# 29
светла1, дай координати на добър класически хомеопат в София. ходила съм при д-р Тенева(на Сан Стефано). чувала ли си за нея? миналата година се влачех по корем без да знам от какво - ниско кръвно, прилошаване, разни страхове, главоболие. всички изследвания ми бяха наред. помогна ми, макар че не знаех въобще какво ми. сега обаче искам съвсем да не ходя при джи пи-то за настинки и други такива. къде бих могла да се ориентирам? до нас(хладилника) има един. Мариян Иванов. май е известен. дали е класически?

предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт