Едно уточнение за хомеопатията

  • 59 118
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 655
Мариан Иванов е боаронски хомеопат. Какви негови статии из пресата съм чела, не е истина просто... Ще ти пиша на лични за координатите.

# 31
  • София
  • Мнения: 418
И аз водих детето при класически хомеопат. Предварително казвам,че не съм много запозната с метода(даже въобще). Тя ни даде някякви гранули за всеки ден и водорасли, а като я посещавахме му даваше някякви капки. Но след месец и половина се разболяхме и тя му включи (въпреки,че според нея не беше болен)някакъв билков сироп за кашлица и капки за нос .След първия прием малкия направи тежък пристъп (втория от началото на заболяването, което забравих да напиша е астма). Ние с мъжа ми много се изплашихме и спряхме лечението.Но сега след една година много се замислям дали пак да не пробваме. Светла1 ще ми препоръчаш ли хомеопат в София? Благодаря!

# 32
благодаря, светла1. чела съм името във форумите. за начало ще се пробвам аз, че бебето още е на път.

# 33
  • Мнения: 260
Най-основната разлика между класическата и боаронската хомеопатия е начина на предписание на лекарствата. Класическите хомеопати работят паралелно с Реперториум и Материя Медика, и като резултат определят едно единствено лекарство подходящо за човека в дадения момент. Боаронци не знаят що е това Реперториум и изписват само на база Материя Медика, което води до изписване на няколко лекарства.
Реперториум е нещо като дебел речник, в който са изброени всякакви симптоми, и срещу всеки сипмтом - лекарство. Разделен е на различни секции, например УМ (тук се изброяват всички симптоми - умствени, емоционални...) Ето как изглежда Реперториум
Материя Медика - тук са описани лекарствата и симптомите им. Материя Медика
Използването на Реперториум е изклучително важно, без него е невъзможно да се определи едно единствено лекарство, за това боаронци изписват по няколко.
При посещение при класически хомеопат пациента разказва всичките си оплаквания, а хомеопата трябва да преведе това на езика на реперториума. Така чрез анализ се стига само до едно лекарство.
Това е хомеопатията създадена преди 200 години, развита и допълвана през времето до наши дни.
Какво прави Боарон - създава някаква негова хомеопатия, която цели повишаване на продажбите му, като се изписват по много лекарства на веднъж. Имат и някаква странна политика за България, внасят потенции до 30СН, а в другите страни продават и много по-високи потенции М, ЛМ потенции...
Мога да говоря много, но едва ли моге да се изкаже всичко в един пост. Ако искаш питай нещо конкретно.


Ако аз вляза при хомеопат и тои започне да си вкарва симтомите в компа ,или да ми ги търси в речник,бих си излязла .
Нямам нищо против класическата хомеопатия освен това ,че позволяват на НЕ лекари да практикуват и още по-страшното да приготвят лекарствата
Цената на  реперториума е фиксирана и всеки ,които издържи да ходи 2 години на курса може да си го закупи ,да си сложи табелката ХОМЕОПАТ и да започне да практикува.
По-сериозни разлики  не съм открила ,защото съм посещавала и двата курса и по критериите на едните мога свободно да практикувам ,а другите не ми позволиха да посещавам 2рата година лекции ,защото съм с медицинско образование ,но не съм лекар!
Боарон също насърчава търсенето и  изписването на ЕДНО /точното за индивида/лекарство,когато това е възможно.
А за лекарствата на Боарон и това ,че били измислили школата да си продават лекарствата думи нямам.То по тази логика и медицината е измислена от фармацевтичните компании ,за да си продават алопатичните лекарства.
Продуктите на Боарон отговарят на изискванията за лекарствен продукт
на критериите на добра лабораторна и добра производствена практика.
Което за мен като фармацевт е ВАЖНО!
И най - накрая колкото и да ви е невороятно ,ще кажа че нямам предпочетания към едните или другите имам предпочитания към хомеопатията като принцип

# 34
  • Мнения: 1 655
Невъзможно е да научиш Реперториума или Материя Медика  на изуст, все едно на научиш телефонния указател. Това, че притежаваш книжка Реперториум не те прави хомеопат, както виждаш и в нета го има свободно. А това, че всеки си е сложил табелка 'хомеопат' и 'практикува' съм съгласна, за това трябва да се отсее 'плявата' и да се ходи при изпитани хомеопати.
Да си учил класическа хомеопатия и да кажеш 'че класическите хомеопати сами си приготвяли лекарствата' язък за загубеното време...

# 35
  • Мнения: 544
Класически хомеопат във Варна-Др.Михаил Костадинов тел:503276
                                                                                           0888306070
Др.Хаджийска работи в неговата клиника,един път когато той бе в чужбина я посетихме/много е мила и внимателна/но не можа да ни помогне и стигнахме до антиб.За др.Костадинаов джипито/също практикува хомеопат.но на боарон/казва:-имам още много да уча докато го настигна.Той изписва високи потенции и можеш да си ги закупиш от кабинета/знам че си внася препаратите от чужбина/ иначе в Варна незнам да има аптека където можеш да ги намериш.
lala   за темп.е подходяща беладона  30,и ако ще приемаш и друг хомеопат.препарат е добре да изчакаш поне 30мин/това го знам от Костадинов т.к беладона е мн.силна,дори за да неутрализира действието и ме карал да изпия едно кафе или да дъвча ментолова дъвка/Иначе и аз като теб прилагам често самолечение като пръв помощник ми е книжката на Мариян Иванов"Хомеопатия за деца"като всичките дозировки важат и за нас възрастните.А ако имам съмнения се консултирам по тел с джипката.Наистина е много важно навреме да приемеш точния препарат и всичко минава бързо  Simple SmileSimple Smile

# 36
  • Мнения: 260
Невъзможно е да научиш Реперториума или Материя Медика  на изуст, все едно на научиш телефонния указател. Това, че притежаваш книжка Реперториум не те прави хомеопат, както виждаш и в нета го има свободно. А това, че всеки си е сложил табелка 'хомеопат' и 'практикува' съм съгласна, за това трябва да се отсее 'плявата' и да се ходи при изпитани хомеопати.
Да си учил класическа хомеопатия и да кажеш 'че класическите хомеопати сами си приготвяли лекарствата' язък за загубеното време...
Не само че е възможно да се научат ,а е необходимо.
На мен също не ми е било много лесно да науча фармацевтична химия /ако ти покажа учебника -телефония указател ще ти се стори песен/,фармакология , технология и да не изреждам нататък ,но за да имаш професията маг.фарм е било задължително.
Както за да завършиш Медицина е необходимо и задължително да научиш доста повече неща наизус .
И ако си направил това научаването на прословутия реперториум ,няма да ти се струва толкова далечна идея
Язък или неязък за загубеното време приготвянето на хомеопатични "лекарства" от неквалифицирани хора е факт!
Нямам нищо против в приготвянето на лекарствата ex tempore ,но за целта хората ,които се занимават с това учат 5,6години


# 37
  • Мнения: 1 655
Добре де, как приготвят лекарствата, имаш ли представа за какво става въпрос? Нима не разреждат лекарството (фабрично произведено) във вода и спирт, ако на това му казваш 'приготвяне на лекарство', тогава ще се съглася! Това си е напълно в унисон с правилата за хомеопатични лекарства.

# 38
  • Мнения: 1 866
Ето какво пише в една книга, която по случайност ми подариха днес (превеждам от френски, така че да не се чудите, ако някои неща не са казани много точно):
“Разделението между 2-те основни концепции води до образуването на 2 школи : класическата практика и комплексната практика.
Класическите хомеопати лекуват най-често с един единствен медикамент отговарящ точно на конституционния тип на пациента и на клиничната му картина на симптомите. При все това, в случай на сериозна болест или на рана, физическите симптоми доминират спрямо емоционалните и конституционните реакции : в този случай е подходящо да се възприеме един по-прагматичен метод и да се използва комбинацията на няколко медикамента в ниски дози. Това е причината, заради която съществуват 5 или 6 медикамента третиращи грипа в едно единствено хапче. Този метод отговаря на комплексната практика, класическите хомеопати използват подобни методи много рядко.

Комплексната практика е основана на теориите за хомеопатията на англичанина Ричард Хуг и тази практика е наричана понякога “комбинирана хомеопатия или полифармация”. В някои страни тя е станала стандартния метод за предписване на хомеопатични медикаменти. През 1948 година тя е официално призната от American Institute of Homeopathy. В много европейски страни кaто Франция и Германия например, полифармацията е по-разпространена от класическата хомеопатия.

Приложени дословно принципите на хомеопатията водят до изопатията, която препоръчва лекуването на симптоми чрез микроразреждания на веществата, които са предизвикали симптомите. Класическите хомеопати смятат изопатията за ефикасна само в 20-30 процента от случаите, тъй като тя не взема предвид специфичната конституция на пациента.....Плуралистичната концепция пък използва различни медикаменти един след друг. Това е методът. Който стои между класическата и комплексната практика.”       

# 39
  • Мнения: 1 866
Това ме навежда на мисълта, че няма боаронски метод и Боарон не си е измислил начин да си продава лекарствата, а просто методът си съществува от много отдавна и е официално признат. Така че спорът класическа или боаронска хомеопатия май е спор за два признати метода. Едва ли ще можем да го разрешим щом и учените не са могли още.

Аз сега след всичко изчетено тук мога да кажа вече със сигурност, че хомеопата, който съм посещавала във Франция е бил класически явно. Той не ми помогна. Тука пък джипито дето не се занимава само с това и няма претенции да е голяма работа вече успешно ме е лекувала и мен и детето ми с хомеопатия (тя е боаронска Laughing). Така че всичко е относително. Да не говорим, че нищо не спазвам от принципите на взимане на хомеопатични : пия кафе, детето ми ги гълта направо, пастата ми за зъби е с мента... Ето и днес забелязвам че хремата ми мина. За 3 дни пак. Преди си ги влачих по 1 седмица и задължително завършвах с една сериозна кашлица. 

Сега по-важният въпрос за мен е намират ли се добри хомеопати в България, които да лекуват повече от дребните болежки?  newsm78

# 40
  • Мнения: 326
Цитат
Не само че е възможно да се научат ,а е необходимо.
На мен също не ми е било много лесно да науча фармацевтична химия /ако ти покажа учебника -телефония указател ще ти се стори песен/,фармакология , технология и да не изреждам нататък ,но за да имаш професията маг.фарм е било задължително.
Цитат
Да сравняваш фармачевтична химия (и другите учебници) с хомеопатия (при това да си посещавала и курсове по хомеаптия) е ... странно.
Точно на теб не е нужно да обяснявам как се стига до назначаване на лекарство при хомеопатията. Това не са ти нормалните схеми - "имаш пневмония? дай насам шепата - ето ти антибиотик да морим врага, ето ти антипиретик да смъкваме температурата, ето ти и витаминки. Като не стане с този антибиотик ще ти дам друг, на друга основа, който е много добър. Ако и той не сработи ще ти дам този прекрасен супресилен (като Супермен) антибиотик и той вече ще те оправи." И за всички останали болести се практикува по същия начин. В хомеопатията няма такова нещо. Няма универсални лекарства за състояния. Аз съм с астма и ти си с астма, но двете пием различни лекарства, защото сме с различна ИНДИВИДУАЛНОСТ. Едно хомеопатично лекарство, за да кажеш че го познаваш ти трябва да знаеш за него около две страници текст - например: характеризира се с такава хрема, придружена с такава кашлица, повлиява се на топло/студено, има страх от кучета (змии, тъмно, да не остане сам и прочие), предпочита сладко (солено, риба, млечни продукти и т.н), ревнив е, несигурен е, с бяла кожа е, съгласява се с всичко което му кажеш (или пък точно обратно - с голямо его е), лесно се изчервява и още хиляди подробности. И това са 4 000 лекарства. И продължават да доказват нови.
Е, ти може да си с по-висок капацитет и да запаметяваш фотографски, така че да успееш да ги научиш всички тези неща. Но простосмъртните лекари-класически хомеопати са с по-ограничен капацитет и явно ще е нужно да прибягват до компютър.
Това ме навежда на мисълта, че няма боаронски метод и Боарон не си е измислил начин да си продава лекарствата, а просто методът си съществува от много отдавна и е официално признат.
Не съм съвсем сългасна. Защото има и други неща, които съществуват отдавна и са официално признати, но не работят добре (пример - алопатията).
Цитат
Да не говорим, че нищо не спазвам от принципите на взимане на хомеопатични : пия кафе, детето ми ги гълта направо, пастата ми за зъби е с мента...
Цитат
Да си призная честно и аз не спазвах, до деня в който така яко антидотирах лечението, че до вечерта вече бях съжалила многократно.
Сега по-важният въпрос за мен е намират ли се добри хомеопати в България, които да лекуват повече от дребните болежки? newsm78
За щастие се намират доста добри хомеопати, лекуват не само дребни болежки, но и доста сериозни проблеми.

# 41
  • Мнения: 260
Мила  Сръчка благодаря ти за простодушното обяснение,и за интерпретацията ти по темата хомеопатия.Но тълкуването на думите ми ,със сигурност не е една от силните ти страни.Недържа и да бъде!
Искрено ме разсмя,за което ти благодаря Hug
Но ще те помоля ,когато говориш за ограничения капацитет на  простосмъртните лекари-класически хомеопати да махаш  думичката лекари пред названието-тогава думите ти ще бъдат пълната истина.
Успех

# 42
  • Мнения: 1 866
Това ме навежда на мисълта, че няма боаронски метод и Боарон не си е измислил начин да си продава лекарствата, а просто методът си съществува от много отдавна и е официално признат.
Не съм съвсем сългасна. Защото има и други неща, които съществуват отдавна и са официално признати, но не работят добре (пример - алопатията).

Това означава ли че традиционната медицина е измислена от фармацевтичните компании за да си продават лекарствата?  newsm78

Сега по-важният въпрос за мен е намират ли се добри хомеопати в България, които да лекуват повече от дребните болежки? newsm78
За щастие се намират доста добри хомеопати, лекуват не само дребни болежки, но и доста сериозни проблеми.
Цитат

Ами аз активно търся в момента такива във Варна, препоръчали са ми само една : Елиа Костова. Смятам да я посетя. Дано да не е единствената добра във Варна, защото не знам как ще се вредя. Grinning

# 43
  • Мнения: 50
Да се вкюча и аз, макар и малко късно. Видях, че споменавате д-р Хаджиева, класически хомеопат във Варна. Беше ми препоръчана в този форум преди около година. И понеже търсех начин да избягам от антибиотиците, бронхитите и новооткритата астма на сина си, реших да опитам с хомеопатия при Хаджиева. Резултатът - след основния преглед си тръгнахме с 1 лекарство. Спазвах точно всички изисквания за пиене на лекарството. След около седмица се появи кашлица. Обадих се на лекарката, тя не промени лечението. Детето продължи да не се чувства добре - заведох го в кабинета й - единствената й заръка бе да увеличим честотата на приема. В това време аз най-старателно бях прибрала всички антихистаминови и какви ли не още препарати, които ни спасяваха преди от пристъпите. Десетина сни след началото на хомеопатичното ни лечение преживяхме най-тежкия астматичен пристъп на сина ми. детето бе изключително зле цяла нощ, в която аз така и не успях да се свържа по телефона с въпросната хомеопатка. На сутринта вече бяхме при друг лекар - пулмолог и алерголог - който още като ни видя извади инженкцията с урбазон и .....оттогава не съм посмяла и да си помисля за лечение с хомеопатия. Поне докато някой със съмнителен опит и квалификация ми обещава, че ще излекува астмата на сина ми, а след това си изключва телефона в най-кошмарната нощ в живота на семейството ми.

# 44
gornoto mnenie e pokazatel na tova che chovek ne biva da se doveriava ot suveti po forumi, da ima sumnenie za homeopatiata i da ne pravi eksperimenti s givota i zdraveto na blizkite si.

Общи условия

Активация на акаунт