Комбуча

  • 107 928
  • 289
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 22 985
На мен ми се образува гъба на дъното на една чаша с купешка Комбуча Лайф.






Възможно е.


Как се получи? Може ли по подробно, за колко дни, открита чаша и т.н? 






Комбуча никога не се държи в открит съд!!!

# 91
  • София
  • Мнения: 38 861
Вероятно за около седмица. Чашата имаше съвсем малко течност на дъното. Беше забравена на такова място, че не се виждаше лесно и затова не съм я открила.

# 92
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
Принципно е възможно. Някои от щамовете оцеляват и при пастьоризация. Съмнявам се да е станала годна за възпроизводство гъба, но е напълно възможно. Понякога дрождите образуват утайка на дъното - сигурна ли си, че не е това, защото новите гъби се образуват на повърхостта на течността. Възможно е за се образуват и медузообразни, неоформени гъби - особено при домашната напитка - затова след 4-5 ден след бутилирането задължително си ги прецеждам преди консумация Wink

# 93
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
позната ме помоли да и намеря комбуча,моля ако някой има да ми пише на лични,както и как е удобно да прати,благодаря.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 255
 Simple Smile

# 95
  • Мнения: 173
Подарявам голяма гъба, само за Добрич.

# 96
  • Мнения: 0
Здравейте! Искам да попитам след като се бутилира, колко време трябва да престои в хладилника, преди да се консумира?

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Да попитам някой сблъсквал ли се е с помътняване на течността?
От известно време - 3-4 ферментации и двата ми буркана станаха мътни - почти никаква прозрачност няма течността. Няма промяна във вкуса и аромата, гъбата си изглежда наред... Пием си от нея и не сме имали някакъв дискомфорт. Но созадачавам каква може да е причината.
Преди малко приятелка, на която съм давала малка гъбка, още преди да ми побелеят моите, ми се обади, че и нейния готов чай е мътен  newsm78

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 890
Здравейте,
Проявявам интерес към чаената гъба. Ако някой от Бургас подарява, моля, нека ми пише на лични. Мерси Simple Smile

# 99
  • Мнения: 234
Здравейте и аз съм от Бургас и проявявам интерес към чаената гъба Комбуча - ако някой има възможност да ми даде, нека ми пише на лични. Благодаря предварително!

# 100
  • Мнения: 7
Здравейте.Има ли някои от Добрич или от Шумен ,които има повече комбуча за подаряване.

# 101
  • Перник
  • Мнения: 257
Здравейте, и аз ще помоля ако някой от София или Перник има камбуча да ми пише съобщение мога лично да дойда да си я взема. Благодаря!

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 1 061
аз имам

# 103
  • Мнения: 157
Момичета, как ви се получава комбучата, после пиете ли я?
Аз си купувам от био магазините, обожавам я Simple Smile

# 104
  • Мнения: 5 713
И тук да пиша, че в края на август ще имам за подаряване гъба. От Бургас съм.

Общи условия

Активация на акаунт