Посъветвайте ме !!

  • 5 260
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 232
Моля ви се хора, еднаквите дрехи ще са си еднакви дори и с 2 различни шалчета! Вие ходите лли с едно и също абсолютно всеки ден? Защото на мен ми се е случвало, и то точно в тази възраст и повярвайте ми никак не е приятно. И не че нашите са нямали - просто впоследствие разбирам, че са се стискали от страх да не останат да нямат, което обаче за мен самата не е струвало в момента колкото самочувствието ми, защото понякога 1 чифт дънки спасява работата. Идеята за работенето и за допълнителния стимул не е лоша но авторката е едва седми клас, аз обаче чета между редовете на авторката друго нещо - мила авторке, това, че баща ти дава на майка ти 80 лв - ами тове е просто една МЕГА смешна сума, която като идеш 3 пъти в магазина да пазариш основните неща за ядене и я няма. Да виниш майка си, че не ти ги дава - според мен трябва да ръчнеш малко и баща си, да поговориш и с него, че нуждите ти вече са по-големи, а не да обвиняваш майка си, че не ти дава 80-те лв, защото тя не ти казва, но това което тя дава за теб е много повече. За работа си още малка, но след няколко години ще имаш тази възможност, въпроса е дотогава да стане така че да нямаш някакви големи комплекси сред съучениците си. Така че говори и с него и с нея, едва ли не могат да изкарат от джоба пари за още 2 чифта дрехи примерно.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 459
Кой е казал всеки ден да ходи с едни и същи дънки?
Два чифта дънки, една дънкова пола, няколко клина и няма да ходи с едни и същи дрехи, гаранция.
Важното е основните елементи на дрехите да са качествени и сравнително класически и максимално прости, за да се носят поне два сезона.
Все пак това дете расте и за съжаление трудно може да се носят по-дълго.
И все пак едни хубави дънки от разни тарикатски складове са по 25-30 лева.

Памучни ризки от теранова, калиопе и прочие магазини за младежка мода, са по 10 лева.
Вълнен пуловер 100% вълна от Бенетон на намалението е по 30 лева, носят се поне две-три години.
Клиновете са по 8-15 лева.
Не ми казвайте, че е невъзможно с много скромен бюджет да се облече едно 13 годишно дете и да има усещането, че е облечено добре и модерно.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 12:08 от Azzy

# 17
  • Мнения: 232
Авторката казва, че ходи с едни и същи дрехи... сега остава да се изясни какво е едно и също за нас и за нея.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 459
Емили, а да не смяташ, че аз ходя всеки ден с нов тоалет, който когато съблека в края на деня подарявам на камериерката ми?

# 19
  • Мнения: 232
Azzy, никой не ходи всеки ден с нещо ново. Идеята е обаче да не се ходи нон-стоп с едно и също, да се обновяваме от време на време, за самочувствие.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 459
Напротив, Емили.
Именно това е идеята. Да се ползват едни и същи дрехи, по възможност да не са много, но да изглеждат различно с различните аксесоари.
Защото аз не споделям идеята да посипвам 13 годишната си дъщеря с хиляди дрехи и обувки, които тя пазарува всяка седмица в МОЛ-а с приятлките си и все не и стигат, защото Мимето от "А" клас има едикаква си чанта, която моята дъщеря няма и се предполага аз да и я набавям.
Как не.
На тази възраст едно момиче трябва да се научи да се облича.

# 21
  • Мнения: 2 755
Добре де, толкова струват, ама като майка и, и толкова не дава? Аз ще посъветвам авторката да помоли баща си за допълнително парички за дрехи, да му обясни, че изнемогват. Или другите си баба и дядо. Събирай си парички, като ти останат от пазаруване или някой ти даде, си ги прибирай.

# 22
  • Мнения: 232
Azzy, не разбирам за какво спориш с мен. Може пък за момичето НЯМАМ ДРЕХИ наистина да означава НЯМАМ ДРЕХИ. Нека авторката да се появи и да поясни и тогава пак ще говорим

# 23
  • София
  • Мнения: 3 459
Емили, очевидно е за какво споря.
Твърдо съм убедена, че момичето не ходи с едни и същи дрехи всеки ден.
Сигурна съм, че има поне три чифта долни дрехи и три чифта горни.
И циганите не ходят с едни и същи дрехи.

Твърдението ти, че едни и същи дънки с различни аксесоари не изглеждат различно също не го споделям.
Може би нямаш достатъчно познания за дрехите, модата и изобщо облеклото, но  правилата на добре облечената жена определено диктуват именно такава политика, ако има ограничен бюджет.
По-малко, но по-качествено и просто.
Аксесоарите са ключът от мазето, които дефинират насоката на тоалета.
Една и съща рокля, проста, семпла и съвсем обикновена, облечена с различни обувки, чанта, бижута и изобщо аксесоари изглежда коренно различно.

Отделно в тази възраст са малко... особени.

# 24
  • Мнения: 4 668
Ако момичето автор на темата чете още тук , аз мога да и предложа да и дам разни дрешки ... Слаба съм - 45 кг. и вероятно ще и станат .
Ако може да ми пише на лични ...

# 25
  • Мнения: 232
Хехех Simple Smile) Не мога повече  Joy Joy Joy  Joy Joy Joy hahaha Едни и същи дънки са си едни и същи и повярвай ми двегодишната ми дъщеря ги забелязва тия работи каквото и да им сложиш като аксесоар! Аксесоарите апропо също струват пари, че там може даже повечко да хвръкнат. Но какво ли разбирам аз, нямаща основни познания  Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 3 459
Нямаш, разбира се.
Виж, ако искаш можеш да купуваш на две годшишната си дъщеря или за себе си тоалет за всеки ден, казах ти го вече.
Но твърденията ти не ги споделям и ти го казвам от гледната точка на жена, която може да си позволи доста волности в шопинга.
Защото съм твърдо убедена, че добре облечената жена като резултат не е плод само на финанси.
Трябва и акъл.

# 27
  • Мнения: 232
Ок разбрахме че си номер едно в акъл и във финанси и в облекло и че обиждаш просто ей така наред без да познаваш някого. А пък аз ще купувам на двегодишната ми дъщеря каквото мога, защото знам, че с пръдня боя не става.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 459
Да, имам познания в това отношение и се водя за добре облечена жена без да съм с различен тоален за всеки ден, който подарявам на камериерката си вечерта.
Нося дрехите си не само по веднъж и много ги обичам.
Дъщеря ми е на пет и определено споделям същия принцип в нейното облекло и тя е добре облечена, без да инвестирам нещо много съществено като финанси, за сметка на акъла.
И ако ми каже, че не иска да носи едни и същи дънки, няма да и купя по един чифт за всеки различен ден.

# 29
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Мисля, че спорите излишно - всеки си има виждане по въпроса! Peace
Ако девойката иска да метне на лични размерите си и предпочитания....

Общи условия

Активация на акаунт