CANGAROO DRIFT 3 IN 1 - мнения?

  • 18 940
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 85
Адаптерите се монтират доста лесно, просто човек трябва да знае точно къде да ги сложи. Не може да се сменят- левия отдясно или обратно. Слага се над мястото, определено за предния борд...  Има си точно място и не се коригира височината. А..още нещо се сещам- кошницата, както и коша за новородено може да се слагат и в двете посоки- и към майката и обратно, без да се обръщат адаптерите. Но доста ще ми е трудно да обясня точно как се слагат адаптерите, затова по- добре е да попитате в магазина, от който сте купили количката. Наистина е лесно Simple Smile

А летният кош се сваля лесно, но просто е въпрос на отработка- за 2 мин съм го свалила, но вече съм пушка в тая област  Grinning Embarassed Аз я пера доста често, тъй като е розовия цвят и се цапа безумно!

При нас, наистина, кошницата за кола си стои в колата и я слагам върху летния кош, когато се налага, тъй като детето ми е големичко и не й е удобно да стои продължително време в кошницата.

# 31
  • Мнения: 0
Здравейте, много интересна дискусия. Много се радвам, че попаднах на нея защото тъкмо се чудя коя количка да избера.
Споделям Вашия опит с магазините. Продавачките като чели не се интересуват каква стока предлагат и не знаят нищо. Когато ги попиташ нещо все едно им бъркаш в здравето. Ужасно е!
След като обиколих всички магазини и не научих нищо, седнах и разгледах в Интернет. Информацията е по - пълна, но много ме обърка
Много харесах Дрифта и още една. Много благодаря за полезната информация за Дрифта. Ако не я бяхте споделили нямаше да я разбера. За това ако някой знае нещо за количка Callisto моля да сподели. Ето как изглежда http://malechko.net/893-3185-thickbox/bebeshka-kolichka-detska-k … allisto-cybex.jpg
Всъщност аз повече харесвам Callisto, но тя е само лятна количка, а е почти на парите на Дрифта.
Имам някого въпроса, на които не мога да си отговоря, за това ако някой има отговора. Моля да помогне.
Реално колко време се ползва детската количка?
Колко време се ползва коша за новородено и нужен ли е той? Може ли вместо него да се използва лятната количка, ако има легнало положение?
Столчето за кола колко време се из полза?
Не е ли по рентабилно да се вземе друго кошче за кола, което да обхваща по голям период?
Простете глупавите ми въпроси, но ми се струва, че ще купа много безполезни неща, които ще ползвам много малко. После какво ще ги правя?

# 32
  • Мнения: 85
Здравей!
Реално колко време се ползва детската количка?
Колко време... много зависи... зависи в кой сезон е родено бебето например... Моята малка дъщеря е на годинка и сме с количка, поне докато спят децата и са малки- трябва. С каката сме ползвали количка до около 2 год. възраст.
Колко време се ползва коша за новородено и нужен ли е той? Може ли вместо него да се използва лятната количка, ако има легнало положение?
Коша за новородено на мен лично ми беше страшно удобен, но това е първите 4 месеца- просто дъщеря ми искаше да гледа какво става навън, т.е любопитка, и... това е... Но съм го използвала и вкъщи, като легълце, като сме в някоя друга стая например, и особено навън- за да спи на равно. След като спряхме да ползваме коша за новородено, използвахме кошницата, прикрепена на рамката- може би 3 месеца някъде... Виждала съм бебета, много мънички, в лятни колички и не съм много убедена, че е най- доброто решение... като цяло, лятните колички са доста по- отворени.
Столчето за кола колко време се из полза?
Столчето за кола по принцип го използваме още. Случи ми се миналата година да се наложи да превозя каката ни /на 4г./ с колата, и тя се намъкна в кошницата... само краката й висяха... Принципно дават кошницата до 13 кг, но обикновено се практикува купуването на стол от 2-ра група за бебета, около годинка.
Не е ли по рентабилно да се вземе друго кошче за кола, което да обхваща по голям период?
Столчетата, които обхващат тази група 0-18 кг например, са доста изправени и новородено бебе не виждам как ще се сложи. В нашата кошница за кола, въпреки, че е точно за малки бебета, подпъхвах отдолу, под плата една възглавничка, за да е по- нормално за бебето.
Предимство на количките, които са 3 в 1 например, е удобството, че самата кошница за кола може да се сложи на рамката на количката.



И другата количка е много хубава  Simple Smile А кога чакате бебето? Надявам се, че дадох някаква светлина по въпроса Simple Smile Дано да се включат още мами, за да можеш да си прецениш най- добре, въз основа на мненията Simple Smile)

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте, благодаря за коментарите за адаптора. Аз успях да го монтирам, след няколко проби в различни посоки.

Още не съм излизала с количката, но ми се струва, че с монтиран кош за новородено, количката не е толкова маневрена, но това ще споделя след днешния ден, когато ще е първото ни излизане.

Относно сенника на лятната седалка, няма степени на положението му, което е недостатък, защото реално не може да се задържи в най-разпънатия си вариант и непрекъснато леко тръгва да се сгъва. Или аз нещо не съм се ориентирала, но обикновено си има бутони от страни на рамката му за различните му степени, а в случая няма такива. Затова имаше коментари, че някой си е взел допълнително чадър. Аз искам да питам, има ли чадъри, които да могат да се задържат на правоъгълната рамка.

# 34
  • Мнения: 85

Относно сенника на лятната седалка, няма степени на положението му, което е недостатък, защото реално не може да се задържи в най-разпънатия си вариант и непрекъснато леко тръгва да се сгъва. Или аз нещо не съм се ориентирала, но обикновено си има бутони от страни на рамката му за различните му степени, а в случая няма такива. Затова имаше коментари, че някой си е взел допълнително чадър. Аз искам да питам, има ли чадъри, които да могат да се задържат на правоъгълната рамка.

Радвам се, че е станало с адаптерите. А за сенника- има разпънато положение и не се сгъва, но трябва да се опъне в долната част на самия сенник, където е закрепен за рамката, трябва да прещарака. Ако трябва, ще снимам точно каквото имам предвид. Виждала съм да се закрепят чадъри, такива, обикновени, за борда, но най- отстрани, до рамката. Иначе такива чадъри за тази рамка- не съм виждала.

# 35
  • Мнения: 0
Благодаря mamaqni,
ориентира ме. Моята реална дилема е, че ми хареса Callisto. Дрифта ми се струва по практичен, но има много свежи цветове.  А според теб, може ли коша за новородено да се използва при пътуване са спане и да не купувам на първо време сгъваема кошара.

Всичко ми се струва толкова трудно. Дори не знам какво ще правя с бебето като се роди. Много съм притеснена дали ще мога да се справя.
А бебчо очакваме в края на месеца.

# 36
  • Мнения: 85
Благодаря mamaqni,
ориентира ме. Моята реална дилема е, че ми хареса Callisto. Дрифта ми се струва по практичен, но има много свежи цветове.  А според теб, може ли коша за новородено да се използва при пътуване са спане и да не купувам на първо време сгъваема кошара.

Да, може да се използва без проблем за новородено бебенце, имам приятелка, която го използва доста активно коша- и за нощем и за през деня. Но честно казано, ако се колебаеш и се чудиш дали сгъваема кошара да купуваш, или само с коша, кошарата спокойно можеш да я ползвам доста по- дълго време... Първоначално с високото ниво, после и като кошара за игра и спане... Може би си мисля, че в твоя случай лятната количка  е по- удачния вариант... Не знам... именно, че коша за новородено ще можеш да го ползваш до есента, после зимата няма да ти трябва вече, и пак оставаш реално с такава количка...
Пък когато се появи бебо, няма страшно!!! Пиши ми ако имаш още въпроси или притеснения Simple Smile Може и на лични Simple Smile)


# 37
  • Мнения: 0
Благодаря Mamaqni, искам само да те питам още нещо. Ако избера тази Callisto според теб първите месеци удачно ли е да търся вариант да затварям коша или мога да го отварям спокойно да преминава въздуха. Питам защото другото което ме хвана в тази количка е някаква лятна функция при, която се сваляли страниците за да не прегрее бебето. Имам една приятелка която роди преди около година и бебето имаше много пъпки по лицето. Доктора и обяснил, че е от прегряване и не е хубаво бебето да се завива много.

# 38
  • Мнения: 85
Благодаря Mamaqni, искам само да те питам още нещо. Ако избера тази Callisto според теб първите месеци удачно ли е да търся вариант да затварям коша или мога да го отварям спокойно да преминава въздуха. Питам защото другото което ме хвана в тази количка е някаква лятна функция при, която се сваляли страниците за да не прегрее бебето. Имам една приятелка която роди преди около година и бебето имаше много пъпки по лицето. Доктора и обяснил, че е от прегряване и не е хубаво бебето да се завива много.

Идеята на коша за новородено, принципно, е бебето да е на закътано местенце, без да духа и да става "течение". Не бива да прегрява бебето в никакъв случай, но не смятам, че трябва да махаш от нея каквото и да е. Бебето ще е твърде мъничко и не бива да се рискува. Аз не успях да намеря в нета как точно изглежда тази количка в легнало положение, затова, ако можеш- прати ми линк /може на лични/ да погледна и да ти кажа моите виждания Simple Smile)

# 39
  • Мнения: 0
Едва сега разбрах защо е този кош.  В такъв случай, най - добре да се вземе комбинирана. Колкото и за кратко да се използват кошовете така ще е  по - защитен бебчо.
Значи решено ще поръчам Дриф-та
Благодаря много за помощта




PS: Не използавм лични съобщения, защото съм нова в този форум и още не съм го разучила.
За в бъдеще май - ще ми се наложи, често да го ползвам и ще го разуча.

# 40
  • Мнения: 85
Едва сега разбрах защо е този кош.  В такъв случай, най - добре да се вземе комбинирана. Колкото и за кратко да се използват кошовете така ще е  по - защитен бебчо.
Значи решено ще поръчам Дриф-та
Благодаря много за помощта

няма проблем Simple Smile Мога да кажа само като слабо място на количката.. дръжката... много трябва да се внимава с нея и да се натиска по тротоарите от двете страни, а не в средата... Може да поогледаш още варианти, с каката сме ползвали ето тази  http://www.slunce-bg.com/productv/24/cangaroo-dayana-new.html  /само, че в розово- тогава имаше/ и бях много доволна също- комбинирана е и не се купуват кошове и прочее... Цената й е добра и е хубава също, но реших с дребка да експериментирам с новата, въпросния "дрифт". Но ако много си си харесала другата- огледай я хубаво дали може да се ползва за новородено- ако може- не го мисли, да не ти остане после като несбъдната "мечта" Simple Smile)

# 41
  • Мнения: 0
Поръчах Дрифта и вече ми я донесоха. Не очаквах толкова бързо. Изглежда много добре. Поръчахме в синьо. Много е хубаво. Мисля, че бебчо ще се чувства много добре в нея. А и на изписването ще имам кош в който да поставя бебчо за снимките. Решила съм да поканя всичките си приятели на изписването и да направим едно голямо парти. Всички ми казват, че няма да ми е до парти и ще съм много изморена, но аз държа да има.

# 42
  • Мнения: 85
уааау Simple Smile честито тогава Simple Smile) дано бебчо да се чувства добре в нея Simple Smile Приятелката ми има синя и изглежда супер, а моята е розова Simple Smile

# 43
  • Мнения: 75
Здравейте,
Спряла съм се на тази количка, но единствено тук срещам информация, че летния кош се маха. Дори когато ходих в магазин да я видя, магазинерката ми каза, че не се маха. И в сайта на cangaroo не е показана как изглежда със зимния кош само. Някой ако има снимка, ще се радвам да качи, за да видя как изглежда с махнат летен и монтиран зимен кош или кошница за кола.
Благодаря ви дами  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2
аз мисля, че 600лв за тази китайска количка не си заслужава, е това е мое мнение Simple Smile..
спряла съм се на тези колички http://kasida.bg/kombinirana-bebeshka-kolichka-bebetto-2v1-vulcano-578-17812.html    мисля че покрива всички изисквания на една майка Simple Smile
направи ми впечатление, че повечето колички, които са с два коша на летния няма опция с лице към майката или ако има то няма напълно легнало положение, а случайно ако има то краченцата на детето ще стърчат във въздуха (количките с трансформиращ се кош)което за мен е непрактично.
Също така, че летните кошове са прекалено тесни и къси  Sad дълго време се рових за количка, като съм с ограничен бюджет естествено Mr. Green  и тези на Bebetto най ми допаднаха, ще се радвам ако има някоя мама, която да сподели мение  Simple Smile за този модел

Общи условия

Активация на акаунт