А коя книга четат в момента децата ви? - 2

  • 53 577
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 824
Елл, много ти благодаря, ще се включим в теста, Пръси Джаксън ни е любимец и имаме всички негови книги.

Късмет ви желая Simple Smile

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз май съм пропуснала, че е излязла нова поредица на Р.Риърдън, става дума за Героите на Олимп. Обаче синът я видял на задната корица на книгата, която сега чете - "Огненият престол" от Хрониките на Кейн - и ми напомни, че я иска. Ще трябва да се купува. Ние също нямаме пропуск и имаме всички книги дотук, обаче Егмонт започнаха да се оливат с цените. Дано си заслужават 20-те лева. Някое дете от вашите чело ли е тази първа книга - "Изчезналият герой"? Да сподели, макар че виждам добри отзиви в Хеликон например.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 824
Аз май съм пропуснала, че е излязла нова поредица на Р.Риърдън, става дума за Героите на Олимп. Обаче синът я видял на задната корица на книгата, която сега чете - "Огненият престол" от Хрониките на Кейн - и ми напомни, че я иска. Ще трябва да се купува. Ние също нямаме пропуск и имаме всички книги дотук, обаче Егмонт започнаха да се оливат с цените. Дано си заслужават 20-те лева. Някое дете от вашите чело ли е тази първа книга - "Изчезналият герой"? Да сподели, макар че виждам добри отзиви в Хеликон например.

За "Изчезналият герой" - от известно време я гледам в книжарниците и смятам да я купя, когато имам възможност. Изглежда много добре - с търди корици е, хартията не съм я заглеждала колко е хубава. Доста е дебела. Сигурно това също е определящо за цената. Разбрах, че главните герои са други, но сред второстепенните има и такива от поредицата за Пърси. Според мен цената си заслужава, но и след като детето ми я искаq нямам избор да не я купя.

# 78
  • Мнения: 455
"Изчезналият герой" определено си заслужава, наистина има нови герои, но историята е свързана и със старите, като част от тях ( дори някои главни ) участват и в тази книга. Пърси само се споменава Simple Smile, няма да ви разкривам защо. В общи линии е едно добро продължение на поредицата за Пърси и определено много по-интересна ( поне по мое мнение ) от Хрониките на Кейн.

# 79
  • София
  • Мнения: 15 287
Днес купих тези две от доста голяма поредица:

 

Надявам се да му харесат, защото заглавията на останалите книги от поредицата обещават опознаване на много светове.  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 382
Днес купих тези две от доста голяма поредица:

 

Надявам се да му харесат, защото заглавията на останалите книги от поредицата обещават опознаване на много светове.  Simple Smile

Преди година-две синът ми прочете около 6 книги от тази поредица и товага много му харесваха. Освен самите истории, отзад има и речник на понятията от епохата.

А сега започна тази:

# 81
  • Мнения: 16
Големият (8 години) чете това:
Ситният (две  Wink) това:

Поредицата 'Детективи с машина на времето' (две книжки сте показали горе) е много хубава, пълна е с исторически факти и книжките са на много прилична цена - 4 лева  Peace

# 82
# 83
  • у дома
  • Мнения: 7 183
Чете тази - аз не съм я чела си признавам,нямам представа колко е подходяща ,но си я чете с интерес.

# 84
  • Мнения: 382
Не мога да не се намеся за "Хвърчащата класна стая"! Четох я преди няколко дни по препоръка (направо молба) на сина ми и оттогава само за нея говоря. Велика е! Синът ми каза, че я е чел 3-4 пъти (може би между 2 и 4 клас). Сигурно по един начин я възприемат децата, а още повече неща можем да открием ние възрастните. Аз си я представях, че е за обичайните младежки (момчешки) лудории като съдех по заглавието, но се оказа мнооого повече. И двамата се попитахме - "Плака ли като я чете?" И двамата отговорихме - "Да!" Обаче не от онова тъжното плачене, а по-различно - и от вълнение, и от възхищение...Simple Smile

Радвам се, че не пропуснах тази книга в живота си (дори и късно четена) и си представих как отдавна все отклонявам по някакъв начин молбата на детето да я прочета и аз...
Не знам дали на всички деца и възрастни би се харесала толкова, но за мен е 6+ Simple Smile .

По-конкретно по темата. Ще започне тази, за да "пробва" автора:

# 85
  • София
  • Мнения: 6 166
Светле, само името на автора е достатъчна гаранция. Аз лоша книга от Кестнер не съм чела. /не, че съм изчела всичките/

# 86
  • Мнения: 66
svet, последно четох "Дребнио волен народ'', много добър превод.

# 87
  • Мнения: 4
Ние пък сме още малки да четем сами, но наскоро ни подариха "1001 неща, които да откриеш в града" и Борислава доста се забавлява с нея. Чак се изненадвам как задържа вниманието си толкова време.

http://cleverbook.net/?page_id=55

Някой ако ми обясни как се вмъкват картинки, другия път ще представя и снимков материал Simple Smile

# 88
  • у дома
  • Мнения: 7 183
Благодаря за отзивите-трети клас е и днес е довърши,взели сме я от библиотеката и в момента нямам възможност да я прочета,но със сигурност Коледната ваканция ще намеря време и ще я вземем пак.Почивните дни ще си я попълва в читателския дневник,та ще надзърна да видя какво е писал.
И аз съм чела доста книги на Кестнер,но точно тази не съм  Embarassed
Иначе лятото прочете доста книги на Кестнер-Антон и Точица,Двойната Потхен,Емил и тримата близнаци(така и не намерихме в библиотеката или от познати Емил и детективите) ,Малкият мъж,та установи че по принцип му харесва като автор.

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 20:22 от svetlaem

# 89
  • София
  • Мнения: 6 166
Щом му е харесала "Малкият мъж", потърси и продължението "Малкият мъж и малката мис". Синът ми много хареса "Това се случи на 35 май". Чете я преди близо две години, но често се присеща за нея.

Общи условия

Активация на акаунт