Kakво е това в сиренето?

  • 9 815
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 294
Според мен не трябва случаят да бъде без последствия. Аз ако бях, щях да се свържа с някоя медия, хем е лято, та, нямат много работа, ще ме отразят, те, вече ще ти помогнат, та, възможно е дори да поемат разходите, ако наистина е толкова скъпо. Според мен това е един хубав материал за едни хубави тебешири. Успех, и не се отказвай. Само така нещата ще се променят!

# 16
  • Мнения: 2 401
Според мен това е един хубав материал за едни хубави тебешири. Успех, и не се отказвай. Само така нещата ще се променят!

 Mr. Green  Могат чудесно да го вържат с вълненията покрай предстоящата нова учебна година..  Mr. Green

# 17
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
Да ви кажа преди време....около 3 години си купувахме само сирена Белица,страхотно беше навкус,цената му не беше от най-ниските и предполагахме,че отговаря на нужното качество.Обаче....един ден точно по същия начин хрускаше и имаше малки бели парченца с диаметър от нищожни милиметри.Не знаех какво е това.Следващия път пак взехме една бучка от това сирене.По същия начин беше и изхвърлих сиренето,след като остана по-малко от половината.Направо беше гадно да се дъвче и го оставих за баница преди да изхвърлим остатъка.След това минахме на друг вид сирене,оплаках се в магазина от където пазаруваме,но те нищо не могат да направят,трябвало е може би в ХЕИ или агенцията по храните,знам ли...Сега като се замисля,това сирене не съм го виждала в хранителните магазини може би от 2 години,явно е имало защо.

# 18
  • Мнения: 2 401
А, да бе, нищо не могат да направят.  Laughing
Мен например в кварталния магазин са ме назначили доброволец ОТК. Винаги ме питат за новите продукти, които купувам. Кажа ли ОК, почват да зареждат по-сериозни количества.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 0
Калциев хлорид - хранителна добавка

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
По едно време всяка втора буца сирене, която купувахме, хрупаше. Все едно черупки от яйца. От няколко месеца насам не се беше случвало да попаднем на такова. Единия път със сигурност не беше в опаковка, а от тези в тавите

# 21
  • Мнения: 2 030
Само един път съм попадала на хрупащо сирене, от тава - пишеше сирене "Дестан" и вече никога не купувам такова. Само вакуумирано или в кутия със саламура.

# 22
  • Мнения: 4 411
Kакто писах вече не става дума за нещо евтино или ''куча марка''.Смея да твърдя ,че много внимавам и подбирам какво слагам на масата .Явно и утвърдени производители  не държат на името и марката си.
Калциев хлорид - хранителна добавка
Това редно ли е да е там?Дали не става дума за технологичен проблем?На опаковката не пише че има такава съставка.Според мен би било редно да го обявят та като купувам нещо вакуумирано да знам ГОРЕ ДОЛУ какво има вътре. newsm78
Може би сте прави ,че трябва да вдигнем малко шум. newsm78Стиха са ни правили на глпаци тези производители. #Cussing out
Ще звънна тук там и ще ви държа в течение.Май лошата реклама ще се окаже по-ефективна и от глобите Thinking.

# 23
  • Мнения: 1
Темата е стара, но я намерих с търсачка, след като купих сирене от мандра "Рилци" (не давам магазина, беше промоция)

Вслючих се, защото за пръв път от над 10 г. ям истински сирене и с търсачка на гугъл се поинтересувах къде е тая мандра - помислих си, че е с. Рилци (има ли такова?)

Аз съм вегетарианка от 10г, но ям млечни продукти и много усещам изкуствените неща, като палмови и др. транс-мазнини
В последните години купувахме само сирене на Маджаров в кутиите със саламура, но и то много ни съмнява
и др. в семейството, които не са вегетарианци за наличието на транс-мазнини - усеща се...
А за останалите сирена (и млека също) на пазара - пълни фалшификати и химия са според вкусовите ни усещания, а те не ни лъжат, защото като българи сме отгледани с мляко и сирене и знаем вкуса им
(и на село сме яли домашно сирене от домашни животни)

...та, учудихме се, че за първи път ядем нещо истинско, което прилича на сиренето по бай-Тошово време Simple Smile))
Дали е изключение, не знам, но ще отида да си купя поне 3-4 буци още

Гледам в гупъл, че фирмата (не давам името й нарочно) която го произвежда има право за износ в ЕС на сирене

може би сме взели от това, предназначено за износ?

Пожелавам обаче на всички други да правят истинско кисело мляко и сирене, каквото имаше преди много години.

# 24
  • софия
  • Мнения: 25 479
Като не даваш нито адрес, нито име какво точно искаш да кажеш? Да ти е сладко, но общо взето, постът ти е безполезен.

# 25
  • Мнения: 1 749
Прилича ми на неумела реклама.

И да ни светнете нас, хищниците с притъпените рецептори какви са тези транс-...мазнини. Laughing

# 26
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
http://novinar.bg/news/veterinari-i-prokurori-tarsiat-tebeshir-v … Mjg3MDs4MQ==.html
"Според запознати не са малко предприятията, които ползват креда и тебешири като добавки към млечните продукти, тъй като по този начин сиренето става по-твърдо."

Моля, виж линка или просто напиши в google "сирене с тебешир". Вкъщи също сме попадали на сирене с такива твърди, хрускащи частици и тогава се поинтересувах какво може да бъде.
Дано това наистина не остане безнаказано.  

Благодаря за информацията!
Просто вече ми писна от боклуци в храните.

Бойкот, това е спасението, никакви наказания , глоби и изследвания няма да ги сплашат.

# 27
  • Мнения: 15 379
Ох, и на мен ми омръзна да не знам какво ям.
Лактеа преди няколко години беше хубаво сирене.

# 28
  • Мнения: 5 710
Чела съм, че за да тежи млякото дават на кравите вар. Те са много глупави твари всичко ядат и минава, ако е м/у другата храна. Може ли такова парченце да попадне в млякото без да се разтвори ( напълно)...

# 29
  • Мнения: 11
Варта гори, едва ли кравата би оживяла след като я погълне Rolling Eyes
За сиренето, контолният орган трябва да направи анализ.

Общи условия

Активация на акаунт