Голямата любов

  • 25 578
  • 263
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 171
По темата - Мисля, че Голямата Любов е просто страст, хормони, влюбване. Пред Голямата Любов винаги има пречки, винаги има невъзможности и затова е издигната на пиедестал като недостижима, неизживяна, желана, търсена, но невъзможна. Голямата Любов е просто идеал, стремеж, пречките и препятствията я стимулират и карат влюбените да се стремят към нея въпреки всичко и с цената на всичко, а истината е, че ако Голямата Любов беше оставена на спокойствие, тя бързичко щеше да бъде изживяна и забравена. Голямата Любов е просто химера.

Това мнение много ми хареса Simple Smile. И аз имах една голяма любов в биографията си, с която ни разделиха "форсмажорни" обстоятелства. Но съм убедена, че ако бяхме останали заедно, нямаше да мисля за нея като за "голямата любов".

# 211
  • Мнения: 69
Хемингуей беше казал нещо подобно, че голямата любов я разпознаваш по това, че когато си с нея се чувстваш безсмъртен.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 957
Хемингуей беше казал нещо подобно, че голямата любов я разпознаваш по това, че когато си с нея се чувстваш безсмъртен.

Ха, значи всички любови, които имах преди да се родят децата! Мъжка му работа...
Преди да имам дете си бях Супергърл, безсмъртна отвсякъде.

# 213
  • Мнения: 65
Цитат
Е, точно за това иде реч, Голяма е, защото е неосъществена докрай...

А каква е любовта между хора,обичащи се до гроб?
И отивайки си един след друг поради невъзможност да си представят живота без другия?
Тя е осъществена и ....?  
Каква?  

Изгубена  Wink

Някой попита защо винаги се свързва любовта със страст и секс... Любов ли е едно продължително съжителство без желание за секс?

# 214
  • Мнения: 1 288
Нещо напоследък взеха да ми убягват грандиозните концепции на крайностите.
Не вярвам в нищо "голямо", "незаменимо", "вечно". Това са глупости.

# 215
  • Мнения: 1 432
Цитат
Е, точно за това иде реч, Голяма е, защото е неосъществена докрай...

А каква е любовта между хора,обичащи се до гроб?
И отивайки си един след друг поради невъзможност да си представят живота без другия?
Тя е осъществена и ....?  
Каква?  

Изгубена  Wink

Някой попита защо винаги се свързва любовта със страст и секс... Любов ли е едно продължително съжителство без желание за секс?


Любов е! Платонична  Mr. Green

# 216
  • Мнения: 5 370
Снощи довърших една книга, за първата съпруга на Хемингуей, Хадли.
Та...понеже я напуска заради друга , а тук твърде често се заиграват с това, че, видите ли, човек имал право на щастие, лошо нямало да си го търсиш, щастието де, и Гооооолямата любОФФ, той след нея има още 3 съпруги и камара любовници....в търсенето на Любовта....


В крайна сметка си тегли куршума, а малко преди смърттта си признава, че да, първата , Хадли, е била ГОЛЯМАТА...
А той си е тръгнал от нея.

# 217
  • Мнения: 695
Има неща в живота ни който са толкова големи, че просто не можем да ги понесем

# 218
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако Хадли го беше гръмнала още навремето, колко разочарования в търсенето на Голямата любов щеше да му спести!

# 219
  • Мнения: 7 947
Има неща в живота ни който са толкова големи, че просто не можем да ги понесем

 Peace

Повечето ми приятелки или познати имат една такава голяма любов и въздишат по нея, с нотка на носталгия, на съжаление и тн, но в общи линии - с приятна емоция.

# 220
  • Мнения: 65
А кое доказва, че Хемингуей, оставайки с Хадли не би се гръмнал по-рано  Laughing

# 221
  • Мнения: 183
..... щом разбере, че не е това, което е искал (по-скоро очаквал), нека да приключк с този брак или връзка и да си дири щастието по широкия свят.
наясно съм, че като цяло хората са страхливи същества, страх ги е да поемат рискове с евентуален резултат на самота и неуспех, и затова си натискат парцалите при нелюбими или направо непоносими хора, но вече бомбата тиктака -в един момент някой различен мухльо или смотла могат да им се видят като голяма любов и това просто да е повод да кръшкат, и евентуално да се разведат. Комбинация от причинно-следствени връзки и чисти случайности.

Хърмаяни, за щастие с неверността върви и гъвкавостта, така че предателството на голямата любоов все пак се преодолява. Хората преживяват дори смъртта на партньора си и пак се влюбват и обичат, а какво остава при други обстоятелства. Simple Smile
За мен е удоволствие да те чета.....особено сега когато направо не мога да вържа какво се иска от мен

Все пак да кажа нещо по темата - голямата любов е между двама самостоятелни партньора обединени от непреодолимата нужда да бъдат заедно. Всяка зависимост изкривява връзката.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 20:33 от Черна точка на слънце

# 222
  • Мнения: 5 370
А кое доказва, че Хемингуей, оставайки с Хадли не би се гръмнал по-рано  Laughing
Когато това се случва, той е бил над 60 годишен, сигурно понаживял се, поразочаровал се, но...сигурно ПАК би се случило.
Хемингуей е имал сериозно раняване през Първата световна, което води до редица по-нататъшни проблеми, несигурности и страхове (Фройд , да, и пак Фройд), а Хадли през цялото време го подкрепя, окуражава, посвещава му се ....

Дори той в един момент и предлага немислимата за ония дори години конфигурация от съжителство на трима. Обичам Хадли, но обичам и Полин, дявол да го вземе. Коя е по-голямата любОФФ?
(тоест, той се подвежда по бурните изживявания в море, предложени му от Полин, и решава да напусне тихото "семейно пристанище" на Хадли. За което мнооого по-късно съжалява)

# 223
  • Мнения: 3 425
И кво? Значи няма голяма любоФ,така ли Tired

# 224
  • Мнения: 5 370
За мене лично е по-добре без ГООООЛЯМА любов. Искам тихо, спокойно пристанище, може и без много страсти, искам просто спокойствие и да има на кого да се нагуша, да споделя и да ме подкрепи.
Много често, мисля, голямата любов се бърка с голяма страст.

Общи условия

Активация на акаунт