Голямата любов

  • 25 580
  • 263
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 216
И кво? Значи няма голяма любоФ,така ли Tired

А, добър ден  Mr. Green

За мене лично е по-добре без ГООООЛЯМА любов. Искам тихо, спокойно пристанище, може и без много страсти, искам просто спокойствие и да има на кого да се нагуша, да споделя и да ме подкрепи.
Много често, мисля, голямата любов се бърка с голяма страст.

Тук съм ЗА с двете ръце  Peace

# 226
  • Мнения: 7 947
Е, без страст колко дълго се живее?

# 227
  • Мнения: X
Това за "съжалението на Хемингуей" е доста изсмукано от пръстите. Ни най-малко не е съжалявал, убедена съм. Как го натоварихте човека само... "хак му е, щом е зарязал първата жена, нека после се лута сред любовници и се застреля накрая!". Илядо пъти предпочитам да имам 4 големи любови вместо една "изслушваща, подкрепяща" не знам си каква но отдавна изтъркана детска любов, която вече ми е отесняла.
Писателите са невротици, мръсни хора, запознаваш се с един, след три години се събуждаш до непознат със същото име, тия истории със съжалението са ми крайно невероятни, пренатоварване с излишен смисъл на някакво малко съжаление, което човека някога си е казал-  "мъчно ми е за Хадли" примерно.

# 228
  • Варна
  • Мнения: 957
Е, без страст колко дълго се живее?

И защо спокойствие да означава "без страст". Вилико, без "страст" не означава непременно "без секс". "Без страст" аз го тълкувам като "без излишни драми", няма лошо да е с много секс.

# 229
  • Мнения: 7 947
Е, без страст колко дълго се живее?

И защо спокойствие да означава "без страст". Вилико, без "страст" не означава непременно "без секс". "Без страст" аз го тълкувам като "без излишни драми", няма лошо да е с много секс.

Беше по повод цитата на Жозефината. Прочети го пак. Там има една нотка особена.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 957
Е, без страст колко дълго се живее?

И защо спокойствие да означава "без страст". Вилико, без "страст" не означава непременно "без секс". "Без страст" аз го тълкувам като "без излишни драми", няма лошо да е с много секс.

Беше по повод цитата на Жозефината. Прочети го пак. Там има една нотка особена.

Ох, Вилико, ти си я виждаш особената нотка. Точно за мнението на Жозефина става дума. Аз там видях "не държа на излишни драми, тръпки, пеперуди, стягане на диафрагмата/буря в слънчевия сплит", демек - бурни страсти. Липсата на хубав секс не е полезна за здравето.

# 231
  • Мнения: 7 947
Еми виждам я, затова пиша! ЩО?
За мен да намеря пристан , да се сгушвам, да споделям и да ме подкрепят въобще не се изчерпва с това, което искам от Мъж до мен. Че аз и в мама мога да се сгуша, и в приятелка, да си побъбрим и тн. Звучи ми ужасно дори...

# 232
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, без страст колко дълго се живее?

И защо спокойствие да означава "без страст". Вилико, без "страст" не означава непременно "без секс". "Без страст" аз го тълкувам като "без излишни драми", няма лошо да е с много секс.

Точно!

# 233
  • Мнения: 7 947
Добре, дами, разбрах, че за вас тихия пристан и липсата на страст, но подкрепена с много каруцарски секс без емоция - е върха на сладоледа.

# 234
  • София
  • Мнения: 62 595
За много хора това е любовта. Я такава им е емоционалната природа, я опитът е довел до такива мисли...
Аз съм твърде емоционална, за да живея без страст. Страстта е един от стълбовете, върху които се гради семейството ни. Ако не изпитвам страст към мъжа, с когото живея, не мога и секс да правя с него.

# 235
  • Мнения: 7 947
За много хора това е любовта. Я такава им е емоционалната природа, я опитът е довел до такива мисли...
Аз съм твърде емоционална, за да живея без страст. Страстта е един от стълбовете, върху които се гради семейството ни. Ако не изпитвам страст към мъжа, с когото живея, не мога и секс да правя с него.

Ъхъ  Peace

И да, опитът. Познавам жени, които са имали неуспешни връзки/бракове. Та те в даден момент не търсеха страстта и влюбването. А сигурността. Казваха, че им е писнало.

# 236
  • Мнения: 2 908
Вилико, само не ми казвай,че е много страстно все още у вас... Wink
Няма голяма любов-мислиш си,че има, ама се оказва надут балон с хелий.

# 237
  • Мнения: 814
За мен лично голямата любов беше невъзможната.Всяко недоизживяно нещо  имам склонност да го идеализирам и да си мисля , че е невероятно. Както е казано в Библията обаче -"Всичко си има време..."   и разбрах , че изобщо не съм я срещала , а може и да не я срещна.Може би е само мит? newsm78

# 238
  • Мнения: 3 216
Е, без страст колко дълго се живее?

А САМО със страст колко дълго ще да е?

Струва ми се, че не схвана мисълта на Жози, ама здраве да е  Peace

# 239
  • Мнения: 1 288
Снощи довърших една книга, за първата съпруга на Хемингуей, Хадли.
Та...понеже я напуска заради друга , а тук твърде често се заиграват с това, че, видите ли, човек имал право на щастие, лошо нямало да си го търсиш, щастието де, и Гооооолямата любОФФ, той след нея има още 3 съпруги и камара любовници....в търсенето на Любовта....

Дали е търсел гуемата любов или просто поредната пу*ка...ъъъ, извинети - любов?

Вече почвам да си мисля, че, ние, жените си съдаваме тези химери, а мъжкото съзнание друго вижда и друго иска.

Общи условия

Активация на акаунт