Голямата любов

  • 25 544
  • 263
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Не че отсега така му викат на нагона, само от късното Средновековие!  Simple Smile Задължително трябва да е облечен в риск и скришност на секса и да не сесреща много-много с ежедневието, обичайните човешки кривици, че я опорочават и принизяват.

# 46
  • Мнения: 1 174
Ако навремето си се омъжила след увлечение прибързано, свикваш с този човек, то избор нямаш особен и по навик си я карате така, скучно и нелюбовно.
И всъщност никога не си имал любов, а само увлечение  Thinking
И тогава го срещаш, човек, който наистина обичаш, към който се стремиш с цялото си същество.
И това не пречи да му събираш чорапите от пода  Crazy
Ти пак го обичаш.
Нали всъщност обичате мъжете си, пък им търпите недостатъците  Thinking
Та защо веднага заявихте как тази любов е такава щото била невъзможна, а ако стане възможна - ще изчезне с битовизмите  Thinking

# 47
  • Мнения: X
Голямата любов може да срещне ежедневието и пак да остане Голямата,единствената, неповторимата любов.....не е задължително да се превърне в обикновена.

....... а Голямата, ех Голямата любов-тя е земетръс, торнадо, хормонално цунами, сладко невъзможна.....
Това не е любов,а взрив.И като такъв изгасва прекалено бързо...няма време да се превърне в Голяма любов. 

# 48
  • Варна
  • Мнения: 957
Краси, а какво и е лошото на обикновената любов?

# 49
  • Мнения: X
Краси, а какво и е лошото на обикновената любов?
Няма лоша любов.    Grinning
Просто не е задължително Голямата любов да се трансформира в обикновена,както и не е задължително страстната любов да премине в Голяма.... 

# 50
  • Мнения: 170
Та защо веднага заявихте как тази любов е такава щото била невъзможна, а ако стане възможна - ще изчезне с битовизмите  Thinking

Защото Голямата любов се характеризира с идеализирането и. Тя е нещо свято, силно, ударно, води се от свещена романтика, страст, силни усещания, няма разум, само трепети, нагони, усещания...тя е вихрушка, заслепява, удря, шамаросва, пречките и трудностите я стимулират сами по себе си..и тя се засилва не въпреки тях, а на база тях...

Според мен "Голямата любов" е литературно понятие.

Това не е любов,а взрив.И като такъв изгасва прекалено бързо...няма време да се превърне в Голяма любов.  

Е, точно за това иде реч, Голяма е, защото е неосъществена докрай...То е като "възможността", пропуснатата възможност винаги е златната такава.

Последна редакция: пн, 22 авг 2011, 11:46 от Tumba_lumba

# 51
  • Мнения: 12 674
Мостовете на Медисън. Това е за мен пример за голямата любов.
Не ми се е случвало, а и не вярвам да ми се случи.
Брей, не мисля само аз така. Дочетох темата  Mr. Green

Може и да ти се случи. И тогава, като Мерил Стрийп, преценяваш. Защото човекът освен чувства, има и разум.


Kраси, сигурно Обикновената любов Wink е скучната, улегнала, тиха обич, няма големи сътресения, но чувстваш, че винаги можеш да се приютиш под заслона и, а Голямата, ех Голямата любов-тя е земетръс, торнадо, хормонално цунами, сладко невъзможна, хахха дрън-дрън ярина... Laughing Wink Laughing Laughing Laughing .. Сексуалния нагон вече така ли му казват-Голяма любов... Mr. Green


Голямата любов може да се превърне в обикновена. Тогава имаш 2 в 1.

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
То, хубаво аз търпя неговите недостатъци и той моите, но някак след Големия взрив, с ежедневието, ако всеки от нас не се беше попревил (късмет, че се взехме доста млади, че на стари години надали), едва ли голямата ни любов щеше да оцелее толкова години. Например, ако той не се научи да си слага мръсните чорапи в коша за пране, а аз..., аз нямам недостатъци  Wink!

# 53
  • София
  • Мнения: 23 110
Като чета постовете на някои съфорумки, установявам, че изобщо не разбирам от любов  Mr. Green

Не знам дали няма да ме тресне хормонът към 40-така, но мъжът си няма да напусна заради "голямата любов". Аз и без това с колко холивудски красавци съм му изневерила, в които бях влюбена до полуда, па ще го зарежа заради някой нашенец, как пък не.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 957
Хм, така, както го описвате излиза, че това чудо "Голямата любов" си е началото на всяка една любов. Дали ще оцелее във времето, дали ще изчезне, дали ще остане нереализирана, си е отделен въпрос.
Има ли любов, която да не започва като "Голяма"?

# 55
  • Мнения: X
Цитат
Е, точно за това иде реч, Голяма е, защото е неосъществена докрай...

А каква е любовта между хора,обичащи се до гроб?
И отивайки си един след друг поради невъзможност да си представят живота без другия?
Тя е осъществена и ....?  
Каква?  

# 56
  • Варна
  • Мнения: 957
Цитат
Е, точно за това иде реч, Голяма е, защото е неосъществена докрай...

А каква е любовта между хора,обичащи се до гроб?
И отивайки си един след друг поради невъзможност да си представят живота без другия?
Тя е осъществена и ....?  
Каква?  

Любов, обикновена вероятно, оцеляла въпреки всичко.

Наблюдавам, че въпреки всичко, тя е най-често срещаната.

# 57
  • Мнения: 1 174
Мостовете на Медисън. Това е за мен пример за голямата любов.
Не ми се е случвало, а и не вярвам да ми се случи.
Брей, не мисля само аз така. Дочетох темата  Mr. Green

Може и да ти се случи. И тогава, като Мерил Стрийп, преценяваш. Защото човекът освен чувства, има и разум.


Аз си мисля, че всичко е субективно. За мен Голямата любов може да значи това, което имам в момента, без да знам, че за друг това, което имам в момента е дребна тръпка  Laughing
То малко като с готвенето - мисля си че правя страхотна мусака, докато не опитам тая на комшийката. А за съществуването на по - изискани ястия дори не подозирам  Laughing
Ако обаче никога не опитам мусаката на комшийката и смятам, че изисканите манджи са точно толкоз вкусни като мусаката, тъй ще си умра мислейки за Голямата любов като за Голямата мусака  Joy

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Като чета постовете на някои съфорумки, установявам, че изобщо не разбирам от любов  Mr. Green

Не знам дали няма да ме тресне хормонът към 40-така, но мъжът си няма да напусна заради "голямата любов". Аз и без това с колко холивудски красавци съм му изневерила, в които бях влюбена до полуда, па ще го зарежа заради някой нашенец, как пък не.

това е то, криза на средната възраст! И на всичко отгоре голямата любов не е нито хубава, нито умна, а просто се е появила в подходящия момент. Същото важи и за жените, и за мъжете. Затова, може да е смешно, ама трябва да се внимава за евентуална бъдеща конкуренция и да се разчиства своевременно. Щото, ако той така се влюби,че реши, че му е голямата любов, ще има много ядове да бере домочадието. Затова - профилактика!

# 59
  • Мнения: 9 990
Мостовете на Медисън. Това е за мен пример за голямата любов.
Не ми се е случвало, а и не вярвам да ми се случи.
Брей, не мисля само аз така. Дочетох темата  Mr. Green

Може и да ти се случи. И тогава, като Мерил Стрийп, преценяваш. Защото човекът освен чувства, има и разум.


Аз си мисля, че всичко е субективно. За мен Голямата любов може да значи това, което имам в момента, без да знам, че за друг това, което имам в момента е дребна тръпка  Laughing
То малко като с готвенето - мисля си че правя страхотна мусака, докато не опитам тая на комшийката. А за съществуването на по - изискани ястия дори не подозирам  Laughing
Ако обаче никога не опитам мусаката на комшийката и смятам, че изисканите манджи са точно толкоз вкусни като мусаката, тъй ще си умра мислейки за Голямата любов като за Голямата мусака  Joy

Или да установиш, че мусаката и е пресолена или изгоряла.А пък на онази, от съседния блок пък не е зле, на вкус е като твоята, но картофите са и по-наедро нарязани. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт