ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 453
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 116
Morgana , успех ти желая и аз. Нали бяхме в същото положение... и училището даже сменихме.
Нямам търпение да започнат училище и да натрупам впечатления от новата класна (макар че имам вътрешното усещане, че ще е страхотна)
Днес ходихме до Метро, купихме малко тетрадки на Херлиц- хубави са. Блокчета А4 взех, но хартията им е много грозна- тип вестникарска, ама това чак вкъщи го разбрах.
Купих и цветни найлонови обвивки за малките тетрадки, по две от цвят са.
Раниците не ми харесаха. Имаше прилични на Пума, но без джобче отстрани за вода.

# 376
  • София
  • Мнения: 6 477
И ние днес опитахме да направим пазар, ама не ни се получи. Може би понеже и двете сме кашлящи и смъркащи, та кратка разходка стана. Да ви питам - какви тетрадки ще им трябват за втори клас - тесни и широки редове или вече са широки? За квадратчетата - май вече ще са малки? newsm78
Ние само с нова раница се обзаведохме - лека, удобна и на добра промоция Wink
Тедка, успех и на вас с новото училище. ,
Моята дъщеря ме попита днес кой ще я представи на новия клас понеже се притеснявала малко, независимо, че познава част от децата....Абе, пак Радини вълнения ще имаме Laughing Laughing

# 377
  • Мнения: 911
Здравейте момичета,

отдавна не съм писала по ред причини.

Вече приключва ваканцията и пак сме под напрежение и вълнение около училището.

Ученичката си прочете книгите, малко сме писали и диктовки, но с математеиката никак не сме на ти. Решава, мисли, но не й е приятна тази наука.

Вчера влязох в сайта на училището и видях, че целата учебна година втори клас ще бъдат втора смяна - от 13.30. Чудя се как се организират работещите хората без баби и детегледачки в този случай. Ние мислим да наемем такси, което да я води в 13. 15 на училище, а аз ще я прибирам след работа.
Много ми е притеснено и напрегнато.

# 378
  • София
  • Мнения: 7 673
Моргана, при нас искат тесни и широки редове. Но класната каза, че грубо след изписването на първите тетрадки, ще ги сменят с такива с широки редове. По математика - директно на малки квадратчета ще пишат.
Маша, а занималня нямат ли децата сутрин?
Моите днес ходиха с баща си на топлия басейн на Панчарево. Било лудница. А пък аз ходих да пазарувам - дрешки за децата, разни дреболии за у-ще, които бяха попривършили. Голям кеф. А София - празнааа. Егати кефа. Взех разстоянието от нас до Джьмбо сигурно за два пъти по-малко време от нормалното. Никакви коли нямаше.  Party
Утре може Павел да отиде с баща си на аквапарка в Пловдив, ще видим.
Новата класна поиска да й нарисуват спомен от лятото, та днес твори милото.
Имаше една ваканционна книжка от старата класна, която Павел не е пипнал. Така и не разбрахме задължителна ли е, или по желание. Както и да е, не желае да работи по нея и дано не му направят проблем.
Момичета, хич не искам да свършва ваканцията. Колко малко остана.  Sad

# 379
  • Мнения: 2 474
Леле,Иринка,каква си ми мъничка и компактна,а как мащабно действаш.И все си на фронтовата линия.Ами сигурно е така с повече деца. Hug
Хайде лека ви нощ. Hug

# 380
  • София
  • Мнения: 7 673
Леле,Иринка,каква си ми мъничка и компактна,а как мащабно действаш.И все си на фронтовата линия.Ами сигурно е така с повече деца. Hug
Хайде лека ви нощ. Hug
Дейз, нищо не разбрах, мила.  Embarassed А за компактната няма да го коментирам, че имам едни не-казвам-колко-излишни, дето не мога да ги понасям.

# 381
  • Мнения: 108
Най - нахално се включвам в темата  Laughing
Ние слава Богу нямаме проблеми с класната, защото от личен опит знам какъв отличен учител е. Малко ме притеснява развитието в училището ако директора спечели кметските ни избори, но  до това има време.  Ако интересите на малкия  мъж не се изменят във времето, виждам един природоматематик и това е!  Crazy Относно прибирането от училище нямам никакви притеснения, защото е винаги първа смяна, но дали ще реши да се прибира сам или с дядо си следва сам да реши.
~~~~
Притеснявам се от английския език. Това учене в първи клас за мен си беше страшна глупост /лично мнение/. Надявам се вече като започнат да учат азбуката и изписването на думите нещата да се подобрят. Peace

# 382
  • Мнения: 2 474
Иринка,ами то с този бременлийски мозък си е подвиг изобщо някой да ми разбере написаното. CrazyИмах предвид,че си много дейна и енергична.А аз днес дори се успах за тренировката на детето. Blush

# 383
  • у дома
  • Мнения: 7 167

Моята дъщеря ме попита днес кой ще я представи на новия клас понеже се притеснявала малко, независимо, че познава част от децата....Абе, пак Радини вълнения ще имаме Laughing Laughing

Morgana , успех на малката! Наистина вярвам,че лошото е останало зад гърба ви и я очакват само хубави и приятни емоции в новия клас  Hug В нашия клас,в началото на втори клас дойдоха две нови дечица,госпожата ни ги представи на целия клас и успя да ги приобщи към класа перфектно... Сега пак ще имаме две нови дечица ,предполагам,че пак няма да има проблеми   Peace

# 384
  • София
  • Мнения: 13 226
Айде и аз да се обознача вече.
Върнахме се от Копривщица. Изкарахме почти месец. Сашето се навилня с колелото и по цял ден на двора с братовчедите. Баща й успя да я прикотка да прочете за дакела на Станка Пенчева. И това е единствената книна прочетена изцяло. Патиланци е на 1/3, обаче пита едва ли не на всяко изречение какво значи това или онова. Хич не ми харесват тия Патиланци  Tired Но настоях аз да я чете при свекърва ми. Саша е там сега за около десетина дни. Обаче тя не разбрала, че книгата е в раницата  Crazy и свеки й извадила "Незнайко". Сашата страшно я харесала и за 2 дни беше прочела 45 страници  Shocked Та я оставих да чете нея. Беше звъннала на класната да й каже "Вие защо ни давате тия Патиланци, дето аз нищо не разбирам от тях"  hahaha hahaha hahaha Трябва да се обадя да се извиня на жената, щото то може да й е симпатична Саша, ама с такива прояви ще пресоли манждата  Mr. Green
С математика не сме за занимавали  Embarassed Обаче пише тя разни неща... та някак започна да пише красиво, от самосебе си.  Laughing
Таблицата знае почти половината.

За новата учебна година смятам, че се подготвихме, тетрадки, екип за физическо, помагала... Остана да нагласим само прическата  Flutter
Ще бъдат първия срок първа смяна, ама втория ще са втора  Confused
За извънкласните занимания смятам да си продължи шаха, но да включим и плуване. Едвам я прикотках с това плуване  Confused Хич не й харесва идеята, щяла да потъне Confused

Ще я запиша и на театър в школа Амадеус. Но ще си ходи и в Довреца на децата на кукления театър "Зорница"

Ето и да ни видите две снимчици, последните, че ви давам публината връзка на закл. албум и не мога да пусна конкретна снимка
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1954824963697.110083.16 … e8971f&type=1

# 385
  • София
  • Мнения: 1 849
Леле, Ваче, как ще ги опазите тези две красавици не знам  Simple Smile Рали е много красиво бебе, ще стане хубавица като кака си  Heart Eyes

С тази задача по математика направо ме комплексирахте  Rolling Eyes

За училище нищо не знам, освен че май ще останат и тази година в старата стая, в сградата на първолаците.

# 386
  • Мнения: 2 474
Е,Ваче,бива ли да имаш такава красива,че и умна щерка и така рядко да ни информираш за новостите около нея? Wink Heart EyesБре,обадила се нашата да направи забележка и на класната за избора й на книги. Joy Joy Joy Joy
Ама ,и ти не си поплюваш и "набута" свекито да ги нищи "Патиланците".
Ти си знаеш,ама аз пак да кажа,че съм влюбена в щерките ти. Laughing Heart Eyes Hug
Вие знаехте ли,че децата ви от втори клас ще минат на смени?Въпросът ми е към всички,които го споменаха като реалност.Много неподходящо ми се вижда за толко малки деца,да не говорим и за работещи родители. ThinkingЕдното от условията,на които трябваше да отговаря училището за мен беше да няма смени за децата. Peace
Т.к сутринта се проявих като "перфектна " майка и се успах за тренировката на детето донякъде компенсирах с един дълъг плаж.Но взех и съседчето,което е на почти четири и това доведе хем до братска грижа от страна на Петьо,така и до прояви на ревност.Колкото и да ми е грижовен няма начин да не ревнува от появата на бебето. Confused

# 387
  • София
  • Мнения: 13 226
tanini, баща им да ги мисли.. имал бил тактика относно момчетата. Не ще да сподели каква е, обаче  Rolling Eyes Но аз го предупредих, че щерките ще го отвеят и него и тактиките му и изобщо няма да го питат  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Къде е задачата по математика да я видя и аз... сега ще почета назад  Hug

Дейзи, миличка, ти пък с двамата момци на една и съща възраст с моите моми... като идваме за ваканциите в Бургас ше са голяма комбина  Mr. Green
Свекито я натресох с Патиланци, щото тя много хубаво обяснява думи като "Досами одъра"  Crazy

За смените.. абе при нас миналата година преди да почнем 1 клас се знаеше и беше така, че до 3 клас са сутрин. Обаче нали въведоха целодневно обучение и вече нямаше как. За първолаците е задължително да са сутрин, и трявбат стаи за занимални допълнително. Досега бяха за 1 клас.. сега ще станат и за втори, догодина за трети и то няма как да стане без смени. Още миналата година второкласниците бяха 2 смяна. Ти се остави, ами в училище в София 2 клас са само следобед, защото делят стая с 1 клас. Това в 133-то. Поне така беше миналата година.  Rolling Eyes

За ревността на Петьо.. недей се подвежда ако Петьо сега много се радва за бебето и смяташ, че е голям и разумен вече. При нас така беше. Саша само за бебето говореше, правеше й подаръци, абе само Ралица, та Ралица. Аз се страхувах, щото нероден Петко а тя само за нея гвори. На колко години ще е Ралица, когато тя е на 18, какво щели да правят заедно... И един рпекрасен ден Саша каза "Вие само за бебето говорите! Не искате да си играете с мен!"  Shocked Shocked Shocked Shocked И това при условие, че ние дума не обелвахме за бебето, просто защото нямаеш какво толкова да говорим. Не е първо бебе, че да има някакви грандиозни подготовни, покупки, преустройства. Всичко е утъпкано вече и не сме обсъждали надълго и широко. Е, тогава аз бях страшно претресена, защото Саша беше мнго щастлива и изведнъж лъсна, че не е чак толкова и че е много объркана. Не смееше да изрече дори мисълта, че може да не я обичаме вече толкова. Абе много е сложно. Поговорихме тогава много. Сега сякаш започва да излиза и тя от кризата, обаче Ралка вече общува с нея. Ние непрекъснато й казваме, колко Ралка я обича и как ще се обичат като сестрички много. Но си мисля, че повечето й простъпки на Саша сега са свързани с бебето. Иска ми се да намирам време САМО за нея. И вероятно ще направя така, че да има време самоз а нас двете и за никой друг. Още малко като почне учебната година и направим режим ще вмъкна такова време за двете ни да правим каквото искаме.

# 388
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ваче  Hug красиви малки госпожици,пуснах ти покана за приятелство във фейса  Wink

Ние сме добре,до сега Моника решава задачи,дадоха ни един сборник по математика и в началото има преговор за 1ви клас и Моника решава,чете книжката за Хитър Петър,харесва й.

Обадих се на класната,родителска среща преди 15 няма да имаме,след това,на 15 ни викат от 9 часа,каза да не бързаме нищо да купуваме,само тетрадки с тесни и широки редове и малки квадратчета.

# 389
  • София
  • Мнения: 7 673
Дейз, не се упреквай.  Heart Eyes В твоето състояние, аз лично съм заспивала на бюрото в офиса.  Mr. Green
Относно ревността - аз очаквах такава от страна на Павел, но така и не се появи. Умира за малкото си братче и много се грижи за него. Но той беше на 5 години, когато се роди Ради. Петьо е по-голям. Не знам за добро или за лошо в случая. Но дори и да се появи ревност /съвсем нормално е/, Петьо ти е грижовен и мил и ще отшуми, сигурна съм.  Hug
Ваче, и Рали се очертава красавица като кака си. Да са ти живи и здрави!
Ние днес ходихме на Дендрариума, но на въжената линия. Павел направи обиколката по въжетата и превзе алпийската стена почтиии догоре. На финала увисна, опита пак, ама не можа догоре чак. Нищо - следващия път.  Heart Eyes Ради също можеше да се качи на малкия кръг. Допускат деца над 3 /а той ги навършва след 6 дни, ж.з/. Но той не се престраши. Колкото Павел е смел и все с главата напред, а и Мони също, толкова Ради е предпазлив, чак към страхлив клони.

Общи условия

Активация на акаунт