Какво правят бебетата ви нощем?

  • 1 495
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 410
Първите три месеца се събуждаше на всеки 2-3 часа. След това започна да спи нощем, а сега пак се събужда по няколко пъти. В началото като че събуди само я хранех на загасена лампа и я оставях да спи (заспиваше, докато я кърмех). После трябваше да си играем и да я нося, но и това мина. Не се притеснявай, а се въоръжи с търпение и гледай и през деня да подремваш с бебока, за да имаш сили. Много е уморително. Sad

# 16
  • Мнения: 2 910
През първия месец Марти се будеше към 3-4ч. през ноща,защото пропускаше последното вечерно хранене,а и на мен кърмата ми беше намаляла,та не си дояждаше детето.От втория месец досега си спи непробудно цяла нощ,с изключение,когато има температура,запушено носле или и избива зъбче,както сега.В такъв случай и давам водичка,погалвам я по главичката и лягам и след няколко минути заспива.
В това отношение имам късмет,незнам какво е безсънна нощ и дано при вас се окаже просто кофти период.

# 17
  • Мнения: 144
Една моя колежка имаше аналогичен случай. Внучката й цял ден спи, цяла нощ не оставя майка си и баща си да спят. След 2 седмици те окапаха като круши, и тя взе жената в свои ръце нещата. Един ден цял ден беше с беба. Цял ден игри!! Ама никакво спане, щипане, игра, забави и така до вечерта. Като взело че заспало малкото в 20 ч след баня, та се събудило чак на другата сутрин в 7 часа. На втория ден същото, е за третия вече, като си спал през нощта, ясно че през деня няма да спиш толкова. И оправиха нещата с деня и нощта. Можеш и ти да опиташ, успех newsm10

# 18
  • Мнения: 9 903
мислех си за това с игрите. Обаче той като не му е нещо наред, крещи, и се получава обратният ефект, а и на два-три пъти както си ревеше, така заспа като гръмнат - отведнъж. Сега не му се спи в момента, обаче му е тежко от "вечерята" и играта също го изнервя. Отивам да видя какво ще се занимаваме и докога Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 555
Зависи колко часа сън му се събират, ако са повече от 6, е логично да му се дивее, и ние сега сме на фаза будене през нощта, за да се кикоти и да рита, иначе не се буди без причина и спи по 9 часа през нощта, аз се опитвам да има последователност на действията в неговото ежедневие и така бебо знае че вечер след къпане и папане идва ред на голямото спане  Joy

Радвай се на детенце и бъди търпелива всичко ще си дойде на мястото !
 Party

# 20
  • Мнения: 2 672
тити, много си зависи от детето Winkмоят реве нощем , понякога се смее, друг път му се играе по никое време ..... абе можеш само да се изненадваш какво ще ти "сервира" поредната нощ/ден Wink

за "успокоение"- на една позната детето й до 3 год ревало нощем Wink

# 21
  • Мнения: 7 186
Спи. Не плаче, обаче за сметка на това се буди на 3 часа да яде. Crazy Още е мъничък, ще видим по- нататък как ще е, дано да вземе да прави по- дълга пауза през нощта че без сили останах вече. Tired
Иначе сутринта вече към 7- 8 часа започва да бодърства ама си кротува в леглото и си ръкомаха и гука с едно куче- играчка, а аз си спя през това време. Wink

# 22
  • Мнения: 4 629
Сина ми спи през нощта  Laughing Дано и на твоето бебче да му премине този перид и да започне да спи нощем  bouquet

# 23
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
тити, еми ние спим по цяла нощ.Вечер от 9 сутрин до 8-9 с едно будене в 6 за цокане Wink/в просъница/

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
В началото на 2-рия месец го отказах от нощното хранене. Към края на 2 и началото на 3 месец започна да ми спи по цяла нощ без да се буди ( понякога проплакваше за да му дам биберона- залъгалка). Така сме и до ден днешен - вечер ляга в 19.30 до сутринта в 7-7.30ч.
Дано и твоето да се научи така!

# 25
  • Мнения: 6 472
Вече спим:D От 9-10 вечерта, до 7-8 сутринта с едно прохленчване в 1, което не ми е ясно защо е, но не се налага да правя каквото и да било. Обаче мога да те успокоя, че като бяхме на ваща възраст имаше един период от около 10 дни, в който се будеше в 5 и почваше да ми се хили мазно. И така час. После почваше да скрибуца, че и се спи, но така и не се научи как да го прави сама, та трябваше да помагам. Заспиваше благополучно в 7, но на мен вече ми се беше изпарило цялото желание за сън.

# 26
  • Мнения: 5 393
Ами и ние спим вече по цяла нощ.От 10 и 30 до към 7.Това е някъде от около месец и половина.Дано скоро и при вас дойде този момент Praynig

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 295
тити,това е то да си мъжка майка. Hug Да не те плаша ама големия ми се събуждаше по 10 пъти на вечер до 3 та годинка,но пък малкия си спи.
И нали знаеш,всичко е на периоди. Wink
Недей да светваш лампата и не си играй с него.
Пожелавам ти в най-скоро време този период на нощно будуване да отмине! Peace

# 28
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Никога не съм имала проблем с малката. От бебе си спи непробудно до 9-9.30 ч. сутринта. Още на втория месец се отказа и от нощното хранене, така че и аз си поспивам покрай нея. Laughing

# 29
  • Мнения: 9 903
два дни по-късно аз продължавам благородно да ви завиждам Simple Smile последните две нощи не си е играл, но се събужда по часовник за храна и чайче.
Деска, спим на нощна лампа, за да го виждам, като ревне, без да ставам.
А за играта - в момента ви пиша по-свободно, понеже се е заиграл сам Simple Smile маха с ръчички нагоре към висящите над леглото играчки и се кефи Simple Smile

явно и тук се е метнал на мен, аз не съм от поспаливите - и сега дори 4-5 часа на денонощие ми стигат.

Общи условия

Активация на акаунт