Идеи за малко по–различна почерпка за РД

  • 317 731
  • 969
  •   1
Отговори
# 180
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 376
Благодаря ви!  Hug
basis,това с тези малките колички е много идейно. PeaceА как намери яйца,в които да има еднакви играчки,за да не се сърдят децата?

# 181
  • Мнения: 1 263
Яйцата са от магазините LIDL, в кутийка по 3 на цената на едно Kinder. На гърба на кутийката са показани всички видове играчки, който може да се паднат.
                                                                       

# 182
  • Мнения: 60
супер, не са скъпи, ще мина да ги видя Simple Smile

# 183
  • Мнения: 2 467
  В друга тема,една майка споделя своята по-различна  почерпка за рожден ден                                                        http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=640243.0

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Чудесни идеи!  Hug
 
Аз за втора година правя картонената торта за детската градина.
Ето какво се получи - 28 парчета за всички деца.

http://desmond.imageshack.us/Himg163/scaled.php?server=163&f … pg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg406/scaled.php?server=406&f … pg&res=medium

Вътре сложих киндер шоколадче, шоколадов бонбон в шарена хартия, още два вида бонбони-дъвчащи, балон и картинки на смърфове за оцветяване.

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 10:05 от Ханна

# 185
  • Мнения: 19
Здравейте, искам да попитам как точно свързвате етажите на хартиената торта? На някои снимки видях, че има нещо по средата на парчетата искам да обединя по някакъв начин трите етажа на тортата, за да не се разпадне до градината. Ако имате идеи ще се радвам да ги чуя.
И още нещо как да закрепя свещичката отгоре, за да е на безопасно разстояние от тортата като се запали.

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 18:51 от mimialex

# 186
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Ще се самоцитирам:

Направихме триетажна торта от картон за детската градина:

 

 Ето всяка от трите торти отделно:

 

Във всяко парче сложихме бонбони и балон.

Ако не се вържат с панделка обаче парчетата, ефектът нямаше да е толкова добър. А и искам като я оставя в детската градина в понеделник да е по-стабилна.

Под всеки етаж имаше кръг от по-дебел картон с по-голям диаметър от тортата. Както съм писала - панделките държат всеки етаж, за да не се разпадне. Сложих триетажната торта в една  торбичка /тип потник/, от по-големите и я вързах отгоре. Така я занесохме до градината.

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green
Страхотна тема! Връщам се да чета назад  Peace

# 188
  • Мнения: 508
Страхотни идеи!!Поздрави на всички!

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ей, хора... Изкарах шаблоните на онази триетажната торта с различен размер на всеки етаж. Направих по една кутийка пробно от големия и средния кръг за да видя колко големи ще станат.
Ами... май не ми стига размера  Confused Исках да напъхам вътре по едно Барни, шоколадче, бонбонки...балонче и още нещичко... Реално в къщи нямах нито едно от изброените, само някаква суха паста, която едва се побира в голямото, а за другите неща...
В нашата градина нямат проблем с истинските торти, но ми се искаше нещо по-различно и интересно...
Тези торти с по  8 парчета на етаж вие ли си ги чертахте или има някъде готови шаблони?

# 190
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
benitta, ако искаш да запазиш броя на парчетата, но да събират повече неща увеличи височината на кутийките. Обаче от какви листи ще ги правиш? Моите са картончета с формат А4 и се събират точно. Естествено, че при тортите с различен диаметър най-горният етаж ще бъде доста по-малък. Аз затова направих триетажна торта с еднакъв размер.

Ако искаш по-малък брой парчета можеш да увеличиш ъгъла. От 12 на 8 парчета ъгълът трябва да се увеличи с 1/3 от градусната мярка.

# 191
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Сега малко и аз ъкъл да дам Mr. Green
Миналата година правих тортата с шаблони от Крокотак-12 парчета. Тази година мисля пак така, ама шаблоните ще ги увелича, да станат два пъти по големи , така ще получа 6 парчета на етаж/на мен ми трябват 18, така че 3 етажа*6 парчтеа мисля е ОК/

Ако искаш по-малък брой парчета можеш да увеличиш ъгъла. От 12 на 8 парчета ъгълът трябва да се увеличи с 1/3 от градусната мярка.
, много съм затъпяла явно Embarassed, но това ми прозвуча много сложно, ако не те затруднява може ли, моля ,да го разчертаеш и качиш някъде да си го принтим Hug

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
benitta, за нашата торта аз увеличих размера на шаблона максимално за да се побере на картон А4. И си ги изкарвах на принтер, вместо да ги пречертавам.
За да имаш по-големи парчета може да вземеш големи листове картони и да пречертаваш на ръка. Но ми се струва голяма хамалогия да чертаеш 25-30 шаблона. А и струва ми се при пречертаването можат да не се получат съвсем еднакви парчета...

Иначе оригиналния шаблон е за 12 парчета на етаж т.е. ъгълът е 60градуса (180:12)
Ако искаш да са 14 парчета - 180:14= 12.85градуса и т.н.
Аз ги чертах на компютъра и стана много точно  Peace

# 193
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
benitta, за нашата торта аз увеличих размера на шаблона максимално за да се побере на картон А4. И си ги изкарвах на принтер, вместо да ги пречертавам.
За да имаш по-големи парчета може да вземеш големи листове картони и да пречертаваш на ръка. Но ми се струва голяма хамалогия да чертаеш 25-30 шаблона. А и струва ми се при пречертаването можат да не се получат съвсем еднакви парчета...

Иначе оригиналния шаблон е за 12 парчета на етаж т.е. ъгълът е 60градуса (180:12)
Ако искаш да са 14 парчета - 180:14= 12.85градуса и т.н.
Аз ги чертах на компютъра и стана много точно  Peace

Само да уточня - цялата окръжност е 360 градуса /т.е. 2 х 180 градуса. 180 градуса и изправеният ъгъл/. За да получим ъгъла при върха на триъгълниците от парчетата, трябва да разделим 360 на броя парчета. Т.е. получава се:

за 12 парчета - 360:12 = 30 градуса
за 8 парчета - 360: 8 = 45 градуса
за 6 парчета - 360: 6 = 60 градуса
и т.н.

Не зная дали ще ми остане време да променя днес ъгъла и да публикувам новия шаблон, но дори да го направя,  предполагам, че той няма да се събере на лист формат А4, защото както казах шаблона за 12 парчета с ъгъл от 30 градуса се събира точно.

Иначе, както казва  Ханна, парчетата ще трябва да се очертават ръчно, а това действително ще става много бавно. На мен цялата торта ми отне около 2 дни, като шаблона го принтирах.

# 194
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Ето шаблона за торта от 12 парчета с ъгъл от 30 градуса. Събира се на формат А4.





Ето половин шаблон за торта от 6 парчета, с ъгъл от 60 градуса. Половин шаблон, защото не се събира на формат А4. Т.е. След разпечатване, трябва да се изреже и прехвърли на по-голям картон, като се очертае два пъти един до друг, за да стане подобно на първия. Т.е. двете части трябва да се съединят. Това може да стане като се очертаят една до друга или да се разпечатат за всяко парче по два шаблона /част 1 и част 2/ и после да се съединят двете половини с лепило или телбод. Вторият начин предполагам, че ще стане по-бързо.
 

Част 1    и   Част 2

Забележка - не съм чертала точна градусна мярка. Използвах първия готов шаблон и удвоих ъгъла, за да получа втория. Градусните мерки ги обозначих, за да стане по- ясно.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 15:42 от Вела

Общи условия

Активация на акаунт