АВГУСТинчето голямо вече стана,бяга, за да хване мама

  • 30 971
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 676
Аз давам кисело мляко Елена, а докато бяхме на морето имаше някакво Маркели, което също е наистина хубаво. Както вече съм казвала, свекъра ми работи в агенцията по безопасност на храните и той ни препоръчва тези марки, като истински кисели млека.
Скоро попаднах на едно мляко, което в състава си имаше всичко друго, но не и наистина кисело мляко - растителни мазнини и пр. простотии Shocked Струваше нещо от порядъка на 30 ст.  Close

# 61
  • Мнения: 202
Купувам от киселото мляко по БДС,не е имала проблем малката. Дажев картофеното пюре бях сложила прясномляко. Не си спомням защо не трябваше да се дава прясно мляко ( а и не искам ),но яде ли храни с него,няма да я спра и без това са малко.
Те децата направиха една година вече няма проблем с прясното мляко. А и почти всички са на детска кухня от 9ти или 10ти месец а то е ДМК- детска МЛЕЧНА кухня ,и   при нас поне  едното от ястията пред деня е с мляко.
 
Аз приготвям багажи докато спи малкия ( ама сега малко релакс Simple Smile ) че ще ходим за 2 дни на един еко-парк ВЕНЕЛИН тука до Варна .Малко почивка и за риба на язоворите там,че това лято мнооого слабо се представихме с почивките.. засега.Той на мъжа ми отпуските почват от септември всеки месец.. уж.. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 776
  Поне за бургаската ДМК знам, че сега десерта се прави с АМ заради лятото, после пак ще се прави с пр. мляко.
   Искам да ви попитам слагате ли сол в храната от ДМК?

# 63
  • Мнения: 397
Ние сме на Нестле Джуниър вече втора кутия.От седмица заместих едното вечерно хранене със супата от детската кухня/ преди ядеше сутрин мляко, на обяд манджа, следобед десерт, вечер два пъти мляко/ и ако иска преди заспиване и правя мляко.Мисля още известно време да купувам "млечната напитка" и после ще видим. Сутрин към 7-7 и 30 не правя попари или закуски , давам и 210 вода със 7лъжички от него и после чак 11 и 30-12 часа манджа.Ако нещо се размърмори и не си е пила млякото сутрин и давам банан например.
Иначе не подслаждам и не соля допълнително нищо от детската кухня, тя си е овкусена, тук в Кючука в Пловдив. Дори някои от десертите са ми доста сладки .
Моята кукла пък отскоро пропи сок, та съм чувала обратното-ми ти сега, само водичка и даваш, що не и даваш и сок за витамини Laughing
За кисело мляко -купувам или Бор Чвор Пробиотик или Екопродукт високия процент. Това второто е тук на една мандра, близо до Хисаря, продават с камиончета прясно мляко, взимала съм, хубаво е.Давам неразредено с бисквити, овесени ядки  за следобедно хранене.А за "киселите млека" по-евтини от 70-80ст., не виждам как ще са кисели млека.Колкото и да не ни се иска и да се заблуждаваме, евтиното си е евтин боклук.Аз нося и дрехи от китайски магазини и си ми харесват, евтини са и не ме е срам, имам  ролери, които на вид са ок, но вътре има шев, който ми прави мазоли,ям "сирене" за 3.20лв/кг, харесваме си го, но съм далеч от мисълта, че подобни продукти са  подходящи или истински ,или качествени...Отплеснах се май...

# 64
  • Мнения: 202
Забравих да пиша най-важното като се включих преди малко:
Има ли някоя от вас каска за малкия и да ми препоръчате модел. Писна ми честно малкия е много палав, постоянно търчи нанякъде( а не върви още сам) пада , става . По принцип не се плаша но имаше доста сериозни падания..обезопасила съм уж навсякъде- ъгли с предпазители,вратички също... постоянно намира къде да се удари и всеки път главата. Вчера на парка както бута лятната си количка, аз седя и я държа за дръжките, правим завой и той пада.. главата на цимента... нищо му няма , даже не е поду обаче след това реших на 100% че ще му взема, вместо да си пръсне главата някъде. Една приятелка има каска за малкия, не мога да се свържа тея дни с нея да разбера каква е.Затова питам вас.
Мерси предварително

# 65
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейтеее!
Днес моето слънчице става на 1 годинка и минаваме да ви почерпим

Това е моята гордост Simple Smile Детския РД мина супер, Мимка се отпусна чак като понамаляха децата, беше се ошашавила и стоя главно в мен, но все пак беше весело.

За киселото мляко - ние от 10-тия месец вечер сме на кисело мляко, а сутрин на АМ. Но имаме възможност да си купуваме домашно прясно мляко и да си подквасваме и сега съм сигурна, че детето ми яде наистина истинско мляко.
За главата пък като се сетя слагам лента, че да омекотява удара, защото и ние много си удряхме главата докато се стабилизира.

Хайде ние отива да се подготвяме за вечерното парти!

# 66
  • Мнения: 275
Да е жива и здрава малката адашка, да расте много щастлива и стане една послушна малка кака

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 1 688
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· , честита рожденичка! Да много здрава, усмихната и щастлива кака!
Тортата е прекрасна!

# 68
  • Мнения: 1 243

да е жива и здрава мимката!!   party041 ·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·, поздравления за тортата!

момичета, да ви се похваля с едно наше постижение от днес   Embarassed - успяхме да вземем урина за изследванията с помощта на колекторите!! заедно с мъжа ми се борихме с това странно устройство, обаче накрая се справихме! подсушихме хубаво мястото, където трябваше да се залепи, след това леко "надухме" колекторчетото колкото да влезе въздух в него и да се разтвори, след това държахме малката права докато се изпишка, за да не смачка пликчето и.. стана!

антония си харесва АМ, вечер й го давам преди сън и това е.. трябва да се съглася, обаче, че има логика в това, което твърди Либи за млеката след годинка..

# 69
  • София
  • Мнения: 5 761
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· -Честита рожденичка,да е жива и здрава,много засмяна.


Да питам мамите с 2 деца,които са правили изследвания на акото и глисти,за колко време излизат резултатите,че ме наплашиха,че трябват 2-3 седмици? Аз мислех,че са стандартните 2-3 дни,а мислех да започваме ясла от 1.09 и в понеделник да пускам всички изследвания.Ако трябва толкова време за иследванията,ще ме е яд,че не съм ги пуснала по-рано.

# 70
  • Мнения: 125
jennie.to  за предишната урина, не успях да взема с колекторче, а в гърнето. Измих го хубаво и си я сложих на него и после пресипах в бурканче. Не са ми правили проблем и резултатите са си нормални  Peace

Честито на днешните рожденици, здрави и щастливи да растат и да имат прекрасно детство  Hug  bouquet

# 71
  • Мнения: 4 202
тупурче, честит рожден ден на Мими!
Честито със закъснение и на МИро и  на всички скорошни рожденици!


Понеже говорите за киселото мляко, аз пак да "скоча" с един дебилски въпрос  Laughing
Тези, които казахте, че го давате за пиене, в какво шише или чашка го пият децата?
В шише с биберон ако е с каква дупка?  Embarassed
Калоян нали отказва да пие АМ и дори кърма от шише, та ги ползвам само за вода, ама дупките не трябва ли да са по-широки за киселото мляко и колко да е течно всъщност?  Embarassed

Иначе и аз му давам кисело мляко преди да навърши годинка, това е едно от малкото неща, които яде.

# 72
  • Мнения: 776
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·, честита рожденичка!
  red shoe, аз го давам с лъжичка, нопредполагам, че може да стане с биберона на Авент с 3-те позиции.

# 73
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте на всички и честито на всички малки рожденници,  на които сме пропуснали да честитим. Ние бяхме за малко в провинцията и през  това време   се случиха все лоши неща от здравословен характер. Малкия и той е болен, повръщаше, сега вече не повръща,  дриска и вдига не много висока температура. Надути са му 4 зъба и не знам дали и зъбите нямат връзка. Чудя се какво да го храня-лечебната Хумана не я иска-хапна малко и край, после рев от глад, че само  солетки и бисквитки не го задоволяват. Когато не е болен пие кисело мляко с биберон на Нук-анатомичен за след 6 месеца, млякото минава.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 823
Shanika,mojesh da davash orizova kasha,kakto i varen i pasiran kartof ili morkov,chisti bez maslo i mliako. Shtom ima apetit e dobre. izviniavai za latinicata,no pisha ot telephona.

Общи условия

Активация на акаунт