Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 082
Анси, ние сме направо комшийки - и аз живея на тази улица, даже виждах наскоро една бременна мама с бежова дълга рокля, сигурно си била ти (ако да, живеем блок до блок) Mr. Green Мишо го разхождах в парка на Техническия.  Педиатър си имаме по ЗК в 15 ДКЦ в Дианабад - д-р Бербенлиева, но при нея ходим само за мерки и теглилки, иначе само при д-р Масларски  Peace

Ендира, ти с твоите 4 кг, какви мазнини какви чудесии говориш  Laughing
Embarassed ами имам чувството, че съм огромна вече...

Съни за съжаление температурите ще са горе долу същите до края на седмицата, когато ще ви изпишат. Душичката се буди и от жегата сигурно, не само от глад... Важното е, че двете се справяте добре  Hug Заради това че Алина е родена по-рано ли ще ви държат толкова много?  

Мименце, дано ти изплатят отпуската! Ти си имаш право на 20 дни годишен отпуск, ако не ги ползваш сега, ще ги използваш след майчинството....все някога трябва да ти ги платят....

Мама 2011 само кажи кога и съм на линия  Mr. Green

# 121
  • Мнения: 181
Eндирка,няма бе...Утре ще ни изпишат,аз бях писала и вчера. Wink

# 122
  • Мнения: 775
Тюленът с дългата рокля съм аз, твърдо  Mr. Green  Е значи вече постепенно се образува агиткааа. Силно розовият блок е нашият.
Препоръчаха ми д-р Маркова от 15 ДКЦ, та ще ида да се запозная, ама не знам кога, поне тел. да имах, но така и така трябва да се разкарам до училището септември, ще обходя.

# 123
  • Мнения: 1 262
mimenceto123, аз съм в същото положение. Пуснах си отпуск до 19-ти и не знам как ще ми го плащат, но знам че по закон имаме право да си вземем отпуска. Ако не сега, то след като мине 1-та или 2-те години майчинство и работодателят НЯМА ПРАВО да я отказва, а ако не ти плати, можеш да се обърнеш към Инспекцията по труда. Аз лично съм се допитвала до адвокат в началото на бременността си, когато шефката искаше да ме уволни и я бях заплашила със съд /много му се плашат работодателите/, така че няма какво да мрънка. Ако не сега, то след майчинството можеш да си вземеш този отпуск, който ТИ СЕ ПОЛАГА, ако не си го взимала тази година и той /работодателя ти/ съответно е ДЛЪЖЕН да ти го плати. Ако имаш проблеми, кажи че ще извикаш инспекцията по труда или ще се видите в съда. Не вярвам, че има работодател, който да предпочете толкова сложен вариант пред това да плати без толкова нерви тези 20 дена, които така или иначе ще плати. Моята шефка не гъкна като й казах, че ще взимам отпуск. Надявам се да ми го плати без да се налага да се разправяме. По принцип с плащанията е коректна. Изплати ми дори първите дни на болничните, които не ги изплаща НОИ /на първичния болничен/.

А днес дишам по-леко и като излязох да плащам сметките като че ли забелязах, че коремът ми леко е паднал и не се задушавам вече от натиска на бебето горе. За сметка на това започнах да чувствам по-силни и остри ритници в пикочния си мехур, особено докато ходя.  Laughing Всъщност не съм съвсем сигурна дали коремът ми е паднал, но май наистина чувствам леко олекване, въпреки че ритници в ребрата все още усещам, макар че малко по-леко.  Laughing

# 124
  • София
  • Мнения: 2 082
Eндирка,няма бе...Утре ще ни изпишат,аз бях писала и вчера. Wink

ooooh!  Embarassed ooooh! ами да, ти си писала петък или събота, а аз съм запомнила неделя или понеделник...
Супер, вкъщи ще сте си най-добре  Hug

Анси, ние сме в блока с детския център  Mr. Green Баш комшийки. A Маркова е ужасно груба, поне на мен такова впечатление ми направи. И опашките пред кабинета са .... а това е много важно като си с бебе  Peace

# 125
  • София
  • Мнения: 723
Здравейте и от мен Hug
Ендира, ти с твоите 4 кг, какви мазнини какви чудесии говориш  Laughing
За нощниците и аз трябва да търся, че вкъщи все с пижами си ходя. Иначе даже и лекар не съм си избрала и за това още веднъж да питам майките, които са избрали да раждат в Майчин дом Варна, при кой лекар са и нормално или секцио ще раждат?
За помпата за кърма и аз се чудя дали да взимам и сигурно за сега няма.
Ох, да ви кажа и за тези стволови клетки много се чудя, дали е само рекламна кампания или наистина има смисъл.
Не че искам да се явявам единствен защитник , но това е все едно да кажеш, че трансплантациите са само рекламна кампания(не са задължителни, никой не ги прилага профилактично, но понякога са единствения възможен избор)..това е откритие на медицината, което е с доказани ползи при тежки заболявания, не въпрос на лична интерпретация. Трансплатацията на костен мозък при злокачествени заболявания представлява именно трансплантиране на стволови клетки. и изобщо това е една скъпа процедура, която е инвестиция в здравето на детето, не е задължителна, но малко повече информация би помогнала да разбере ползите при тежки, смятани    за нелечими заболявания...Съжалявам ако съм досадила, но съм се интересувала доста и смятам, че   човек не бива да се съмнява в нещо, което цял свят практикува от години, за да оправдае собствения си избор.



  202uu
С риск да обидя някого, но без да го искам, за мен е далеч по-добре да инвестираш в това ( с надеждата да не се налага да се възползваш от него) отколкото да си купиш например количка за 2000 лева – виж там рекламата си е казала със сигурност думата ( ако се налага да избираш между двете, ....)

# 126
  • варна
  • Мнения: 1 228
Варненкиии ще има ли среща днес Hug

# 127
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета!
Радвам се на добрите новини на всички ви от прегледите  Hug
Аз утре е ходя да си взема резултатите от изследванията, че вчера не успях.
Добре дошла на Jeni R  Hug
За нощниците и сутиените за кърмене - имам си ги от предната бременност, като тогава си ги купих от магазинчето на първия етаж в Майчин дом.
Моето бебче е много активно преди обяд, а надвечер се кротва. През нощта също не го усещам - не ме е будил досега  Simple Smile
И на мен много ми тежат жегите! Добре, че като има работа извън офиса ходят колежките.
Момичета, споделете ако искате от къде са никовете ви? Как ви хрумнаха и защо точно тях си избрахте?

# 128
  • Мнения: 128

Съни, Честито!   bouquet Да ви е жива и здрава малката принцеса и много да ви радва!  Heart Eyes

 Jeni R, добре дошла!   bouquet

И аз започнах подготовката за срещата с бебка. Мъжът ми сглоби детското креватче, аз изпрах една част от бебешките дрешки и мисля за си стягам багажа за болницата, да е готов за всеки случай. Останаха още малко неща за купуване, но ще изчакам малко да минат жегите, защото просто не се издържа.  Crazy

Хубав ден на всички!

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте, момичета!

Ей, какво се оказва, че Ендира, Мама2011 и Анси са си комшийки и чак сега го разбират ...  Joy  Joy Браво, ще си разхождате бебенцата заедно.  Grinning

Алтер Его, ама защо не ми писа на лични да ти обясня къде точно да намериш щанда на Vienetta Secret? Той е в Мола и е на толкова лесно място, но като не знаеш с точност, наистина има да се луташ и пак нищо да не откриеш. Аз живея много близо до Илиянци и затова знам кое къде е. А тези нощници, дето си показала, са хубави, ама нещо цените им хич не ми харесват.

Емануела, успех на днешния преглед! Леле аз ако не бях виждала беба от 5-ти месец, сигурно щях да се побъркам досега...  #Crazy

Съни, хайде живи и здрави утре у дома с принцеса Алина.  Hug

Пловдивчанки, много сте готини и сладки всички!  Hug

Жени, добре дошла сред нас! Hug

Флучия, на мене фамилията ми е Харалампиева и оттам Hariela.

Пожелавам ви лек ден на всички!  Hug

# 130
  • Мнения: 6
Мименце в 18 часа пред Гранд Мол Варна, извинявай, че съм те пропуснала в изпращането на съобщенията  Embarassed да те чакаме ли ?

# 131
  • Мнения: 9
Алтер Его - склад с продажба на дребно на Vieneta Secret има до нас, на ул. Христо Вакарелски, под Студентски град. Първия път си купих нощница за кърмачки от там, от тези с дупките за бюста, но не ми беше удобна. След това си взех пак от там обикновени нощници с копчета - вършат чудесна работа за кърмене, но не са много дълги - на мен са ми педя над коляното. Иначе материята им е хубава много. Приличат на тези, които ти си показала - и те са много хубави!
Благодаря, аз днес сутринта именно там бях след неуспеха вчера Laughing. Не че и това лесно го намерих, но слава Богу вече си имам 2 нощнички и халатче, което е комплект към едната Mr. Green. Освен това си взех и от онези топки, които Уинди показа за сушилнята и скоро ще ги пробвам. Те бяха на Симеоновско шосе в Техно Микса.
А, много ми е смешно че с Анси като сте толкова наблизо не сте се засичали, ама то си има обяснение. Тя Анси като не дойде на една среща до сега Laughing Wink

Във 2-ра градска, Шейново и Тина Киркова дават нощници и не трябва да се носят. За Майчин Дом специално съм питала.Въпреки че не пише в списъка на сайта казаха че е добре да си носим, защото имали някакви изкуствени и запарващи в наличност Peace. Всеки трябва да си разузнае какво му искат от болницата, че това е индивидуално.

Mama 2011, адреса е на ул. Проф. Христо Вакарелски 11- Vienetta Secret.

Хариелка, аз мисля, че идват по-скъпи, защото са с дълъг ръкав. Днес едната ми нощничка беше 16 лв, а другата в комплекта с халата 32., но все пак това е склад. Нямаше време да ти пиша на лични, защото като прочетох поста ти и малко след това трябваше да излизам и нямаше да мога да дочакам отговор. Оказа се, че аз не съм знаела разликата между МОЛ Илиенци и само Илиенци...за мен всичко там е едно:)))...и търсех по номерата на магазините, а тям няма никакъв ред Crazy и никой нищо не знае да те упъти...ако изобщо говори български, защото на излизане мисля, че бях научила вече виетнамски и китайски:))))

Флучия, аз бях писала още в началото за моя ник. Във форума бях ephrossina, но в началото на бременността, когато почнах да пиша тук, не исках още да научават всички за това и си направих нов профил, който значи "Другото ми Аз" от латински;)

# 132
  • варна
  • Мнения: 1 228
Не ,не си ме пропуснала даже и номера ти записах .Да, чакайте ме -на линия съм този път.
Просто да потвърдя инфото попитах. Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 28
Hariela случайно можеш ли да ме ориентираш Илиенци кога отваря сутрин, че на тези жеги искам да отида възможно най рано.

# 134
  • Мнения: 9
lilly74, не съм Хариела, но ще отговоря Laughing- в сайта е написано, че е от 8.30 до 15.30 магазина там. Не знам какво друго те интересува Peace

Общи условия

Активация на акаунт