Отговори
# 105
  • Мнения: 484
аз днес ще пера и съответно чета и режа етикети- това, което разбирам от символите е , е че температурите варират между 30-40 и 60 градуса...смятам да пусна всичко на 40 градуса, за да не съсипя тъканите...по принцип не смятам, че прането на 90 градуса изпира по-добре, така че и сега ще се съобразя. Все пак следва да се гладят Simple Smile

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добро утро, мамита  Hug
Как я карате в тези жеги  Whistling
Аз да се похваля след вчерашната консултация  Grinning Бебо е супер, всичко е наред, само дето е малко големичък, но на този ехограф не можеше да се види колко, другия път ще го видим с точност(то пак е относително де)  Crazy Ама съм решила каквото и да ми кажат, че искам да раждам нормално, пък ако нещо се закучи-тогава секцио. Защото май често се случва да кажат, че бебето е голямо, пък накрая да не е така  newsm78 Освен това съм качила само 1 кг за последния месец, общо до сега стават 14, доки ме похвали даже  Sunglasses
Гледам стягате си багажа за родилното вече, аз още не съм, ама тези дни ще го направя. Ама така като гледам колко неща трябва да нося,направо с някой куфар трябва да отивам, сакче няма да ме побере  Joy
За ношниците исках да ви кажа, огледайте се около болниците, има такива магазинчета, в които продават неща необходими за престоя, та там може да си намерите, или пък по разни квартални магазинчета за бельо  Rolling Eyes
Зелда, благодаря за сравнението с ученичките, верно само по една цигара ни липсваше  Joy
Емануела, чакаме те с добри новини  Hug
Айде стига съм писала, че пак много дълго стана  hahaha Отивам малко да поуча  ooooh!

# 107
  • Мнения: 22
И аз се бях засилила да си търся нощница и като разбрах , че в Шейново ти давали тяхна се зарадвах , спестиха ми обикаляне  Simple Smile
jeni_r  welcome
Nuriii мисля , че няма да имаш проблем с болничния  да ти се издаде от личната лекарка . В началато на бремеността ми аз също мислех да се следя на частно и минах да питам личния лекар как стоят нещата с болничните и той каза , като дойде 45-дневния срок , че той ще ми го издаде .

# 108
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета!

Аз нито съм почнала да пера бебешки дрешки, нито съм си стегнала багажа за болницата  Rolling Eyes Като гледам как всички усилено се приготвяте, чак почвам да се притеснявам, че доникъде не съм...

Алтер Его - склад с продажба на дребно на Vieneta Secret има до нас, на ул. Христо Вакарелски, под Студентски град. Първия път си купих нощница за кърмачки от там, от тези с дупките за бюста, но не ми беше удобна. След това си взех пак от там обикновени нощници с копчета - вършат чудесна работа за кърмене, но не са много дълги - на мен са ми педя над коляното. Иначе материята им е хубава много. Приличат на тези, които ти си показала - и те са много хубави!

Лусин не се притеснявай, че ти се е смъкнало коремчето - много е рано да мислиш за раждане  Wink

На патерици Честит Рожден ден на Анси - да е жива, здрава и много щастлива!

Аз съм чак утре на преглед и нямам търпение да видя бебчо колко е порсанал, имам чувството че за дни корема ми стана много голям, да видим дали е от бебе или от мазнинки  Laughing

Хубав ден на всички!!!

# 109
  • Мнения: 1
Момичета здравейте, да ви питам нещо набързо.Имам на ежедневната превръзка едно кафяво петно - според вас каквоможе да е дали е част от тази тапа.Следобед мога да отида чак на лекар

# 110
  • Мнения: 43
Привет от мен мамита,
Ендира та ти си ми комшийка аз съм в Дианабад, живот и здраве като ме освободят от лежащ режим може да ядем тортички!!! И аз ще отида да видя за нощнички там където казваш, обесни ми на лични къде точно е склада.
Рикол може да е тапата може и да е зацапване аз имах няколко пъти и затова лежа и пия Магнерот и Но шпа - трябва лекар да каже.
Ох момичета искам да изляза вече от къщи и да приготвя на каката нещата за първия и учебен ден, че тя е първолаче , а само лежа и не трябва да мърдам.
Поздрави и  Hug на всички!!!

# 111
  • Мнения: 43
Забравих да напиша
Електра аз си избрах лекар в шейново но не съм стъпвала в болницата и незнам дори какво се носи.

# 112
  • Мнения: 96
Jeni_R добре дошла, бургаският отбор се увеличава бавно Simple Smile. Сподели кой ти следи бременността.
Емануела чакаме те с добри новини от прегледа.
Момичета да ви питам, когато количката е закупена нова от магазина трябва ли пак да се изпере или не е задължително?
А за помпите, аз мислех да изчакам с купуването й понеже е скъпичка придобивка, но май е по-добре да си я набавя от рано.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 163
и аз не съм си стегнала багажа, едно такова спокойствие ме е обзело...

# 114
  • Мнения: 775
Endira, направо сме съседи, аз съм на долната улица 21 век и през ден пазарувам сладоледи в магазина на вашата улица. Та точно от там, дето казваш, взех нощница с копчета отстрани. А сега ако кажеш и кой ви е педиатър, че не помня. Mama 2011, ти избрала ли си?  Аз май в Дианабад ще избирам, там е и училището на младежа. Вашето кое ще бъде?
И другият въпрос - къде в тоз квартал ще разхождаме колички?  Simple Smile
Снощи висях до 3ч. с младите и сега май ще трябва да полегвам. В тия жеги просто не мърдаме преди 7, а диването ще подивее съвсем.
Багажът не ми е събран още, но нужните неща са налични. Ако ми се отвори път към Търново другата седмица с ММ, да го стегна ли и да го нося с мен, как мислите  Thinking

# 115
  • варна
  • Мнения: 1 228
Толкова много съм ядосана че ще застрелям някого #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Понеже не ми стигнаха 180 дни болнични и си пуснах платения отпуск от 20 дни.
Шефа ми вчера ми звани и ми казва ,че днес трябва да се видим ,викам си сигурно ще ми плати отпуската -да ама не .
Не стига че пари не получих ами и ми се накараха за това ,защо не съм ходила на ТЕЛК да си продължа болничните ами съм набутвала фирмата.
Както фирмата правела всичко за мен така и аз трябвало да правя всичко за нея и без това ми били плащали всеки месец здравни осигоровки.
АКо си получа парите от отпуската ще е цяло чудо.

# 116
  • Мнения: 181
Здравейте! HugАли нощеска се будеше през 1.5-2 часа...Направо ужас...и на всичкото отгоре беше адска жега,аз не посмях да отворя повече прозореца,че да не истине малката...Абе направо...Пък и като я взема да я кърмя и на нея й е жега,не й е комфортно...А тук на това легло каквото е толкова тясно,няма как да я оставя легнала и аз до нея и така да я кърмя... ooooh!Да се прибираме по-бързо вкъщи...И сега пак е страшна жега...и просто не знам.

Пловдивчанки,много сте хубави всичките! Hug

Радостчо,разписвай се поне по веднъж на ден,че да не те мисля и теб,че с тая паднала тапа...

Ел Божко,новия имунизационен календар е повече от ужасен...Аз затова мислех да се отказвам от ваксините,ама...Нямах достатъчно мреме да мисля,а Али вече я набодоха тук с първата ваксина...Ще мисля за по-нататък...Те по 2 ваксини на ден,не знам как я мислят тая работа.... ooooh!

Зерина,радвам се,че Дани е по-добре.А за подаръка...картина  не е особено  добър избор,но ти познаваш семейството най-добре....помисли на кое биха се зарадвали повече...А и с картината е малко по-сложен избора,защото трябва да се съобразяваш с това,което те харесват,с това дали ще пасне с цветовете и начина на обзавеждане и т.н. на апартамента...

За нощниците-гледайте да са по-широки и да бъдат удобни.Аз моите 2 ги взех от един магазин за бельо,който не е нещо особено,но пък нощници имаше,колкото искаш.Та,търсете и на такива места,все ще се намери нещо. Wink

# 117
  • Мнения: 499
Здравейте и от мен Hug
Ендира, ти с твоите 4 кг, какви мазнини какви чудесии говориш  Laughing
За нощниците и аз трябва да търся, че вкъщи все с пижами си ходя. Иначе даже и лекар не съм си избрала и за това още веднъж да питам майките, които са избрали да раждат в Майчин дом Варна, при кой лекар са и нормално или секцио ще раждат?
За помпата за кърма и аз се чудя дали да взимам и сигурно за сега няма.
Ох, да ви кажа и за тези стволови клетки много се чудя, дали е само рекламна кампания или наистина има смисъл.

# 118
  • Мнения: 6
Zdraveite i ot men  Hug
Pozdravleniq na gordata maika da e jiva i drava malkata princeska i samo da radva mama Heart Eyes
Az nepi6a mnogo 4esto no za smetka na tova vi 4eta redovno i prejivqvam vsqka radost i bolka zaedno s vas Simple Smile Pojelavam vi samo pozitivni emocii na vsi4ki  smile3525

# 119
  • Мнения: 484
Здравейте и от мен Hug
Ендира, ти с твоите 4 кг, какви мазнини какви чудесии говориш  Laughing
За нощниците и аз трябва да търся, че вкъщи все с пижами си ходя. Иначе даже и лекар не съм си избрала и за това още веднъж да питам майките, които са избрали да раждат в Майчин дом Варна, при кой лекар са и нормално или секцио ще раждат?
За помпата за кърма и аз се чудя дали да взимам и сигурно за сега няма.
Ох, да ви кажа и за тези стволови клетки много се чудя, дали е само рекламна кампания или наистина има смисъл.

Не че искам да се явявам единствен защитник , но това е все едно да кажеш, че трансплантациите са само рекламна кампания(не са задължителни, никой не ги прилага профилактично, но понякога са единствения възможен избор)..това е откритие на медицината, което е с доказани ползи при тежки заболявания, не въпрос на лична интерпретация. Трансплатацията на костен мозък при злокачествени заболявания представлява именно трансплантиране на стволови клетки. и изобщо това е една скъпа процедура, която е инвестиция в здравето на детето, не е задължителна, но малко повече информация би помогнала да разбере ползите при тежки, смятани    за нелечими заболявания...Съжалявам ако съм досадила, но съм се интересувала доста и смятам, че   човек не бива да се съмнява в нещо, което цял свят практикува от години, за да оправдае собствения си избор.

Общи условия

Активация на акаунт