Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз пак да ви питам нещо... Вчера си взех един комплект шишенца на Авент - 4 шишенца, четка и биберон. Ако кърмя не знам дали ще ми трябват толкова много, ама както и да е  Grinning Та въпроса ми е за стерилизацията - могат ли да се изваряват и как точно става процедурата  newsm78 Понеже ако ще ползвам само 1-2 не ми се ще и стерелизатор да купувам. Шишенцата са пластмасови, да уточня.

Доколкото знам изваряването не е проблем. Може да стеролизираш и в пластмасова кутия за микровълнова, но не знам колко минути и как точно- аз имам парен стерилизатор. И има трети вариант-  студена стерилизация.
Ето малко информация за нея: http://papa-bebe.com/sterilizaciacold.html

# 361
  • Мнения: 461
Добро утро мами,
вчера само ви четох , че от сутринта  започнах с чистенето , прозорци , прахосмукачка, прах и тн. доста се уморих, ама нямаше начин , време беше.
Радвам се много за малката Ава , да надава бързо и скоро да са вкъщи, здрави и безкрайно щастливи  Hug
michel7 , браво че всичко е наред, хубаво е че и си под наблюдение, скоро да си си вкъщи и дано до финала да нямаш повече такива препятствия.
Seengirl , и  аз купих само 2 малки шишета на Avent и четка, мисля да си спестя стерилизатора и аз се надявам да кърмя и да не ми трябват , но ако се наложи ще купим. А за самия процес и на мен ми е интересно как го правят опитните мами. Имам приятелка в Германия , която ги измива хубаво с четка и препарат за съдове от обикновения, които ползва за тях и после ги залива с вряла вода и ги оставя в нея за 5 мин., но дали е  достатъчно ???
А за форума и реакцията на ММ , малко му е все едно, ама като имам въпрос и се чудя винаги има готов отговор питай в "бг мама" или пък ако кажа нещо със сигурност и имам твърда позиция за нещо , което не е съгласен пак следва репликата "това в бг мама ли го прочете"  Laughing
Съни , как сте? Как мина втората нощ вкъщи ?  Hug
Хубав почивен ден на всички   bouquet

# 362
  • София
  • Мнения: 15
Момичета, качих снимките от варненската среща Grinning
Извинявам се, че толкова се забавих, но нямах нет.
Сега отивам да ви почета

# 363
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте, радвам се че малките ни принцеси са добре  Heart Eyes
Все така да продължават Simple Smile
Емануела, искам и аз вкусна баница Simple Smile Ще взема да приготвя и аз една Simple Smile
От както съм си вкъщи понапреднах с готвенето, но баница сама не съм правила Simple Smile
Виж по сладките неща много ме бива Simple Smile
Вие какво от сладките неща обичате да приготвяте за семейството Simple Smile?

# 364
  • Мнения: 775
Аз си купих от ДМ въпросната черешова възглавничка и ще видим как се процедира с нея. Пише, че могат да се правят топли компреси- на коремчето на бебчо или на гърдите на мама или пък студени компреси при ударено. Похвалиха ми я много вече родили майки. Остава да разбера от собствен опит. Едно време давах Еспумизан за коликите, ама сега нямам идея. Доколкото помня педиатърът дойде на следващия ден след изписването, прегледа бебчо и даде съвети и кога да идем на консултация. Предполагам и този път ще е така, затова трябва вече да избера такъв.

michel7,  Hug

За бг-мамма мъжът ми казва, че и за колата да търси инфо, пак там му се отваря първо да чете  Simple Smile

# 365
  • Мнения: 873
Добро утро!
Събудих се от това, че моите хора се спретнаха и офейкаха някъде, но съм се понаспала май Grinning
Michel7, много се радвам,че така грижовно се отнасят към теб и дано наистина няма проблеми Praynig
Ние този път май ще ползваме студена стерилизицаия на Чико, макар че много мои приятелки с вторите си деца въобще не стерилизираха. Иначе вече доказахме, че при топлата стерилизация пластмасата се матира, дръжките и частите на помпата за кърма се топят, а каучукът потъмнява и се втвърдява Peace
Капки за колики  с наш тати вчера решихме да не даваме въобще Naughty на Лили давахме Еспумизан и го оценяваме като голяма глупост-докарахме и запек, а коликите продължиха сигурно до 6-тия месец. Този път ще дадем шанс на стомахчето само да се справи-нали трябва да се научи да работи все пак Thinking

# 366
  • Мнения: 447
Добро утро, момичета!   Simple Smile

Нямаше ме в последните дни и благодаря на тези, които са забелязали !  Hug
В последно време със съпруга ми сме се заели активно с ремонта на апартамента ни - до края на септември месец всичко трябва да е готово. Другата седмица ще си поръчаме мебелите за детската стая и за банята. В понеделник пристига сушилнята, която си купихме, за да можем да я поставим на терасата и да поръчаме шкафчета и за там. После ще останат само декоративните елементи за детската стая - калъфи за матраци, завеси и килимче. Вече нямам търпение да приключим с ремонта и да видя крайния резултат. Когато всичко бъде готово, ще стегна багажа за Варна и половинката ще ме закара там. По това време ще съм вече в 9-тия месец, така че май ще си бъде съвсем навреме.  Peace

Смуси, в средата на септември ще ходим до Варна за среща с д-р Георгиев. При него мисля да раждам, защото д-р Александров не води естествени раждания. Имам много въпроси към него - и за стволовите клетки, и за лекарствата, които в болниците ползват като катализатор на родилния процес, и за упойките, и за VIP-стаите... Надявам се да не пропусна да го питам нещо, когато се срещнем. Ще помоля да ми даде и списък с нужните неща, които се изискват в АГ Варна. Намерих си в един друг форум доста подробен списък за болницата, но знам, че всяко лечебно заведение си има свои изисквания и неща, които се изискват на едно място, не се изискват на друго. Намерих си много прилични гащи за еднократна употреба на Tigex, които нямат нищо общо с масово продаваните по магазините. Не приличат на найлонови, изплетени са изцяло от много фини ластици и стоят като мрежичка. Разтягат се страшно много и ми се струва, че няма да се усещат дори, когато са обути. Почти нищо друго обаче не съм купувала. Ще взема списъка и тогава ще действам.  Peace

Прочетох, че сте писали за шишета. Аз купих две на NUK - голямо и малко. Държах да са стъклени и да са с каучукови биберони. Освен тях съм си взела и шест контейнерчета за съхранение на кърма + електрическа помпа за кърмене E-motion пак на NUK. Много се надявам да мога да кърмя.  Praynig
Мисля, че на първо време, ако всичко - дай, Боже - върви по план, тези шишета ще са ми напълно достатъчни. Купих и силиконов биберон за всеки случай, защото не знам беб какви предпочитания ще има.  Thinking

Относно педиатрите, първоначално възнамерявам да запиша и малкия при моята лична лекарка. Тя не е педиатър, но за сметка на това, е достатъчно разумна да знае кога може да помогне и кога въпросът не е в нейните компетенции. Без друго д-р Кьорчева, която май се води най-кадърния педиатър в Търново, не работи със Здравна каса и при нея се ходи само с направление. Имам приятелка, която ползва тази схема и е напълно доволна. Peace

Сега ви оставям. Отивам да се отдам на кулинария - което в последно време се е превърнало в нещо като хоби за мен. Наскоро открих очарованието на домашно приготвената лимонада, която се оказа перфектното питие за лятото - прясно изцеден сок от лимон, листенца мента, резенчета лимон, мнооого лед и малко захар. Удоволствието вече си има име.  Heart Eyes

Изчезвам! Целувки на всички!  Hug

# 367
  • Мнения: 5
Евелина:Аз съм точно обратната . Мога да готвя много но солени работи а в сладкарството изопщо не ме бива иначе каквито и ястия солени да са ще ги направя. Simple Smile

# 368
  • София
  • Мнения: 28
Ох, момичета, свалих си кожата на три пръста   Close изгорих се с пара така болииии. Сега седя с ледена вода и се надявам да не стане много зле.

# 369
  • Мнения: 447
lilly74, вземи си Дефламол от аптеката. Също и спрейче с пантенол - помага на изгорената кожа да се възстанови по-бързо.  Peace

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Лили, ако имаш Оксикорт напръскай изгореното. Друг вариант, който аз знам, малко е странен, но съм го пробвала невднъж и работи,да намажеш изгореното с лак за нокти,за предпочитане безцветен. Но това съм го ползвала само за разни по-малки ранички, за три пръста не знам...  newsm78
Като заговорихме за кулинарстване, аз много обичам да готвя и да се въртя из кухнята, но съм само любител де  Mr. Green Пък и сега бързо се изморявам, неми се седи права, та малко съм в застой  Grinning В тази връзка, приял ми се е кекс  Grinning Ама много са ми куци рецептите нещо  hahaha Я дайте нещо изпитано, за най-обикновен кекс  Grinning

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте, момичета!

Инка, Анси, заинтригувахте ме с тази възглавничка с черешови костилки. Ще взема и аз да я купя. А как става затоплянието? И на мене в микровълновата нещо не ми се нрави.  Wink

Мишел, радвам се, че при теб всичко е спокойно!  Hug

Ънвизибъл, честит 8-ми месец!   bouquet

Уинди, направо слюнки ми потекоха от твоята домашно приготвена лимонада? А листата мента от къде да си ги взема? И вода слагаш ли?

Ох, момичета, още една мама от ноемврийките ражда, с изтекли води е, а е само в 27г.с. и 4-5 дни. Какво става с тези бебета, защо толкова рано се появяват...  Sad Дано се наредят и при нея нещата!  Praynig  Praynig  Praynig

# 372
  • Мнения: 181
Познайте в това хубаво време днес,дали не си направихме първата разходка.... Mr. Green
Мислех да поизлезем само за половин час,ама тоя половин час....стана 2 часа и половина...Няма какво да му стане на детето...А количката ми е безкрайно удобна и маневрена...

Радостчо,нещо ми се загуби....Дано всичко е наред! Praynig

Снощи си имахме гости...и Али получи още подаръци...След обяд пак ще имаме гости...Ама на най-близките не мога да отказвам ConfusedНо пък бебка си стои в спалнята,показвам я за 3-4 минутки и после пак я слагам в спалнята,та така...А Боян много й се радва,но и много се е привързал към мен,не ме оставя и за секунда...Носи памперси до кошчето,дава бибата на беба,говори й,гали я,целува я... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Айде,изчезвам,че да го преспивам него,че и беба след малко трябва да яде...

# 373
  • Мнения: 447

Уинди, направо слюнки ми потекоха от твоята домашно приготвена лимонада? А листата мента от къде да си ги взема? И вода слагаш ли?


Hariela , това е от споменаването на лимоните. Като чуя думата лимон, и на мен ми потичат лигите.  thumbsup
Мента си купих от Пикадили, но предполагам, че във всички големи супермаркети продават. Ако не намериш, можеш да я замениш с джоджен. Става и без нито едно от двете.
Слагам водичка, да. Може да е малко по-топличка (по-скоро хладка), за да се разтвори по-лесно захарта. Другият вариант, до който често прибягвам, когато ме мързи да бъркам, е течен подсладител - той няма цвят и мирис и се разтваря със съвсем леко разбъркване. После като прибавиш лед, нещата си идват по местата и топлината на водата се неутрализира.

Възглавничка против колики има и тук: http://www.spelta.biz/mothers_colic.php. Тази не е с черешови костилки, а със спелта. В сайта е описано как се загрява - може в микровълнова фурна, може и в обикновена.  Peace

# 374
  • София
  • Мнения: 1 009
Момичета, не е ли още рано за пране на бебешорските дрехи-аз съм приготвила 3 торбички, останали от Катето,но те не са всички за новородени,а за бебе до 1 година,така че сигурно ще изпера около 1 торбичка дрешки и разни пеленки и хавлийки,предполагам 2-3 перални...Ахилеа,твоята бройка перални ме шашнаааааа! Grinning Купила съм гащеризонче за изписването и 6 броя тънки бодита с дълъг ръкав-такива ползвах най-много с Катето,а тя е родена на 8ми октомври,точно в същия сезон,така че ще си припомням от нея и така.Нищо друго като дрехи не съм взела,предполагам,че ще ми подарят неща,и после може да купувам пак,за сега ще имам за първо време.Купих гребенче и четка за коса на Триза-харесаха ми и не се сдържах.Количка и кошче за кола са ни обещали от една моя братовчедка на заем,трябва ми корито,но може и след раждането да го вземем,не съм решила още.
Някой знае ли колко време се стерилизират шишета в микровелето,аз имам стерилизатор,но съм забравила колко време се държаха вътре,знам че е на макс мощност!
За форума мъжът ми отдавна е признал,че каквото го интересува-в бгмамата ще знаят LaughingТака че от време на време се шегува,но по принцип няма проблем,а и аз не стоя по цял ден тук,от време на време само.

Общи условия

Активация на акаунт