Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 28
Много се учудих, че моят мъж не ми мрънка за форума, даже му разказвам особено сега за Сара, Ава  и Али. До сега и аз не съм писала във форум, но много си чатех и тогава много се дразнеше, но сега всичко е наред.

# 346
  • Мнения: 1
Здравейте момичета . Цял ден съм напред-назад , чак сега си седнах на д-то  Mr. Green
Toni И аз днес следобяд бях в Джъмбо на бул. България. Напазарувах малко и от там . Голяма мъка е с това пазаруване в това ми положение  Mr. Green Сега през 2-3 дена ходя по магазините и не мога да обиколя повече от 1 магазин за 1 ден  Mr. Green  Много ме изморява обикалянето чак не мога да се позная  Laughing
Браво за Ава , стискаме палци скоро да си е вкъщи  Praynig Praynig
zelda И ММ ми се подиграва постоянно , но не му обръщам внимание вече  Grinning Точно както при Сеенгърл, като му обяснявам нещо ми казва "това от БГмама ли го научи"  Mr. Green
Лека и спокойна вечер мамчета  Hug

# 347
  • Мнения: 873
Много се радвам за хубавите новини за Ава-явно са много силни нашите бебчета Hug
По отношение на БГ-мама, мои приятели-мъже също ползват форума, особено ако решат да се изявят в кухнята. Освен това, наричат сайта "Българският Gooogle". На всичкото отгоре, има и подфорум за татковци. Ето го
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=2.0

ние днес, докато пазарувахме в Кауфланд, спонтанно решихме да си направим пикник близо до Арбанаси. Получи се много добре и беше като утеха за това, че няма да ходим в Еленския балкан, както бяхме решили Whistling утре милото ще чисти и сме решили да си приготвим "спешен куфар за Русе", в който ще сложим дрехи за бебето, дрехи за Лили и някакви резервни дрехи за милото-него страшно го тресе паниката след събитията тази седмица Crazy

на всички пожелавам спокойна нощ Hug

# 348
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Мнооого благодаря на всички, които ми отговориха на въпроса за бебешките дрешки HugЯвно бодита ще се купуват и гащеризончета.
Ходихме днес след обед в Джъмбо на Ботевградско шосе, но ме разочарова относно дрешки за новородени, така че ще пазаруваме от Вис Виталис. После ходихме на кафе с едни приятели на мъжа ми, с които той не се беше виждал от години, случайно му се обадиха и сутринта готвих,абе не съм се спирала цял ден и сега съм капнала.
Мнооого се радвам за Ава и Цвети  Hug Пожелавам им много скоро да се приберат у дома.
Относно писането ми в БГ МАМА -мъжът ми го приема много добре, аз още като забременях му казах, че съм решила да се регистрирам и той го намира за съвсем нормално. Често ме пита за какво си пишем, какви теми обсъждаме, говоря му за вас, показвам му снимки, виждал е Сара и Али.

# 349
  • Мнения: 1 262
A_H_I_L_E_A- направо ме изуми с броя на пералните  Crazy ти може магазин да отвориш с толкова неща  Hug
Като бройки засега имам 7-8 бодита , 5 гащеризона ,2 камизолки , 4 ританки.
Хаха, ами нещата не са чак толкова много /ако става въпрос за дрешки само/, но нали има и различни спални комплекти, одеалца, кърпи и други работи та доста перални се събраха от там.
Пък и все гледам да не пълня до горе пералнята, за да се изперат по-хубаво - с повече препарат и вода. Винаги оставям малко празно отгоре.

emanuella89, hm, това е много интересно - бях чела за подобен списък на запад, но в нашите болници не мислех, че има подобно нещо. За коя болница става въпрос /и в кой град/?

Радвам се, че вече има новини и за Ава. Хубаво е, че наддава и дано скоро си е у тях и да си я гушкат вкъщи.  Praynig

Baby Cakes, много интересен ми стана този тест, но може би в България няма такъв все още?!  newsm78 А дали резултатите са достоверни?

Хаха, на мен също ми замириса на бебенце.   Grinning

Моят мъж гледаше мач на компа преди да седна да разнищвам форума, така че един вид проявяваме толерантност един към друг, въпреки че той е в правото си да седне вечерно  време при положение, че аз цял ден вися из интернет.  Laughing Иначе нищо не казва за форума, не изглежда много да го вълнува. Нали не влизам в сайт за запознанства с мъже?!  Laughing

# 350
  • Мнения: 5
A_H_I_L_E_A: Тази болница е уникална поне за мен а и за много други мамита които я избраха да си родят децата Дева Мария се казва намира се в Бургас квартал Ветрен : www.devamaria.com

Там може да разгледаш подробно Simple Smile страхотна е , отношението към пациентите е на отлично ниво к. Болницата е частна но работи със здравна каса и раждането ми е безплатно само дето си плащам епидуралната упойка ( навсякъде се плаща) Надявам се да мине всичко наред с раждането ми там имам им доверие Simple Smile  Hug

# 351
  • Мнения: 59
Радвам се, че вече има новини и за Ава! Дано всички бебенца са добре!
Аз от днес влизам в 8-мия месец, а скоро ще има майки влезнали в 9-я и ще започне бебевалежа.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 441
Зелда, моите впечатления са, че се срещат доста бг майки, които подхождат към възпитанието по твоя начин  Peace. БГ- Мама- та е голяма сила  Mr. Green. Според мен си е до усещанията и разбиранията на човека, ето аз например колкото и да се старая не мога да бъда такава. Знам например, че е глупост да наричам детето си, че е лошо, а се хващам почти всеки ден, че го правя  Crazy, със сигурност не правя много от нещата, които моята майка е използвала при възпитанието ми, но пък колко ли нови измислям аз  Crazy.
Като се родят бебетата и поотраснат ще започнем да сравняваме пък друго с чужденците- как техните деца носели памперси до 3-4 години, използвали залъгалка до 5-6 години, пият кока кола на 1-2 години... Пък нашите ще са седнали на гърнетата от 6 месеца  Mr. Green и т.н. Въобще тези сравнения са малко условни според мен, първо защото не живеем при равни условия и второ, че има всякакви хора навсякъде.
Бобито също е пълзял  в морската градина докато прохождаше и опознаваше, носила съм и още нося резервни дрехи навсякъде, но поставям определени граници, не съм толкова уравновесена, пък и смятам, че трябва да се понаучи вече на хигиенни навици, защото става все по- самостоятелен и не мога да го следя постоянно.
Много се радвам за хубавите новини за Ава, дано все така бързо наддава и скоро да са вкъщи  Praynig Hug.
Щях да пиша като обсъждахте средствата против колики сякаш никой не спомена възглавничките с черешови костилки. Гледах, че в ДМ продават готови такива. Иначе педиатърката на Боби беше против да давам Колийф, не си спомням защо вече, пак ще питам като дойде времето. Той имаше колики до 6- я месец  Crazy, давах еспумизан, но ефект не съм видяла, беше много страшен рев  ooooh!.

# 353
  • Мнения: 9
Добро утро Hug

Ето това е във връзка със скрининговите тестове, които се правят на всички новородени в България: "В България на всяко новородено дете след 72 h и се провежда изследване за Фенилкетонурия и Вродена хипотириоза посредством Гутрие тест. Той представлява взимане на няколко капки кръв и накапването им върху филтърна хартия, след което този тест се обозначава индивидуално и се изпраща в специализирана лаборатория за изследване."

Инка, моля те сподели повче за тези черешови възглавнички, защото на мен нищо не ми говорят и ми стана интересно!

Много се радвам, че най-после има новини за Ава, при това хубави!
Да са ни живи и здрави малките избързали принцеси Hug Hug Hug

Мъжа ми нарича форума "сектата". Това с голяма доза страхопочитание Laughing. Шегувал се е с мен навремето, но и аз не му цепя басма, тъй като неговата секта е един риболовен форум. Освен това идва с мен вече за 3-ти път на национални срещи, идвал е и на сбирките ни в София и много се е кефил. Е, като седна вечер на компютъра се заяжда понякога, тък като аз губя звук и картина като съм там:))) и ми вика, че ми се чуди как може по цял ден да съм пред монитора в работата и вечер пак там да седна Crazy

Ел_Божко, ако видя книжките някъде, задължително ще си ги взема, аз и Анна много обичаме. Да не говоря аз колко неща имам написани, но не са за деца, а и не бих ги публикувала, тъй като са ми доста лични, въпреки че близки са ме питали, защо да не го направя Blush

# 354
  • Мнения: 77
Добро утро мамчета  Hug
Аз 3ти ден си лежа тука в болницата на инжекции - сутрин и вечер слушат тоновете на бебка и всичко е наред.
Инка и на мен една приятелка ми донесе такава торбичка с черешови костилки - преди 3 години й ги носили от Германия (там били много разпространени против колики).Та тя ми каза,че на тях им помагала - затопляла я е в микровълновата и слагала на коремчето на бебчетко .Ако знаеш нещо повече сподели,че на мен това с микровълновата нещо не ми вдъхва доверие за равномерно затопляне newsm78

# 355
  • Мнения: 499
Здравейте и от мен в този прекрасен слънчев ден Hug
Inka, и аз съм чувала за тези черешови костилки, че доста помагали, а и поне са природен продукт не пречи да се опита.
Мишел, дано бебка да продължава да е добре, а теб скоро да те изписват.
Много се радвам за добрите новини за Ава, дано да продължава да расте и скоро да се гушкате вкъщи.
Аз да ви кажа миналата седмица толкова работа имах, че нещо бая се изморих...лошото е, че и тази това ме чака поне до четвъртък, но дано да е за последно. Аз няма да успея да изляза в болничен от 45дена и ще видя от кога ще мога да го ползвам реално.
Иначе за покупките за бебка, още не сме взели количката, матрак трябва да поръчаме, скрин също не сме избрали още, трябва и за багажа за родилното да напазарувам.
Да питам майките от Варна към кой педиатър сте се насочили? Аз чета разни отзиви и май към Хариева или Драгонова в Майчин дом?
Уинди, ти при д-р Александров в АГ ли ще раждаш?

# 356
  • варна
  • Мнения: 1 228
За форума моя мъж не беше много съгласен от начало ,защото четях други теми и се си пълних главата с глупости .Но с нашата темичка няма проблем даже много се забавлява със заглавията .
За педиатър и аз се замислям ,но изобщо не съм си направила труда да потърся ,а няма време вече.

# 357
  • Мнения: 5
Добро утро и от мен  Mr. Green

Днес съм решила да си почивам...е първо малко работа ще свърша де трябва да изчистя , набързо метнах една баница и после...цяллллллл ден ще се опъвам голямо мързелуване ще си направя  Whistling Crazy

Аз сега ставам че да погледна баницата и да започвам почистването до скоро от мен!  Hug

# 358
  • София
  • Мнения: 1 163
Добро утро и от мене.
Един въпрос ме мъчи и затова се допитвам до мамите с по-голями деца:
ще викате ли педиатъра вкъщи в деня на изписването,аз се чудя и си мисля,че много смисъл няма. Аз смятам една-две седмици след това да го заведа да го види и да го запиша. Реално винаги мога да се обадя ако има проблем, защото ни познава, нали каката е при същия педиатър.

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добро утро и от мен   Hug
Днес и аз мислех да се отдам на мързел, ама ще взема да поизчистя малко, че кочинка е станало вече  Mr. Green
А бе къде се загуби Киса  newsm78 От доста време не е писала... Уинди и тя нещо се губи, Дезъртчето също...   newsm78
Аз пак да ви питам нещо... Вчера си взех един комплект шишенца на Авент - 4 шишенца, четка и биберон. Ако кърмя не знам дали ще ми трябват толкова много, ама както и да е  Grinning Та въпроса ми е за стерилизацията - могат ли да се изваряват и как точно става процедурата  newsm78 Понеже ако ще ползвам само 1-2 не ми се ще и стерелизатор да купувам. Шишенцата са пластмасови, да уточня.
Айде стига съм питала и съм ви занимавала  Grinning
Хубав ден от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт