Отговори
# 435
  • Мнения: 24
Здравейте, на всички мамчета. Аз рядко пиша, но всеки ден ви чета и не пропускам нищо случващо се с вас.
Днес и аз бях на преглед да видим нашата бебка как се развива. С голямо очудване се оказва че главичката е доста голяма за моите седмици, отговаря на поне 3 седмици по напред, 2,602кг е вече.
Доктора каза ,че всичко  е наред и че бебка се чувства добре в коремчето ми, обарнала се е с главата надолу. Само предвид размерите и ми каза ,че няма да е лошо да се замисля и за секцио, т.к аз до сега все за нормално раждане настоявах. Каза ,че на бебето нищо му няма, то си е савсем наред, а че аз ще се помача доста с неговите размери и най вече главата.

Молбата ми към пловдивските майки е да ми помогнат с намирането на координати на Д-р Бачуров, от Окръжна Болница - Пловдив. Благодаря ви предварително. Това е за сега от мен.
Целувки и усмихнат ден.

# 436
  • Мнения: 447
Привет, мамчета - бъдещи и настоящи!  Hug

От днес вече си имам сушилня! Много съм щастлива и се надявам да ми върши наистина хубава работа. newsm44

Alter_Ego, аз реших да си поръчам онези топчета за омекотяване на прането. Днес дойдоха заедно с машинката - подариха ми ги, защото собственикът на магазина прецени, че за покупки на такава стойност ни се полагат. Ще споделя отзиви веднага, щом ги тествам. Ако наистина имат ефекта на течните омекотители, ще съм много доволна - особено за бебешките дрехи. На мнение съм, че колкото по-малко химикали се ползват при прането на детските дрешки, толкова по-добре!  Stop

И тъй като освен сушилнята, днес получих и всички поръчани от Next бебешки дрешки, скоро ще ги изпера и ще тествам и сушилнята, и топчетата за омекотяване, и Sano Maxima като перилен препарат. Мислех да взема Бочко, но беше свършил, така че няма да мога да го тествам скоро.
Иначе качеството на дрешките е просто чудесно. Повечето бодита и пижамки, които са с дълъг ръкав, си имат по едно парче плат накрая на ръкавчетата, което предпазва бебчето от драскане. Подгъвите са изпълнени перфектно, материите са мекички и изглеждат здрави. Няма остри ръбове, няма стърчащи ципове (където има цип, има предпазителчета), дори райетата съвпадат навсякъде. Очарована съм и със сигурност ще поръчвам от Next отново.  Peace

Относно предбрачните споразумения, исках да допълня нещо, но виждам, че kotaranata ме е изпреварила. Вече задължително се избира имуществен режим, който донякъде замества споразуменията. Освен това всичко, придобито по наследство, при развод остава собственост на съпруга, който го е придобил. Същият може да продава придобитото имущество без съгласието на другия съпруг, освен ако не става дума за основно жилище, т.е. такова, в което семейството живее към момента на сделката. Тогава се изисква декларация за съгласие с покупко-продажбата.  book

Относно размерите на бебчетата - мили момичета, спрете да се вкарвате във филми! Главичките на бебетата са точно със сантиметър по-малки от най-тясната част на отвора, през който ще трябва да излязат на бял свят. Дали са със седмица напред или назад, е много относително, защото в коремчетата ви не могат да бъдат измерени с абсолютна точност.
Тук някой може би ще зададе въпроса защо, ако е така, има момичета, които излизат с дузина шевове? Моето мнение е, че всичко това идва до голяма степен от притеснението и неадекватното поведение на родилките по време на родилния процес. Неправилни напъни, лош тайминг и пр. Затова колкото по-спокойни сте, когато отидете да раждате, толкова по-добре. Почетете малко материали по въпроса, за да сте добре информирани, след което отидете и покажете какво сте научили. Аз си го представям като изпит, на който отиваш да покажеш какво можеш. И също като на изпит, спокойствието е ключов фактор за успеха, наред с добрата подготовка! Така че спокойно! Някой беше написал по-назад, че в тази тема сме се събрали достатъчно на брой интелигентни момичета, поради което и тонът на дискусиите е доста различен от този в другите отчетни теми. Ами, щом като е така, няма място за паника - тя е за слабите и неинформираните. Ние не сме от тях. Горе главите!  Hug

Хайде, оставям ви и отивам да хапна, че днес забравих...  ooooh!

# 437
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Здравейте, момичета  Hug
Пепи, бързо оправяне на Любчо желая  Hug  Hug  Hug
И нашия бебчо е с голяма главица  hahaha 2-3 седмици напред върви... ще ме озори май, ама аз няма да се давам  Crazy
Лакрима, за съжаление не мога да ти дам координати на др Бачуров, но предполагам, че тук ич форума може да намериш  newsm78 И другия пут ще те чакаме на срещата, не се скатавай  Crazy
Да ви питам пак нещо, дано не ставам досадна, ама нали сме тук да си помагаме  Hug Трябва ли да си купя ластичен колан? Трябва ли да нося такова нещо веднага след раждането или може и на по-късен етап и въобще какъв ефект има и необходим ли е като цяло?

# 438
  • Мнения: 61
Radostina 87 -напълно споделям мнението ти за брака и при нас парите са общи и през ум не ни е минавало да подписваме какъвто и да е договор.
Относно изследванията- на мен пи правиха, но ве4е приключих на всяко тримесечие пълна кръвна картина, урина и влагалищен секрет и в началото една цитонамазка и колпоскопия, като последната кръвна картина вклщчваше време на съсирване и на кървене.

# 439
  • Мнения: 9
Alter_Ego, аз реших да си поръчам онези топчета за омекотяване на прането. Днес дойдоха заедно с машинката - подариха ми ги, защото собственикът на магазина прецени, че за покупки на такава стойност ни се полагат. Ще споделя отзиви веднага, щом ги тествам. Ако наистина имат ефекта на течните омекотители, ще съм много доволна - особено за бебешките дрехи. На мнение съм, че колкото по-малко химикали се ползват при прането на детските дрешки, толкова по-добре!  Stop
Уинди, аз вече си ги взех и мисля, че писах за това newsm78. Дрехите ми излизат абсолютно същите и не намирам разлика, може би единственото е че намаля времето на програмата с около 20 минути, което си е добре. Но ми съсипаха колана на новия халат за в болницата. Аз може би не трябваше да го слагам, защото е доста дълъг и има опасност от заплитане и разтягане в другите дрехи, но може и топките да бяха виновни. Имам предвид, че шевовете му бяха разкъсани и сега трябва да го реставрирам:)))

# 440
  • Мнения: 1 262
 Аз току-що се върнах от консултацията - нищо интересно освен че утре ще давам урина заради силно подутите глезени и леко повишеното кръвно да видим има ли място за притеснение. Всъщност не се притеснявам. Като ви чета как споделяте за това колко кг е бебето и на коя седмица отговаря, малко ви завиждам /благородно/ понеже аз си изпуках до 7-ми месец ехографите дето ми се падат по държавному и сега не щат да го гледат повече. Добре че в четвъртък съм в Щерев да уговарям евентуалното секцио и тогава вече ще го видят. Още повече че не сме много сигурни дали полът ще се потвърди и мъжа ми все се надява да се окаже момиче /нали си има едно момче.../.  Laughing Аз пък си искам момченце.  Sunglasses

Съни, шапка ти свалям на теб и на всички майки, които не са качили много килограми и са си върнали  предишното тегло за нула време.  newsm20 Аз като се замисля, сигурно поне 10 кг ще имам да свалям освен оставените в болницата.  ooooh!

Смуси, много ми хареса идята ти за бракосъчетание - с малко хора и по дънки. Нашата сватба беше малка и присъстваха само най-близките. За съжаление обаче не стана така, както аз исках да е - да съм с рокля с черепи отпред и да пускаме само метъл.  #Silly rotfImao

За килограмите не съм се мерила скоро /за да не се стресирам  hahaha /, но забелязвам по фигурата си, че като че ли съм се повталила. Плюс това вече не ми се ядат полезни неща като плодове и зеленчуци, а сладкиши и солетки, както бях преди да забременея и започнаха да ми се появяват тук-таме пъпките, които имах преди да забременея. Вероятно вече организмът и хормоните ми се нагаждат към предишните норми.  newsm68

За предбрачните договори - ние сме избрали точно този режим на разделност - струва ми се най-справедлив, но и тези, които не държат на подобен тип разделяне, имат право в едно идеално семейство, каквото рядко има. А не става въпрос за ежедневните разходи, а за по-масивните покупки.  Wink На нас не ни дадоха да сключим брак без да изберем някакъв режим на разделяне на имуществото. Това беше миналата година - казаха тогава, че от една година насам са го въвели като задължително условие преди да се сключи брак. Може да се избере и този, който е бил до сега - т.е., стандартен или не знам как точно се води.

# 441
  • Мнения: 873
забравих да пиша за предбрачните договори-аз съм ЗА, понеже съм се нагледала на достатъчно абсурдни истории, и то не само на хора, които са женени, но и на такива, които живеят заедно и щом тръгнат да се разделят, започва война: една моя приятелка, например, инвестираше парите си в обзавеждането(купи спалня и пералня, ютия и разни дреболии, олесняващи живота). живееха в НЕГОВОТО жилище. когато тръгнаха да се разделят, тя поиска да си вземе някои неща, а той не и ги даде, понеже през годините съвместен живот, той бил плащал сметките. мисля си, че предбрачния договор се сключва в един такъв розов период, в който партньорите са жертвоготовни един към друг и се стремят към справедливост, докато при разделите всеки гледа да прецака другия, като форма на отмъщение за страданията си. делбата на имуществото е в състояние да озлоби до такава степен хората, че те след раздялата да си останат едва ли не врагове, а това особено зле се отразява на децата Peace
и една малко смешна история, която ми разказа моя приятелка: когато се разделяли с мъжа си, той рекъл, че заплатата му винаги е била по-висока и той плащал сметките (деца нямат). тя пък му отговорила :"Да, така е, но ти си по-едър от мен и винаги ядеше повече!" Сега на нея и е супер-смешно, ама тогава едва ли е било така Peace


ето този филм гледах току-що: дава отговори намного въпроси, свързани  с раждането. не е дълъг и няма страшни сцени. вижте го Peace

http://www.myspace.com/video/ludmil/ludmil-videos/100993773

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 19:10 от dessy encheva

# 442
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мацки аз специално последния път питах за размерите на бебето от видеозона дават че отклоненията са +/- 20%, което е адски много реално тъй че не се шашкайте особено.

# 443
  • Мнения: 1
Здравейте момичета  Hug От няколко дена наблягам на ученето , започнах да си пиша и курсовите работи  и съм много приятно изненадана, че успявам да се съсредоточа и запомням материала   smile3529 . Утре или вдруги ден мисля да отида до социалните да видя какви, къде, и от къде документи трябва да имам/подавам за помощите, които ми се полагат . По-натам не знам дали ще имам време и нерви да го направя . Дано попадна на нормални служители , а не на такива, на които им е крив света  Rolling Eyes

За килограмите + 16 съм , но от началото на месеца не съм качвала и грам, което ми се струва малко странно  newsm78 (не че давам зор  Mr. Green)

Съни  Браво за бързото възстановяване и за свалените килограми . Исках да те питам сега, след като минаха няколко дни, как се чувстваш физически , болят ли много шевовете и можеш ли да направиш сравнение м/у секциото и нормалното раждане ?

Windy Честита сушилня ! Ние с ММ решихме със сигурност да вземем , това ще е един много полезен уред за нас , всяка зима имаме проблеми със сушенето на дрехите-много е изнервящо , а и така ще си спестя част от гладенето . Ако е удобно би ли споделила вие на каква се спряхте , аз доста проучвам въпроса за това питам  Simple Smile.
Това е от мен за сега мамчета, лека вечер отивам да спретна нещо за вечеря   chef

# 444
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз днес бях на преглед всичко с бебето е наред върви с една седмица по-голям ама той така си тръгна от самото начало.
Хубавото е че съм качила 600 грама за 1 месец, което е добре като се има предвид как бях тръгнала с по 2 кила на седница.

Дадоха ми всичките документи за влизане в болница и утре сутринта мисля да отида до Тина Киркова да се запиша за планово секцио. Надявам се да нямам проблеми и да се държат нормално, защото съм по здравна каса.

Лека вечер на всички!

# 445
  • Мнения: 5
A_H_I_L_E_A: Разбира се че всеки си прави избора нали после ще има да разказваме. Но за това че си тясна...може но ние които ще раждаме нормално... не сме кофи Simple Smile  hahaha и аз изопщо не сум еластична но хората са измислили шиенето пък и това е нормалния процес на раждане Simple Smile
А за секциото има пак рязане и то на 7 пласта до като се стигне до бебока Simple Smile Абе ще имаме многооо неща да си кажем след това моля се единствено да мине всичко наред при всички ни и да имаме повече кумични истории от раждането си Simple Smile  Laughing

# 446
  • Мнения: 447
martinito, сушилнята е ето тази:
http://www.techno-mix.com/product/3266/bosch-wtw-86561



Ето тук има и клипче за ActiveAir технологията, която е ползвана при този модел (последното от трите): http://www.bosch-home.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1 … %D0%BD%D0%B5.html

# 447
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Но за това че си тясна...може но ние които ще раждаме нормално... не сме кофи Simple Smile  hahaha

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Честна дума оправи ми настроението отвсякъде ...

Ние днес правим нещастни опити да си купим ваничка за бебето ама не се получава и това си е - там където е отворено няма такъв модел (а преди имаше) пък там където има е затворено  Rolling Eyes
Ходихме и други небебешки неща да търсим и пак ударихме на камък - просто днес не ни е ден за пазар и това си е Simple Smile

Ще пробваме пак утре  Mr. Green тъпи и упорити Wink

# 448
  • Мнения: 447
shemet_neveroiaten , при вас on-line търговията процъфтява, та не знам какво им се чудиш толкова на ваничките... Избирай една и ще ти я донесат на крака у дома!  Peace

# 449
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Момичета първо искам да ви се извиня,че се вмъквам в темата ви..
Тъй като чакаме второ бебче началото на януари и се налага да си продам количката..трябва ни нова,че разликата ще е малка..
Ако някоя от вас има интерес да ми пише..
http://prodavalnik.com/kombinirana-kolichka-bertoni-carrera-stol … he-za-ko-i2439601
Още веднъж ви се извинявам и ви пожелавам много здраве на вас и на малките бебоци Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт