Паста за зъби

  • 10 950
  • 27
  •   2
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Asioula, би ли написала състава, ако го имаш. Едва ли ще я открия лесно.

Дистрибутираме отскоро тази паста. Колеги си взеха за лична употреба и са доволни.

киса, от къде можем да я купим....може и на лични...

В Елитис до Практикер и на гарата, в този на Колхозния пазар няма.  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 535
Мерси  Hug

# 17
  • Мнения: 130
малко спам тогава към киса, да питам, дали се внасят и избелващите комплекти, виждам, че в сайта имат и ще поръчвам, но в гърция ги няма. а, и на всяка цена, пастата да се ползва с четката, която си върви към нея, уникални са.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 793
малко спам тогава към киса, да питам, дали се внасят и избелващите комплекти, виждам, че в сайта имат и ще поръчвам, но в гърция ги няма. а, и на всяка цена, пастата да се ползва с четката, която си върви към нея, уникални са.

засега само пасти продаваме  Simple Smile пастата е в кутия, в която има четка за зъби и няколко клечки за зъби.

# 19
  • София
  • Мнения: 553
малко спам тогава към киса, да питам, дали се внасят и избелващите комплекти, виждам, че в сайта имат и ще поръчвам, но в гърция ги няма. а, и на всяка цена, пастата да се ползва с четката, която си върви към нея, уникални са.

засега само пасти продаваме  Simple Smile пастата е в кутия, в която има четка за зъби и няколко клечки за зъби.
в София къде могат да се намерят Rolling Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 793
малко спам тогава към киса, да питам, дали се внасят и избелващите комплекти, виждам, че в сайта имат и ще поръчвам, но в гърция ги няма. а, и на всяка цена, пастата да се ползва с четката, която си върви към нея, уникални са.

засега само пасти продаваме  Simple Smile пастата е в кутия, в която има четка за зъби и няколко клечки за зъби.
в София къде могат да се намерят Rolling Eyes

в Хит Люлин и Хит Младост и в много други обекти, но са  по имена на фирми...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 535
Взех днес тази паста, профешънъл варианта, ще я тествам и тези дни ще дам отзиви  Peace

# 22
  • Мнения: 53
Здравейте,
имам въпрос, дано се включи някой зъболекар от форума. Водих малката на зъболекар, профилактично, изписа веднъж седмично миене със специална паста за зъби (нискоминерализирана мисля) заради бели петна по зъбките, но изгубихме рецептата. Може ли някои да ни помогне с името, за да не се разкарваме пак.
Благодаря предварително.

# 23
  • Мнения: 22
Ето повече информация за пасти за зъби от стамотолог в София.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 933
Според вас кои пасти са препоръчителни за проблеми с деминерализацията на емайла?  Rolling Eyes
Минавам отново на флуорирани пасти.  Confused

# 25
  • Мнения: 2 478
Ако искаш хубава паста търси с medical hydroxyapatite, примерно Apacare. Балсамът също е много добър. Биорипеър също са чудесни пасти. При тях формулата е с цинков ксиапатит(micro particles hydrohyapatite) и са без флуор. Апакеър е  и с флуор. Пробвай цялата гама, харесай си и така. Аз лично редувам на двете фирми пастите.
Много бих искал да пробвам японските Апагард премио и роял, но не ми се занимава с митници, че ги няма да кажем в енцо, за да си ги поръчам.
Не препоръчвам българските дентал, рекламирани по телевизията. При всички случаи съставките са от много по-лошо и незнайно качество, в сравнение с горните.
Пастата е само част от схемата за здрави зъби. Ако си навън след ядене чистиш с клечки или конци междузъбните пространства, след това дъвка с ксилитол, примерно Lotte xylitol. Когато ядеш кисели храни, като цитруси, задължително изплакваш с вода няколко пъти, за да стане от киселинна, алкална средата в устата. Яж кашкавал, риба, сьомга, тон, витамин Д е много важен, както и калций, магнезий и фософор като минерали.

п.п. Не съм стоматолог Simple Smile.

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 15:58 от FragranceFanatic

# 26
  • Мнения: 4 942
Аз лично съм много доволна от Лакалут, специлано за венците е много подходяща. Преди имах проблем с веницте, но от както я ползвам проблема изчезна. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 9 933
Скрит текст:
Ако искаш хубава паста търси с medical hydroxyapatite, примерно Apacare. Балсамът също е много добър. Биорипеър също са чудесни пасти. При тях формулата е с цинков ксиапатит(micro particles hydrohyapatite) и са без флуор. Апакеър е  и с флуор. Пробвай цялата гама, харесай си и така. Аз лично редувам на двете фирми пастите.
Много бих искал да пробвам японските Апагард премио и роял, но не ми се занимава с митници, че ги няма да кажем в енцо, за да си ги поръчам.
Не препоръчвам българските дентал, рекламирани по телевизията. При всички случаи съставките са от много по-лошо и незнайно качество, в сравнение с горните.
Пастата е само част от схемата за здрави зъби. Ако си навън след ядене чистиш с клечки или конци междузъбните пространства, след това дъвка с ксилитол, примерно Lotte xylitol. Когато ядеш кисели храни, като цитруси, задължително изплакваш с вода няколко пъти, за да стане от киселинна, алкална средата в устата. Яж кашкавал, риба, сьомга, тон, витамин Д е много важен, както и калций, магнезий и фософор като минерали.

п.п. Не съм стоматолог Simple Smile.

Флуора - не е 100% доказано, че влияе положително или отрицателно на емайл, доколкото разбрах. Така, че май е по-добре да не се влага или прекалява с него?
Има ли значение формата под която е поднесен и защо?


Относно реминерализацията....
 
Ходих на две места, на едното ми казаха изработка на шини + паста, която цяла вечер се държи на зъбите.
На другото - само нанасяне на гел (без шините). Като този например: GC MI Paste Plus

В София продават ли се някъде ApaCare Remineralising Toothpaste   Biorepair Plus Protect паста, подсилваща зъбния емайл - не видях състава им и сайтовете на производителя - имат ли в комплект: SLS, парабени, глицерин... както е при GUM, Elgydium  Rolling Eyes
Избелващи (полиращи) пасти би трябвало да са противопоказни за нарушения в емайла?
За четките какво ви е мнението? Чудя се каква да си взема. Мисля Елджидиум да пробвам
-----------------
Няма ли нещо като книга за профилактика на заболяванията в устната кухина?
Тук добре започна статийката, но по-надолу не се прави разлика между флуор и фосфор... е как да вярваш на подобни сайтове.
Всеки път докато чакам пред кабинета научавам нещо ново от листовките на фирмите предлагащи продукти за зъбите... но на парче.

 

Общи условия

Активация на акаунт