Потресена съм

  • 7 065
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
В неделя бяхме на популярен масов басейн... Шезлонгът ми беше непосредствено до "средната" детска зона. Четири момичета, на възраст в интервала около 8-10, нежни и красиви като русалки, първо се разделиха на два отбора, за да "воюват", пръскайки се, а когато в един момент играта позагрубя, започнаха да се обиждат с "долна лесбийка", "парцал", "боклук нещастен", "тъпа селянка", "кучка" и още няколко, които дори ме е срам да напиша...

Аз бях втрещена, мъжът ми - двойно повече, но като навръзвам двете теми, явно не е трябвало да се учудвам изобщо...

Простотията ходи по хората.  Човек трябва да си подбира средата и да общува със себеподобни. Това е положението.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Простотията ходи по хората.  Човек трябва да си подбира средата и да общува със себеподобни. Това е положението.

Именно   bouquet

# 62
  • Мнения: 5 710
Той и Андрей Слабаков снощи нарече дъщеря си -червей.В ефир.
Нищо няма да ме учуди.

една форумка пък наричаше детето си 'дробчо'.
явно това беше максимума гальовност на която бе способна в обръщенията.

"червей", "червейче" съм чувала за новородено, нали се гърчат:) но в контекст поставено не ме е потрисало, колкото 'детенце' или 'бебко,. сещате се.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
"червей", "въшка" и други подобни имат различно значение от "курво" ...

# 64
  • Мнения: 2 510
На някой места го използват като обращение или при изразяване на гняв, въпреки, че освем своята простотия, друго не виждам да изразява.
Такива хора, просто ги отминаваш. Нищо не може да се направи.

# 65
  • Мнения: 452

Марийо ,спри веднага КУРВО !!!
Първо помислих ,че ми се причува ,но се оказа ,че и жената с която бях е чула тази реплика .
Какъв баща би наричал 3 годишно невинно детенце курва ,и как ще израсне това дете ???
Просто споделям във форума

Ааа, стига бе! А каква беше реакцията на майката?
Реакция от страна на майката нямаше .Явно средата им е такава и за нея е нещо нормално това държание ....изглеждаха като да са от някое село и говореха на диалект.Но не бяха изпаднали или нещо подобно ,бяха на море .Бащата беше изключително агресивен простак .
Мъчно ми е за детето.Аз имах прекрасен баща ....страшно много любов съм получила от него .Ужасно е хората ,които те отглеждат да ти подвикват така.
Тогава няма да ти пука ако и чуждите хора те обиждат.Ще го приемаш за нещо нормално.Потресаващо е .

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 21:49 от not responding

# 66
  • Мнения: 5 710
Кои са тези места, из които го използват това обръщение?
Интересно ми е, защото да наречеш детето си 'курво', значи най-малко не разбираш какво означава думата. Може би детето се е казвало Паразитка по същата причина - звучно.

# 67
  • Мнения: X
Аз пък съм била обиждана, но не съм обиждала никого, нито децата около себе си, нито семейството си, нито сега дъщеря ми. Като много ме ядоса изсъсквам през зъби нещо, но не обидно  Naughty
Мъчно ми стана и на мен за детенцето...Жалко е да се крещи, жалко е да се обиждат децата  Confused

# 68
  • Мнения: 5 710
Аз не мога да разбера откъде изпълзяха тези маси. Едно време сякаш нямаше чак такива простаци.
От гората ли е дошъл, от някоя пещера ли .. научил къде е морето и айде с хората.

# 69
  • Мнения: 2 510
Кои са тези места, из които го използват това обръщение?
Интересно ми е, защото да наречеш детето си 'курво', значи най-малко не разбираш какво означава думата. Може би детето се е казвало Паразитка по същата причина - звучно.
Ако по-добре звучи израза "курво смотана", помияр, пустиняк, изчадие, мадуран, пергишин, путко непоръбена... или на всяка дума, "да ти го начукам" или  благословии на майка ти.
Просто си има простаци. Добре е когато в повечето случаи не влагат този смисъл и не е подплатено и с физическа грубост, както и психическо насилие.
Не винаги простака е и насилник, както и насилника е простак.

# 70
  • Мнения: 17
И аз съм чувала същото обръщение, но от майка. Беше много отдавна. Аз бях ученичка и си вървях по улицата. Една жена буташе количката си с детето и му викаше:,, Стига рева, к...о!" От малък град съм и съм я запомнила. Самата майка не е за пример. Имаше вид на магистралка. Къса, тясна дънкова пола, къса, топирана коса, нокти с черен, олюпен лак. Може тя да е била такава. Въпросната ,,к...а" вече е пораснала и има дете, а въпросната майка вече е баба. Чудно сега майката как се обръща към детето си. Не съм я засичала наблизо.

# 71
  • Мнения: 62
Дано бащата да е поляк  Rolling Eyes ,те използват ку**а когато са ядосани,но значението е различно от това в Бг ( и ударението е яко на ррррррр )

# 72
  • Мнения: 43
И аз се потресох от прочетеното. И на мен ми се иска да не сте чули правилно..

Както ми се иска аз снощи докато простирах на терасата да не бях чула правилно децата пред блока.
Бяха на различна възраст от около 6 до около 12 годишни - повечето момиченца. Едното се провикна "Ако не ми върнеш телефона ще ти е*а  п*****а  майна!"   Embarassed  Shocked

# 73
  • Мнения: 37
Казаното е ужасно но вярвам , че има такива родители и дано не са много  Confused
Аз лично имам позната която обича детето си  повече от всичко,  грижи се  всячески дори бих казала, че го глези прекалено "това си е лично мнение" но.. когато детето направи беля или грешка тя почва от рода на "кораво" "козо" "магарица" "патка" "овца" до тук ОК не всеки го възприема за обидно , че да наречеш детето си "овца"  значи и нещо мило Rolling Eyesно веднъж  чух да и каза "курвица" и "пачаврица" Tired само да кажа, че жената не е българка ами сръбско говоря ща косовка.Та останах озадачена дали това за тях е нормално  Rolling Eyesтака да говори на детето при положение, че знам колко добра майка е  ConfusedИ друго ми направи впечатление това, че родителите псуват пред децата си несъобразено, че дори и така се обръщат към тях пример "доджи овамо еба чи ти майката сине" ooooh!
А съм сигурна за тези хора, че си гледат добре децата  newsm78.Та мисълта ми е може ли това да е нормално обръщение към дете за някой семейства  newsm78и аз не мога да го разбера но си е факт.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Дано бащата да е поляк  Rolling Eyes ,те използват ку**а когато са ядосани,но значението е различно от това в Бг ( и ударението е яко на ррррррр )
Какво значи на полски?

Просто си има простаци. Добре е когато в повечето случаи не влагат този смисъл и не е подплатено и с физическа грубост, както и психическо насилие.
Не винаги простака е и насилник, както и насилника е простак.

така е.


Последна редакция: чт, 25 авг 2011, 14:24 от don domat

Общи условия

Активация на акаунт