ДА СПРЕМ БЕЗУМИЕТО НА ПЪТЯ !

  • 2 631
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Не че не съм се замисляла преди, но напоследък по- често.... Потърсих инфо преди няколко дни по въпроса. Клипът, който първи намерих и изгледах, дори не го схванах веднага. Толкова бързо се случва всичко. На трето, четвърто гледане разбрах, че едната точка, която изхвърча от колата, беше дете. Rolling Eyes Ужасена съм.  Всеки път, когато ми се налага да пътувам с кола, някой  ми изправя косите от ужас. И не разсеяността, а незачитането на живота е най-честата причина според мен.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 508

При получаването на шоф. кнвижка в кат задължително гледаш 45минути най-тежките катастрофи по нашите пътища
На излизане от КАТ ми се драйфаше

На нас тези ни ги показаха в детската градина на детето като част от някаква безумна обучителна програма за безопасност по пътищата, нищо, че голяма част от нас не бяха шофьори.

# 17
  • Мнения: 130
В последно време  забелязвам следната закономерност
Колкото по-добър автомобил толкова по-голям смотаняк се опитва да го управлява
не могат да се качат във  колата удрят си главата във тавана
или зъбите сус вратата при отваряне та камоли да управляват тази кола
през десет години трябва да има психо-изпит
а тези които са над 50-годишна възраст да се явяват на всеки 5 години на психо
ВЪРНЕТЕ ПРАВАТА ЗА ИЗПИТИТЕ ЗА ШОФЬОРИ НА КАТ
безавариѝно кормуване на всички newsm51 newsm51 bg bg

# 18
  • Мнения: 24 467
видях една група в facebook на същата тема и там всеки ден пише каква катастрофа е станала на предния ден. Е няма да Ви кажа просто колко са много.
..
И намаляха ли катастрофите с групата?

Знаем, че са много.

# 19
  • Мнения: 2 759
...Мисля че е време да се вземем в ръце и да спрем това безумие. Ще ме питате "как би могло да стане това ?"...
                              Не, ще те питам друго: вие продадохте ли си вече колата/колите? Няма коли - няма проблем. Мен ме е блъскал колоездач - е, търпи се  Mr. Green.

# 20
  • София
  • Мнения: 817
Темата е много сериозна. За да се попреборим с този ужас, много неща трябва да се направят.
Първо и основно за мен, трябва полицията най-накрая да престане да е фигурант, когато пътен полицай спре недисциплиниран шофьор, нарушаващ правилника, да пише АКТ, фиш или каквото там, а не да прибира - 20 лв за да се почерпи; така се създава и усещане за безнаказаност и човек губи границата.
Второ, шофьорските курсове трябва да са доста по-дълги и подробни. В частта си практика. Никой не може да ме убеди, че за 20 уч. часа човек става шофьор. Поне, според мен, е хубаво да се кара поне 1 година само с придружител с поне 10 години стаж. Така няма как тинейджърите да се покриват един друг.
Трето - разяснителна кампания. Колко е важно да се спазват правилата. Да се пропагандира редовното поставяне на обезопасителн колан, както и детски столчета във всички размери. Да има и редовни проверки по пътищата за това.
Четвърто - да се погрижат господата управляващи да оправят дупките по пътищата. В много голям процент от случаите, катастрофа става именно, защото шофьор се опитва да заобиколи кратер, неравност и т.н.
За системно превишаване на скоростта книжката да е специална и да има временен характер.
Да се криминализира каранет пиян.
И още, и още...
Във всеки случай, клипчетата, не мисля, че биха свършили някаква работа. Пак ще се гледат само от сеирджии...

# 21
  • Мнения: 5 647
Да добавя поставянето на камери по всички пътища, особено по големите булеварди. И, разбира се, глоби, солени глоби.
Ето ви нещо съвсем прясно: http://dnes.dir.bg/news/bmv-katastrofa-bulevard-9352646?nt=10

# 22
  • Мнения: 24 467
Да добавя поставянето на камери по всички пътища, особено по големите булеварди. И, разбира се, глоби, солени глоби.
Ето ви нещо съвсем прясно: http://dnes.dir.bg/news/bmv-katastrofa-bulevard-9352646?nt=10

А аз искам да се възстанови санкцията с отнемане на свидетелствата за управление по чл.182 от ЗДвП.
Както повечето вероятно знаят, доста от съставите бяха заменени просто само с глоба. Намирам, че отнемането на свидетелство плюс глоба бе по- добрия вариант.

# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Аз, пък, мисля, че би имало полза от темата, дори и минимална. И стига се чудихте само кой да скастрите. Поне не и хората, като автора. Човекът за добро я е пуснал темата, а не като повечето с цел сеир.

# 24
  • Мнения: 24 467
Сеир е само да се гледат катастрофи и последици от тях.
Това до нищо не води и е напълно безполезно.
Решаване на който и да било въпрос става с конкретни мерки.
Всеки има мнение и може да го напише.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Всеки ден жертвите на пътя стават все повече. Това се дължи от една страна на некадърността на шофьорите и от друга страна на лошата пътна настилка но най вече на разсеяност. ...

Това се дължи най-вече на понижения и неадекватен контрол от страна на Контрол за Автомобилен Транспорт. Другото са празни приказки.

# 26
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Сеир е само да се гледат катастрофи и последици от тях.
Това до нищо не води и е напълно безполезно.
Решаване на който и да било въпрос става с конкретни мерки.
Всеки има мнение и може да го напише.
Всъщност за някои може и така да е. За мен специално подобни клипчета имат ефект. Като цяло много теми в мамата са ми подействали положително. Когато нещо силно ме впечатли остава в съзнанието ми и в конкретни ситуации изплува. Затова мисля, че може да има полза за хора като мен.

# 27
  • Мнения: 24 467
Ефект биха имали, в случай, че стреснат точно нарушителите. Последните няма и да ги погледнат, тъй както не се респектират от крайпътните паметници.
Това, че ги е фиксирал някой, който без друго мисли върху въпроса, не значи, че действието има ефект.
Ефект ще има точно когато самите нарушители, редовните, бъдат накарани да променят с нещо поведението си.
Имам си контингент редовни нарушители, вкл. каращи без книжка с години. Щото им е било отнета. Те никога не биха се впечатлили.

Друго нещо, което намирам за ефективно, е предвиждане в законодателството да се отнема автомобил при определени тежки нарушения. Докато не бъде ударен през пръстите самият нарушител, положението ще си е все такова.

# 28
  • Мнения: 599
Това се дължи най-вече на понижения и неадекватен контрол от страна на Контрол за Автомобилен Транспорт. Другото са празни приказки.

Да бе  Stop Все трябва някой да ни контролира, че да спазваме правила, с които сме запознати още по време на курсовете.
Манталитетът трябва да се промени, не друго. Като гледам докато отнемаха книжки за нарушения, не им пречеше да си карат без тях. Един такъв паркира преди време в двора на свекър ми, отнасяйки оградата и преминавайки на 30см. от детето ми. Пиян, залян с отнета книжка за същото провинение. Та кой казваш трябва да го контролира този? Да му се назначи служебен катаджия, да го следи дали няма да се качи да кара ли?
Или да стоят на всеки завой, за да глобяват неправилно изпреварващите ( причина за най-многото и най-тежките катастрофи )?
Лятото много пътувам и треперя при всяко излизане извън града. От една страна от ненормалниците яхнали големите коне и мислещи, че са единствени. От друга страна - заплеси, които са тръгнали на разходка, карайки с 60км/ч., изнервяйки всички зад себе си.
На мнение съм, че щом си се качил в кола, единственото нещо, което трябва да те занимава е пътя и всички останали участници в движението по него.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Би ли обяснила как точно ще накараш хората да спазват каквито и да е правила без адекватен контрол?
/говорим от порядъка на  хиляди хора/.
Или според теб сме нация уникална и само българите обичаме високите скорости само ние не обичаме да чакаме в задръствания?
Щото, нали, в останалия свят, глоби за нарушаване на ЗДвП няма - там хората си знаят правилата още от курсовете и всички са съзнателни и с висок морал и чувство за граждански дълг.

Общи условия

Активация на акаунт