Колко часа на денонощие спят 3-годишните ви деца?

  • 3 874
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Нощем от 23 докъм 8, през деня още 2 часа. Общо 11 часа +1.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 826
На 3 години дъщеря ми вечер заспиваше между 21.30 и 22 часа и спеше до към 7 - 7.30 часа, а на обяд спеше около 2 часа. Сега спи по същия начин, защото 4 год. направи преди седмица Laughing.
Синът ми на тази възраст спеше по доста повече, но той по принцип си е по поспалив и до ден днешен си спи на обяд по 2 часа.

# 17
  • Мнения: 2 401
Сега ги сметнах при нас са около 11ч. Следобедният сън и аз го смятам за много важен за да е спокойно детето, като е свикнало обаче вече да не спи,  едва ли би започнало да спи отново.

# 18
  • Мнения: 327
Обикновено около 9 часа. Сутрин става между 6 и 7 часа, а вечер заспива около 10. Вкъщи следобедния сън е изключение, но пък ако успея да го приспя спи по 2,3часа!Но все пак това се случва изключително рядко.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Заспива около 21.30ч. и се събужда около 8.След това сам иска да ляга около 12.30ч. и спи 2часа.

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
На периоди е. Рядко спи през деня вече, освен в градината.
Ако е на градина, вечер заспива към 22.00 - 23.00 часа и сутрин я будя в 7. Средно 8-9 часа.
Нямам представа по колко време спи в градината, затова отговорих средно по 10 часа.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Спи по 12 часа - нощния сън е 10 часа и следобедния 2 часа. Понякога следобяд спи малко повече.

# 22
  • София
  • Мнения: 599
11-12 часа в денонощието. Задължително 2 часа следобеден сън и 10 часа нощем. Сега лятото е физически доста по активна и спи и малко повече следобед.

# 23
  • Мнения: 324
Средно около 12 часа.
Ако не е спал през деня, вечер заспива около 21.00 и спи до 9.00
Ако заспи през деня, спи по 3 часа и вечер заспива по-късно, но общо пак се събират около 12 часа на денонощие.

# 24
  • Мнения: 1 207
Нощем от 23 докъм 8, през деня още 2 часа. Общо 11 часа +1.

+1. Това през седмицата. Събота и неделя от 11 до към 9:30, без следобеден сън.

# 25
  • Мнения: 9 903
малкият спи 9 часа нощем - от 22 докъм 7 сега, през лятото. Отделно може да спи още 3 часа следобед, като това не се отразява на нощния сън - пак е толкова, настроението му е почти еднакво със и без следобеден сън. Оставям го да играе тихо следобед, ако не му се спи, но ако е уморен, той самият се отправя към леглото.

# 26
  • Мнения: 1 546
Около 10-11 часа сън на денонощие. Simple Smile

# 27
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
При моя син има 2 варианта: или спи 2 часа денем и около 10 нощем или 11 1/2 - 12 часа нощем. По-често спи само нощен сън.

# 28
  • Мнения: 79
Алекс спи следобяд поне 3 часа сън, но, специално уикендите, поне единият ден не спи. Вечер ляга към 22,00 - 22,30 и спи различно от 6,30 до 8,00 часа. За авторката да споделя, че ние имахме един кошмарен и дълго проточил се момент вечер, когато го слагахме да спи. Почваше се: искам нещо да папкам, имам пиш, имам ако....чакаме акото (вкл заспиваше на гърнето). При условие, че винаги е заспивал сам - дори когато не му се спи, си лежи, кроти си с играчки и накрая сам заспива. Какво ли не опитвах - сърдих му се, лягахме да спим с таткото, та да си легне и той, книжки четяхме, накрая се сетих, че като беше бебе имаше моменти, когато искаше да ме гушка и му пеех. И така всяка вечер сядах на диванчето, гушвах го и го милвах, пеех му няколко песнички и после чао. И така спря този момент. Сега отново си заспива сам - само дето днес ляга с пианото, утре с пищака и така. Според мен детето дори да не спи е хубаво да легнете двете за малко, за да успокои топката. Някой път, когато не спи, Алекс сам лежи около час и после идва при мен. Гушвам го, лягаме си на леглото и гледаме книжки или филмче. Дори го оставям някой път да си гледа филмчето и така си почива. Опитай се да я прикоткаш да си легне.

# 29
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
на 3 години спеше от 21ч до 8ч - значи  11 часа  вечер
+ 2-3 часа следобед. Понякога и 5 часа е спал следобед и пак ляга на време вечерта.
Гласувах с над 12 часа на денонощие, но той си беше поспаливо бебе, все още спи и като цяло, аз и съпругът ми също сме поспаливи.

Общи условия

Активация на акаунт