Съветче...?

  • 8 498
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 931
А и според мен детето си е много щастливо с мен, докато не се чуе с майка си, тогава и хрумват тези странни идеи.
    Не се тревожи, просто се прави, че не забелязваш и не променяй ти отношението си. Ако майката съзнателно не се опитва да настрои детето срещу теб, напълно е възможно точно в тези минути малката да осъзнава, че е лишена от мама и просто да страда.
     Казвам от от личен опит.

# 31
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173
Давай й бебчето да се порадва.Не мисля,че е кой знае какъв проблем,ако си около нея.Няма страшно,не е толкова малка.За мен лично е по-опасно,когато бебето го държат моите баби(съответно неговите пра-баби)-тогава наистина се страхувам за него.  Laughing  Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 399
 И аз не разбирам, защо на месец е рисковано, а на 2-3 месеца не е. Нали и тогава може да се задави, да го изпусне и тн Измислени ми се струват тези обяснения...
 Разликата между дъщерите ми е 10г и голямата ме чакаше след изписването още на вратата, за да гушне бебето. Не бих я лишила от тази радост и до днес ми е страхотен помощник! Не е случаен човек, а собствената му сестра, не би трябвало да влиза в графа "всички".

# 33
  • Мнения: 69
Според мен детето трябва да си живее при майка си.
Живяла съм с втора майка и колкото и да се е опитвала да ме третира като собствено дете,
няма как да стане, това не е в природата, нито ме е отгледала от бебе за да има по-особено отношение. Втората майка прави без да иска разлики, неволно. Обаче това е травма за детето.
Като живеех с втората ми майка бях на същата възраст, травма ми остана за дълго време.

Авторката не е виновна, според мен майката на детето не знам какви ги върши, дава си детето в семейство, където има и други деца, бащата е на работа, авторката се грижи и за другите си деца, тази майка не и ли е малко неудобно, не знам, очаква едва ли не друга жена да се грижи за детето и.

# 34
  • Мнения: 655
Аз нямам нищо против, цялата идея беше за да ходи детето тук на училище за девойки. Училището е частно, но не е пансион като повечето частни училища, ами просто дневно. Моите дъщери ходят в това училище, но са още в junior схемата.
Детето говори добре езика, приспособи се към нашата къща, ние се стараем нищо да не и липсва. Честно казано съпругът ми е по-доволен, че живее при нас сега защото той много пъти е изразявал съмнение в умението на майка и да отглежда деца правилно. Аз не желая да коментирам това, защото съм майка и би ме заболяло ако някой мислеше това за мен.
И нещо друго, казахте втора майка-аз не се опитвам да съм и майка, не искам да измествам майка и. Обичам я като мое дете, но не очаквам тя да ме обича като майка и не го изисквам от нея.

# 35
  • Мнения: 69

Обичам я като мое дете
това няка как да стане  Peace
особено, че се познавате от няколко месеца или година, а сте се виждали няколко пъти сигурно.

# 36
  • Мнения: 655
Може и така да е, но така го усещам. Сигурно в някоя твърда ситуация ке разбера колко точно я обичам и как, но наистина и желая най-доброто.

# 37
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173
Извинявай за въпроса,но от лентичките ти съдя,че имаш 4 деца.Така ли е?  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 655
Да, така е.

# 39
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Здравей,
имам по-малка сестра, с 12 години е по-малка от мен.
Когато тя се роди, аз живеех при втората ми майка и баща ми.
Макар и бебе, даваха ми сестра ми от самото раждане да си грижа за нея.
Научи я, ще ти е от помощ. И с количката започнах да я разхождам още като беше на 1,2 месеца.
И аз така отгледах сестра ми, а тамън бях навършила 11...
Наистина е много болезнено да чуеш от родителя си "това е нашето бебе и ние не обичаме никой да го пипа, ама то няма нищо общо с теб"...
Замисли се малко. Ясно ми е, че се притесняваш, все пак бебенцето ти е мъничко, но позволявай й да ти помага, научи я как да му дава водичка, стой до нея, показвай й. Не я игнорирай, не показвай, че имаш по-специално отношение към твоите си деца, защото сама ще я отблъснеш.

# 40
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173
Възхищавам ти се! Това е страхотно!   bouquet newsm10

# 41
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173
Е,тя жената не е казала,че "това е тяхното бебе и да не я пипа" ,просто са й обяснили,че се притесняват.И аз мисля,че няма да е фатално да я подондурка момиченцето,но едва ли я отчуждават от себе си.На 11 вече започва и ранния пубертет,нормално е да се чувства лошо.Според мен вината е изцяло на майката. Peace

# 42
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Е,тя жената не е казала,че "това е тяхното бебе и да не я пипа" ,просто са й обяснили,че се притесняват.И аз мисля,че няма да е фатално да я подондурка момиченцето,но едва ли я отчуждават от себе си.На 11 вече започва и ранния пубертет,нормално е да се чувства лошо.Според мен вината е изцяло на майката. Peace
Коментирам точно по написано от авторката
Цитат
днес я чух да се оплаква на съпруга ми, че не и давам да гушка бебето. Той, разбира се, също не би ипозволил и застана на моя страна. Обясни и съвсем същото, което и аз, че не обичаме никой да пипа бебето ни и, че няма нищо общо с нея.

# 43
  • Мнения: 655
Не сме и казали така в прав текст, просто не съм написала целия разговор. А това, че тяма общо с нея се има в предвид, че не е лично към нея, а по принцип се притесняваме за бебето.
Не съм казала, че я отчуждавам, защо трябва да си повтарям думите?

Чак сега успях да влезна. Не сме казали просто не ни папий бебето! На дълго и на широко и двамата сме доляснявали как е още малко, как мама и тати трябва да си го гледат. Тя далече не е единствената, на коята не го даваме, да го държи, той още няма месец! Бил е в нея само когато тя е седяла на леглото ми, но тя иска да го гушне и да се разхожда с него, няма да стане поте за сега.
Иначе е съпричастна към грижите-заедно сипваме вода зя къпане, даваме и да провери Т, тя залепва пеленката, дори понякога гледа как се храни, показвах и как се прави масаж и пр...


Аз не се противя да е близка с децата ми, те се разбират идеално. И не се протива тя да го гушка защото му е само полусестра, а защото бебето е малко. Няма нищо общо с нея лично. Както казах тя е прекрасно дете, много послушно и възпитано.

Не мисля, че синът ми трябва да е заварката. И както вече казах, не е лично къв нея. Всичко останало и се разрешава. Но не смятам да рискувам здравето и живота на детето ми.
А и това не е чак такъв проблем, в смисъл тя все пак е винаги до него при всяко събуждане през деня. Но синът ми не е кукла. А и мисля, че тещата ще си станат от самосебе си с това тя да го гушка, само искам той малко да порастне.
А и според мен детето си е много щастливо с мен, докато не се чуе с майка си, тогава и хрумват тези странни идеи.

Аз се старая много с нея, както гушкам моите деца, така гушкам и нея, понякога всички заедно лежим в моето легло, гледаме филмчета, реша и косата, правя и прически, дори тя ми разказа за някакво момче, което си харесвала, но да не съм кажела на майка и. Аз обещах, че ще е нашата тайна.
[/size]

Последна редакция: чт, 25 авг 2011, 20:33 от A.S.I.A.

# 44
  • Мнения: 655
Възхищавам ти се! Това е страхотно!   bouquet newsm10

 Hug Hug Hug Hug
Благодаря!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт