Барселона 2011

  • 90 640
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
Запис,че съм замислила следващата дестинация да е Барселона.Лятото билетите ми се видяха доста  скъпи- за двама около 800лв,сега намирам  по-прилични цени и започвам проучването на града.Ще прочета и старата тема.

# 31
  • До морето
  • Мнения: 7 152
 Ние ще летим през Букурещ, има много по- изгодни оферти!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 735
Пусни линк,че не сме ходили неорганизирано и  даже не знам къде да си търся някоя изгодна оферта.Мислех с някоя туристическа агенция да се пробваме.Преди гледахме полетите на Уиз еър и в някакви търсачки за евтини полети.

# 33
# 34
  • До морето
  • Мнения: 7 152
 skyscanner.net - Това е най- добрата търсачка за изгодни полети. Пишеш Банеаса (това е името на летището в Букурещ)- Барселона и датите, които ти трябват и ще ти открие най- изгодните полети  Wink


malkata, да използвам да те питам още нещо  Rolling Eyes - освен на мач, много искам да отидем до Порт Авентура. Видях, че в края на Ноември работи само събота и неделя, предполагам зарад и времето и се чудя дали няма да има много затворени атракциони?. Струва ли си според теб преживяването и дали могат да се купят билети от така прочутите servicaixa ? Grinning

# 35
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Въпросът не е към мен, но не мога да се стърпя да не отговоря. Посещението ни в Порт Авентура е може би най-невероятното нещо което съм изживявяла. Нямам думи да опиша, беше супер забавно. Ходила съм и на други увеселителни паркове в Европа, но този много ми хареса. Имат сайт http://www.portaventura.es/ където можеш да провериш за атракционите дали са отворени всички. Предполагам, че тези които са с вода може и да са затворени м. Ноември, защото от там излизаш доооста мокър, но останалите трябва да работят. Ние бяхме м. Септември и имаше огромни опашки за повечето атракции. Продават се експресни билети с които не чакаш а минаваш по-бързо, но сега няма да има нужда сигурно от тях.  Благородно завиждам на всички, които ги очаква посещение там. Hug Нямам търпение отново да отида.

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте! Вече купих билети за декември и сега планирам къде да отидем и какво да видим Simple Smile Може ли някой да каже как е най-удобно за придвижване от летище Ел Прат до 'центъра'?
   zdrasti!lesno e pridvijvaneto do centara ;-)ako kaca6 na terminal2 vlaka se namira tam (a ako kaca6 na terminal 1 ima bezplatni reis4eta koito te otvejdat na terminal 2 na sa6tia vlak koito ti spomenah po gore)toz vlak te otvejda do gara sants koiato se namira na placa espania i v taz gara se namira metroto koeto te otvejda kadeto ti triabva :)ako iska6 da stigne6 do placa catalunya ba6 centara na barcelona prosto ne slizai na gara sants a iz4akai po sledva6tata spirka paseo de gracia (tova e ve4e centara na barcelona namira se okolo 100metra ot placa catalunya)niama goliama razlika kade 6te slezi6 dali na gara sants i posle ot tam 6te hvani6 metroto ili napravo s vlak4eto 6te slezi6 na paseo de gracia(zavisi kade otiva6 Simple Smile)moeto mnenie taksita ne hva6tai ,,,golemi trafici i skapi4ko izlizat Sad

# 37
  • Мнения: 189
alllbena30 хиляди благодарности   bouquet
Хотелът ми е на 10тина мин. от п-д Каталуня, така че може би спирката paseo de gracia ще ми е по-удобна. Случайно знаеш ли колко струва билета?

# 38
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте,
И на нас ни предстои посещение в Барселона-24-28.10.2011.
Набелязала съм следните местенца за посещения:Монсерат,Авариума,Пазарът Ла Бокерия,Парк Монтжуик.
За Парка Авентура,бихте ли ми казали какви са цените на билетите за възрастни и на какво разстояние от Барселона е той?
Какви други места ще ми препоръчате за разходка,като се има предвид,че сме 3-ма души около 30-тина годишни:)
Мерси!  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 178
Здравейте,
И на нас ни предстои посещение в Барселона-24-28.10.2011.
Набелязала съм следните местенца за посещения:Монсерат,Авариума,Пазарът Ла Бокерия,Парк Монтжуик.
За Парка Авентура,бихте ли ми казали какви са цените на билетите за възрастни и на какво разстояние от Барселона е той?
Какви други места ще ми препоръчате за разходка,като се има предвид,че сме 3-ма души около 30-тина годишни:)
Мерси!  bouquet
Билетите за Port Aventura са по 44Е на човек. Парка е близо до Салоу и още по-близо до едно друго градче, но му забравих името/ние бяхме на почивка в Салоу и отидохме до парка от там./
Разстоянието от Барселона е ако не се лъжа около 130км/30Е на човек със автобус/, но не съм сигурна.
Прочети в по-старите теми, имаше някаква оферта от Renfre/железницата им/ за комбиниран билет: влак и парка.

# 40
  • До морето
  • Мнения: 7 152
Момичета, все още не мога да намеря подходящ хотел в Барселона. Ще ми се да е нещо в централната част на града- Example (или нещо такова). Като цъкна в Booking ми излизат сума ти хотели, но не мога да се ориентирам с местоположението , пък и хич не обичам да стрелям на посоки. Ако някой знае някое симпатично хотелче, моля за помощ  Praynig

# 41
  • Мнения: 455
Препоръчвам :
Ayre Hotel Gran Vía
http://www.booking.com/hotel/es/ayre-gran-via.bg.html?sid=3b5824 … 2c567ba197fb342X1
Бяхме тук преди месец за 5 дни. Както виждаш, рейтинга на хотела е много висок, а има и доста отзиви. Аз бях направила резервацията близо 3 месеца преди пътуването и цената беше много много добра.
Перфектна локация. Много чисто, големи стаи. Но ако търсиш "хотелче" - това не е твоя избор. Все пак това е сравнително по-голям хотел. Разположен е буквално на 50 метра от площад Испания.
Единствен недостатък - малко е шумно.

# 42
  • София
  • Мнения: 178
Момичета, все още не мога да намеря подходящ хотел в Барселона. Ще ми се да е нещо в централната част на града- Example (или нещо такова). Като цъкна в Booking ми излизат сума ти хотели, но не мога да се ориентирам с местоположението , пък и хич не обичам да стрелям на посоки. Ако някой знае някое симпатично хотелче, моля за помощ  Praynig
Ние бяхме тук; http://www.hoteltravel.com/spain/barcelona/century_barcelona.htm
Хотела е без тераси и стаите са относително малки. Персонала е много отзивчив. Локацията е перфектна. Използвахме и този сайт за плащане. Сайта е prepaid и затова цените са по-ниски.
Района е Example: наблизо има спирки на метрото/предпочитан от нас начин за придвижване/, на около 10 мин. ход е  спирка на hop   and hop off автобусите на която можете да сменяте тези от синята и червената линии.
Ако имате въпроси питайте, бяхме там в началото на септември.

# 43
  • До морето
  • Мнения: 7 152
 Маги, погледнах хотела и ми хареса, само че ме притеснява, че там пише локация Лас Рамблас (а в старите теми четах, че там е доста шумничко през цялото денонощие) и второ не можах да намеря опция със закуска, вие имахте ли такава и въобще тези, които са били там -  струва ли си да се дадат около 150 евро отгоре за закуска или има достатъчно места, откъдето можеш да си вземеш нещо на бързо?
 Още нещо, тези автобуси от синята или червената линия са градски транспорт, нали? А откъде можеш да се качиш на туристическите бусчета, с които се обикаля?

# 44
  • София
  • Мнения: 178
Маги, погледнах хотела и ми хареса, само че ме притеснява, че там пише локация Лас Рамблас (а в старите теми четах, че там е доста шумничко през цялото денонощие) и второ не можах да намеря опция със закуска, вие имахте ли такава и въобще тези, които са били там -  струва ли си да се дадат около 150 евро отгоре за закуска или има достатъчно места, откъдето можеш да си вземеш нещо на бързо?
 Още нещо, тези автобуси от синята или червената линия са градски транспорт, нали? А откъде можеш да се качиш на туристическите бусчета, с които се обикаля?
И така. Синята и червената линия са от hop on hop off автобусите: http://www.partner.viator.com/en/7138/tours/Barcelona/Barcelona- … our/d562-2512BBUS
От хотела ще можете да си купите пакети за тези автобуси със отстъпка. Ще ви обяснят и къде е хотела на картата на тези автобуси и къде е най-близката спирка, която е междудругото спирка на две линии: червена и синя. Третата, зелената не си заслужава според нас, но веи си преценете.
Хотела не е до La Rambla и е в тиха зона:http://www.hotelcenturypark.com/: можете да се ориентирате за локацията му.
За закуска не се притеснявайте. Ние закусвахме на около 20м от хотела на ъгъла на улицата на която е хоетла и булевард urgel /май така му беше името/ във O'Tubo/ съществува от 1890г/. Кафето ое добро и кроасаните им са отлични. 150Е са безмислени според мен за закуска. Нямате шанс да останете гладни в Барселона.
 Вечеряхме във La Rosi, на около 200м от хотела  и на същата улица. Персонала е много kindly и храната е добра. Сангрията им е отлична. Между другото обслужващив персонал в O'Tubo май е само от китайци, но пък вечер не можахме изобщо да се вредим за място.

Общи условия

Активация на акаунт