Вечерните новини?!

  • 7 224
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 241
Това, което най-много ме изнервя в БТВ новините, са всичките статистики, с които засипват ефира вечер.
Сухите проценти за мен не са новини, нито пък са нещо, което бих следила с интерес, още повече всяка вечер.

# 61
  • Мнения: 371
Включвам се и аз по темата. Гледам новини - харесвам емисията на БТВ и ТВ Европа, но втората си е чисто новинарска. По отношение на това какви са самите новини, мисля, че от сериозните телевизии само Нова си позволява да пуска глупости. БТВ и Канал 1 ( телевизията майка ) винаги са спазвали правилото - политически , икономически,социални, статистика и накрая култура. Ако обърнете внимание в БНТ последните 3 новини винаги са култура. Като национална телевизия са задължени ... БТВ също нямат емисия без такава новина, в 90 % от случаите е за концерт, изложба или нещо от сорта. Има си някакви неписани правила за подбор на новини, но няма как да се изключи и факта, че в момента е отпускарски сезон и текучество на новини няма.
Паралел между Хоризонт и ефирните телевизии не може да се прави. Журналистическото писане за телевизия, радио и вестник е различно. В телевизията се набляга на картина и на зрителното възприятие, до като при вестника и радиото има много повече място за аналитичност и авторка позиция. Не е случайно , че най-добрите и журналисти пишат във вестници и са никуму известни, Колкото и да са добри те рядко могат да се реализират в телевизията. Там време за локуми няма, а освен да си добър журналист искат и да си Убав. На второто май държат повече.

# 62
  • Мнения: 723
Не гледам новини,но причината е,че "бълват" свръх негативизъм,
ако, евентуално ,нещо нещастно не се е случило по нашите ширини,ще го "изкопаят" през два океана и една пустиня,имам чувството,че целта е хората да са в непрекъснато напрежение и притеснение,
неусетно се усетих,че съм спряла да гледам телевизия-вече почти година,единственият канал,който"цъквам" преди лягане е бившия "Холмарк",естествено по принуда следя и детските канали......

# 63
  • Мнения: 4 965
Ха сега. Нали мрънкахте, че новините били скучни. В момента гледам новините и тихичко вия. Добре, че най-после пуснаха колоездачите и нещо по-леко - останалото е отврат, че и те още по-драматично го представят. Мъжът ми и децата ми са на морето. Имаме близки в САЩ и в Либия.  Т.е. предпочитам тъпи новини, вместо такива, които ми свиват сърцето...
Достатъчно негативни неща видях тази седмица на живо...
Нещо се случва с нас и живота ни. Не знам какво става, но крайностите по тв-то са си крайности от живота ни.

# 64
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Нещо се случва с нас и живота ни. Не знам какво става, но крайностите по тв-то са си крайности от живота ни

 Peace Н е бих го казала по-добре.И аз това си мисля от известно време.Някакво бясно люшкане от едната на другата крайност.Някак си все по-трудно се запазва някакво спокойствие ,някакво средно положение в която и да е сфера на живота

# 65
  • София
  • Мнения: 30 253
е, добре де, трябваше ли в централната емисия по Канал 1 да дават близо 5мин трупове отблизо с всички подробности  Shocked ooooh! ooooh! Пръсти на крака, тела, глави  #Cussing out ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, извинявам се ама СЕМ къде дреме  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 957
Притеснихте ме сега, какво се е случило?

# 67
  • София
  • Мнения: 30 253
Притеснихте ме сега, какво се е случило?

намерени трупове в Либия и нашите решиха да покажат всичко в близък план и то 4-5мин  ooooh!

# 68
  • Мнения: 723
 ConfusedЕ,за гореспоменатите неща говоря,плюс други такива. ..,
спомням си ,като студентка, как улучих по малкото черно-бяло телевизорче/Канал1/ отрязването на главата на човек,положен на земята- в Чечня,мисля че беше,натурално,съвсем отблизо,бях шокирана.....
Ха сега. Нали мрънкахте, че новините били скучни.
Скуката по новините ли ги притеснявала хората Simple Smile,няма да спра да се учудвам,няма......

# 69
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 628
Помня го този случай с отрязаната глава в Чечня. Аз слава богу не съм го гледала, но помня, че това 'отряза' главата на Милена Милотинова тогава...

# 70
  • Мнения: 723
Помня го този случай с отрязаната глава в Чечня. Аз слава богу не съм го гледала, но помня, че това 'отряза' главата на Милена Милотинова тогава...
Така беше.....

# 71
  • Мнения: 198
Ха сега. Нали мрънкахте, че новините били скучни. В момента гледам новините и тихичко вия. Добре, че най-после пуснаха колоездачите и нещо по-леко - останалото е отврат, че и те още по-драматично го представят. Мъжът ми и децата ми са на морето. Имаме близки в САЩ и в Либия.  Т.е. предпочитам тъпи новини, вместо такива, които ми свиват сърцето...
Достатъчно негативни неща видях тази седмица на живо...
Нещо се случва с нас и живота ни. Не знам какво става, но крайностите по тв-то са си крайности от живота ни.
Точно това си мисля и аз от доста време, не знам, но светът сякаш се тресе постоянно от всякакви кризи, бедствия и войни, хората се избиват за няма нищо. Прости, сложни - предпочитам изсмукани от пръстите новини за баба Гинче, отколкото това.

# 72
  • София
  • Мнения: 30 253
другото, което ми направи неприятно впечатление тази вечер е навирането на камерата в лицето на хора, които изживяват някаква лична трагедия (визирам случая в Пд). Те реват и т.н. журналистите тичат с микрофона и камерата: "какво се случи?!" Супер тъпо според мен  Confused

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен отсега ми писна с този ураган! Като дъвка ги разтегнаха лични драми кой къде бил, пък давай надълго и нашироко биографията на студентката там и родата тук... Случайно преминах цъкайки през едните новини, точно със студентката и майката, а след доста минути пак като минах през този канал, още вървеше същият репортаж. Добре че тръъгна ураган в Щатите, та да си запълнят половината емисия!
Кризи, войни и трагедии е имало винаги, откакто човечеството съществува и има спомени, просто сега трагедиите са настървено показвани, усуквани, смукани, дърпани от журналистите.

# 74
  • София
  • Мнения: 30 253
то направо вечер след тежък ден вместо да седнеш пред ТВ за отмора, ти се натоварваш яко  Confused

Общи условия

Активация на акаунт